Plugins - WP Fastest Cache - Stable (latest release) - en to sv_SE translation catalogue (143 entries)

en: At least one sitemap must be added
sv_SE: Minst en webbplatskarta måste läggas till

en: You can customize the advanced settings through this section.
sv_SE: Du kan anpassa de avancerade inställningarna via denna sektion.

en: Advanced Settings
sv_SE: Avancerade inställningar

en: You can specify sitemaps to be used for preloading.
sv_SE: Du kan specificera webbplatskartor som ska användas för förladdning.

en: Sitemaps
sv_SE: Webbplatskartor

en: You can specify the contents to be used for preloading and you can sort them as well.
sv_SE: Du kan välja för vilket innehåll förladdning ska användas, och även ange dess ordning.

en: Content Types
sv_SE: Innehållstyper

en: You can specify the method you want the preload feature to use through this section.
sv_SE: I denna sektion kan du välja vilken metod du vill använda för förladdningsfunktionen.

en: Choose a Method
sv_SE: Välj en metod

en: Preload Settings
sv_SE: Förladdningsinställningar

en: Some js sources will not be loaded until scrolling or moving the mouse
sv_SE: Vissa js-källor laddas inte förrän du rullar sidan eller flyttar musen

en: Delay Js
sv_SE: Fördröj JS

en: WP Fastest Cache Options
sv_SE: Alternativ för WP Fastest Cache

en: has Yandex Click ID Parameters
sv_SE: har Yandex Click ID-parametrar

en: Clearing Specific Pages
sv_SE: Rensar specifika sidor

en: Save
sv_SE: Spara

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Toolbar Settings
sv_SE: Inställningar för verktygsfält

en: Clear Cache of All Sites
sv_SE: Rensa cache för alla webbplatser

en: <a href="%s">Settings</a>
sv_SE: <a href="%s">Inställningar</a>

en: Clear Cache
sv_SE: Rensa cache

en: Eliminate render-blocking JavaScript resources
sv_SE: Eliminera renderingsblockerande JavaScript-resurser

en: Database Cleanup
sv_SE: Databasrensning

en: CDN Settings
sv_SE: CDN-inställningar

en: Exclude JS
sv_SE: Exkludera JS

en: Exclude CSS
sv_SE: Exkludera CSS

en: Exclude Cookies
sv_SE: Exkludera cookies

en: Exclude User-Agents
sv_SE: Exkludera användaragenter

en: Exclude Pages
sv_SE: Exkludera sidor

en: Optimize Image Tool
sv_SE: Bildoptimeringsverktyg

en: Add New Rule
sv_SE: Lägg till ny regel

en: Timeout Rules
sv_SE: Timeout-regler

en: All cache files will be removed as well
sv_SE: Alla cache-filer kommer också att tas bort

en: If you modify any css file, you have to delete minified css files
sv_SE: Om du modifierar någon CSS-fil måste du ta bort minifierade CSS-filer

en: Target folder
sv_SE: Målmapp

en: You can delete all cache files
sv_SE: Du kan ta bort alla cache-filer

en: Cache Statistics
sv_SE: Cachestatistik

en: Only available in Premium version
sv_SE: Endast tillgängligt i premiumversion

en: Load images and iframes when they enter the browsers viewport
sv_SE: Ladda bilder och iframes när de kommer in i webbläsarens visningsområde

en: Load Google Fonts asynchronously
sv_SE: Ladda Google Fonts asynkront

en: Render Blocking Js
sv_SE: Javascript som blockerar rendering

en: You can remove the emoji inline css and wp-emoji-release.min.js
sv_SE: Du kan ta bort emoji inline CSS och wp-emoji-release.min.js

en: Disable Emojis
sv_SE: Inaktivera emojis

en: Reduce page load times for repeat visitors
sv_SE: Minska sidans laddningstid för upprepade besökare

en: Browser Caching
sv_SE: Webbläsarcaching

en: Reduce the size of files sent from your server
sv_SE: Minska storleken på filer som skickas från din server

en: Combine Js Plus
sv_SE: Kombinera Js Plus

en: Reduce HTTP requests through combined js files
sv_SE: Minska HTTP-förfrågningar genom kombinerade js-filer

en: Combine Js
sv_SE: Kombinera Js

en: You can decrease the size of js files
sv_SE: Du kan minska storleken på js-filer

en: Minify Js
sv_SE: Minifiera Js

en: Reduce HTTP requests through combined css files
sv_SE: Minska HTTP-förfrågningar genom kombinerade CSS-filer

en: Combine Css
sv_SE: Kombinera CSS

en: More powerful minify css
sv_SE: Kraftfullare minifierad CSS

en: Minify Css Plus
sv_SE: Minifiera CSS Plus

en: You can decrease the size of css files
sv_SE: Du kan minska storleken på CSS-filer

en: Minify Css
sv_SE: Minifiera CSS

en: More powerful minify html
sv_SE: Kraftfullare minifierad html

en: Minify HTML Plus
sv_SE: Minifiera HTML Plus

en: You can decrease the size of page
sv_SE: Du kan minska storleken på sidan

en: Minify HTML
sv_SE: Minifiera HTML

en: Clear cache files when a post or page is updated
sv_SE: Rensa cache-filer när ett inlägg eller en sida uppdateras

en: Clear cache files when a post or page is published
sv_SE: Rensa cache-filer när ett inlägg eller en sida publiceras

en: Create cache for mobile theme
sv_SE: Skapa cache för mobiltema

en: Mobile Theme
sv_SE: Mobiltema

en: Don't show the cached version for desktop to mobile devices
sv_SE: Visa inte den cachade versionen för stationär dator till mobila enheter

en: Mobile
sv_SE: Mobil

en: Don't show the cached version for logged-in users
sv_SE: Visa inte den cachade versionen för inloggade användare

en: Logged-in Users
sv_SE: Inloggade användare

en: Create the cache of all the site automatically
sv_SE: Skapa cache för hela webbplatsen automatiskt

en: Reduce the number of SQL queries
sv_SE: Minska antalet SQL-frågor

en: Widget Cache
sv_SE: Widget-cache

en: Enable
sv_SE: Aktivera

en: Cache System
sv_SE: Cachesystem

en: Exclude
sv_SE: Exkludera

en: Image Optimization
sv_SE: Bildoptimering

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Options have been saved
sv_SE: Alternativ har sparats

en: Delete Cache and Minified CSS/JS
sv_SE: Rensa cache och minifierad CSS/JS

en: Delete Cache
sv_SE: Rensa cache

en: Restart After Completed
sv_SE: Starta om efter att ha slutförts

en: pages per minute
sv_SE: sidor per minut

en: Custom Taxonomies
sv_SE: Anpassade taxonomier

en: Custom Post Types
sv_SE: Anpassade inläggstyper

en: Homepage
sv_SE: Startsida

en: Preload
sv_SE: Förhandsladda

en: Success
sv_SE: Lyckades

en: Warning
sv_SE: Varning

en: Enable Gzip
sv_SE: Aktivera Gzip

en: Server Time
sv_SE: Servertid

en: delete the files
sv_SE: ta bort filerna

en: Choose One
sv_SE: Välj en

en: Then
sv_SE: Sedan

en: All
sv_SE: Alla

en: Cache Timeout Wizard
sv_SE: Guide för cache-timeout

en: has Woocommerce Items in Cart
sv_SE: har Woocommerce-varor i varukorgen

en: has Google Analytics Parameters
sv_SE: har Google Analytics-parametrar

en: Is Equal To
sv_SE: Är lika med

en: Contains
sv_SE: Innehåller

en: Starts With
sv_SE: Startar med

en: Attachments
sv_SE: Bilagor

en: Archives
sv_SE: Arkiv

en: Pages
sv_SE: Sidor

en: Posts
sv_SE: Inlägg

en: Tags
sv_SE: Etiketter

en: Categories
sv_SE: Kategorier

en: Home Page
sv_SE: Startsida

en: If REQUEST_URI
sv_SE: Om REQUEST_URI

en: Exclude Page Wizard
sv_SE: Guide för exkludering av sida

en: Clear Cache of Post / Page
sv_SE: Rensa cache för inlägg/sida

en: What do you want to happen after update a post or a page?
sv_SE: Vad vill du ska hända efter att ha uppdaterat ett inlägg eller en sida?

en: Update Post
sv_SE: Uppdatera inlägg

en: Clear Cache of Pagination
sv_SE: Rensa cache för paginering

en: Clear Cache of Post Tags
sv_SE: Rensa cache för inläggsetiketter

en: Clear Cache of Post Categories
sv_SE: Rensa cache för inläggskategorier

en: Clear Cache of Homepage
sv_SE: Rensa cache för startsida

en: Clear All Cache
sv_SE: Rensa all cache

en: What do you want to happen after publishing the new post?
sv_SE: Vad vill du hända efter att du publicerat det nya inlägget?

en: New Post
sv_SE: Nytt inlägg

en: Please Update
sv_SE: Uppdatera

en: Lazy Load Settings
sv_SE: Inställningar för uppskjuten inläsning

en: Once Every 15 Days
sv_SE: En gång var 15:e dag

en: Once Every 7 Days
sv_SE: En gång var 7:e dag

en: Once Every 3 Days
sv_SE: En gång var 3:e dag

note: Description of the plugin
en: The simplest and fastest WP Cache system
sv_SE: Det enklaste och snabbaste cachesystemet för WordPress

en: Once a Year
sv_SE: En gång om året

en: Once a Month
sv_SE: En gång i månaden

en: Once Every 10 Days
sv_SE: En gång var 10:e dag

en: Once a Day
sv_SE: En gång om dagen

en: Once Every 10 Hours
sv_SE: En gång var 10:e timme

en: Once Every 9 Hours
sv_SE: En gång var 9:e timme

en: Once Every 8 Hours
sv_SE: En gång var 8:e timme

en: Once Every 7 Hours
sv_SE: En gång var 7:e timme

en: Once Every 6 Hours
sv_SE: En gång var 6:e timme

en: Once Every 5 Hours
sv_SE: En gång var 5:e timme

en: Once Every 4 Hours
sv_SE: En gång var 4:e timme

en: Once Every 3 Hours
sv_SE: En gång var 3:e timme

en: Once Every 2 Hours
sv_SE: En gång varannan timme

en: Once an Hour
sv_SE: En gång i timmen

en: Twice an Hour
sv_SE: Två gånger i timmen

en: Once Every 15 Minutes
sv_SE: En gång var 15:e minut

en: Once Every 5 Minutes
sv_SE: En gång var 5:e minut

en: Once Every 1 Minute
sv_SE: En gång per minut
