RocketGenius - Gravity Forms - en to tr translation catalogue (3013 entries)

en:  Bulk action
tr:  Toplu işlem

en:  Bulk action
tr:  Toplu İşlem

en: "%s" indicates required fields
tr: "%s" gerekli alanları gösterir

en: "Other" Choice
tr: "Diğer" seçeneği

en: "Select All" Choice
tr: "Tümünü seç" seçeneği

en: %1$s (ID: %2$s)
tr: %1$s (No: %2$s)

en: %1$s at %2$s
tr: %1$s tarihinde, saat %2$s

en: %1$sAdd to Existing Content:%2$s %3$s
tr: %1$sMevcut içeriğe ekle:%2$s %3$s

en: %1$sCreate New:%2$s %3$s
tr: %1$sYeni Oluştur:%2$s %3$s

en: %1$sLearn more%2$s about the shortcode.
tr: Kısa kod hakkında %1$sdaha fazla bilgi edinin%2$s.

en: %1$sView version %2$s details %3$s or %4$supdate now%5$s.
tr: %1$s%2$s sürümünün ayrıntılarını görüntüle %3$s veya %4$sşimdi güncelle%5$s.

en: %1$sView version %2$s details %3$s.
tr: %1$s%2$s sürümünün ayrıntılarını görüntüle %3$s.

en: %d entries
tr: %d girdi

en: %d files
tr: %d dosya

en: %d of %d items shown. Edit field to view all
tr: %d / %d öğe gösteriliyor. Tamamını görmek için alanı düzenleyin

en: %s Feeds
tr: %s özet akışı

en: %s Settings
tr: %s ayarları

en: %s ago
tr: %s önce

en: %s deleted.
tr: %s silindi.

en: %s form deleted. | %s forms deleted.
tr[0]: %s form silindi.
tr[1]: %s form silindi.

en: %s form has been marked as active. | %s forms have been marked as active.
tr[0]: %s form etkin olarak işaretlendi.
tr[1]: %s form etkin olarak işaretlendi.

en: %s form has been marked as inactive. | %s forms have been marked as inactive.
tr[0]: %s form etkin olmayan olarak işaretlendi.
tr[1]: %s form etkin olmayan olarak işaretlendi.

en: %s form moved to the trash. | %s forms moved to the trash.
tr[0]: %s form çöpe taşındı.
tr[1]: %s form çöpe taşındı.

en: %s form restored. | %s forms restored.
tr[0]: %s form geri yüklendi.
tr[1]: %s form geri yüklendi.

en: %s has been captured successfully. Amount: %s. Transaction Id: %s
tr: %s başarıyla yakalandı. Tutar: %s. İşlem kimliği: %s

en: %s has been successfully uninstalled. It can be re-activated from the %splugins page%s.
tr: %s başarıyla kaldırıldı. %sEklentiler%s sayfasından tekrar etkinleştirilebilir.

en: %s has requested permission to take over control of these settings.
tr: %s, bu ayarların denetimini devralmak için izin istedi.

en: %s has requested permission to take over control of this entry.
tr: %s bu girdinin denetimini devralmak için izin istedi.

en: %s has requested permission to take over control of this form.
tr: %s bu formun denetimini devralmak için izin istedi.

en: %s has requested permission to take over control.
tr: %s denetimi ele almak için izin istedi.

en: %s has taken over and is currently editing this entry.
tr: %s devraldı ve şu anda bu girdiyi düzenliyor.

en: %s has taken over and is currently editing this form.
tr: %s devraldı ve şu anda bu formu düzenliyor.

en: %s has taken over and is currently editing.
tr: %s yazıyı üstüne almış ve şu an düzenliyor.

en: %s is currently editing
tr: %s şu anda düzenliyor

en: %s is currently editing this entry
tr: %s şu anda bu girdiyi düzenliyor

en: %s is currently editing this form
tr: %s şu anda bu formu düzenliyor

en: %s is not a valid feed property
tr: %s geçerli bir akış özelliği değil.

en: %s is not able to run because your WordPress environment has not met the minimum requirements.
tr: %s çalışamıyor çünkü WordPress çalışma ortamınız en düşük gereksinimleri sağlamıyor.

en: %s marked as read.
tr: %s okundu olarak işaretlendi.

en: %s marked as spam.
tr: %s istenmeyen olarak işaretlendi.

en: %s marked as unread.
tr: %s okunmadı olarak işaretlendi.

en: %s moved to Trash.
tr: %s çöpe atıldı.

en: %s permanently deleted.
tr: %s kalıcı olarak silindi.

en: %s restored from the Trash.
tr: %s çöpten geri alındı.

en: %s restored from the spam.
tr: %s istenmeyen listesinden kurtarıldı.

en: %s settings updated.
tr: %s ayarları güncellendi.

en: %s starred.
tr: %s yıldızlı.

en: %s uninstalled. It can be re-activated from the %splugins page%s.
tr: %s kaldırıldı. %sEklentiler sayfasından%s yeniden etkinleştirilebilir.

en: %s unstarred.
tr: %s yıldızsız.

en: %s%% complete.
tr: %%%s tamamlandı.

en: %s: Checked "%s"
tr: %s: İşaretlenmiş "%s"

en: %s: Unchecked "%s"
tr: %s: İşaretlenmemiş "%s"

en: %sRegister%s your copy of Gravity Forms to receive access to automatic updates and support. Need a license key? %sPurchase one now%s.
tr: Otomatik güncelleştirmelere ve desteğe erişmek için Gravity Forms kopyanızı %skaydedin%s. Lisans anahtarına mı ihtiyacınız var? %sHemen bir tane satın alın%s.

en: %sRegister%s your copy of Gravity Forms to receive access to automatic upgrades and support. Need a license key? %sPurchase one now%s.
tr: Otomatik yükseltmelere ve desteğe erişmek için Gravity Forms kopyanızı %skayıt edin%s. Lisans anahtarına mı ihtiyacınız var? %sŞimdi bir tane satın alın%s.

en: %sThis operation deletes ALL %s settings%s. If you continue, you will NOT be able to retrieve these settings.
tr: %sBu işlem TÜM %s ayarlarını siler%s. Devam ederseniz bu ayarları geri alma şansınız OLMAYACAKTIR.

en: 'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
tr: Durmak için 'İptal', silmek için 'Tamam'.

en: 'Cancel' to stop, 'OK' to reset.
tr: Vazgeçmek için 'İptal', sıfırlamak için 'Tamam'.

en: (Required)
tr: (Gerekli)

en: 1 entry
tr: 1 girdi

en: 1 entry moved to the Trash. %sUndo%s
tr: 1 giriş çöp kutusuna taşındı. %sGeri al%s

en: 1 item | %s items
tr[0]: 1 öge
tr[1]: %s öge

en: 1-3 years
tr: 1-3 yıl

en: 1-6 months
tr: 1-6 ay

en: 10:00 am
tr: 10:00

en: 10:00 pm
tr: 22:00

en: 10:30 am
tr: 10:30

en: 10:30 pm
tr: 22:30

en: 11:00 am
tr: 11:00

en: 11:00 pm
tr: 23:00

en: 11:30 am
tr: 11:30

en: 11:30 pm
tr: 23:30

en: 12 hour
tr: 12 saat

en: 12:00 am
tr: 12:00

en: 12:00 pm
tr: 12:00

en: 12:30 am
tr: 00:30

en: 12:30 pm
tr: 12:30

en: 1:00 am
tr: 1:00

en: 1:00 pm
tr: 13:00

en: 1:30 am
tr: 1:30

en: 1:30 pm
tr: 13:30

en: 2 to 3 times a month
tr: Ayda 2-3 kez

en: 2 to 3 times a week
tr: Haftada 2-3 kez

en: 24 hour
tr: 24 saat

en: 2:00 am
tr: 2:00

en: 2:00 pm
tr: 14:00

en: 2:30 am
tr: 2:30

en: 2:30 pm
tr: 14:30

en: 3:00 am
tr: 3:00

en: 3:00 pm
tr: 15:00

en: 3:30 am
tr: 3:30

en: 3:30 pm
tr: 15:30

en: 4.7 Stars
tr: 4,7 yıldız

en: 4:00 am
tr: 4:00

en: 4:00 pm
tr: 16:00

en: 4:30 am
tr: 4:30

en: 4:30 pm
tr: 16:30

en: 5 of %d items shown. Edit field to view all
tr: %d taneden 5 tanesi gösteriliyor. Tamamını görmek için alanı düzenleyin

en: 5:00 am
tr: 5:00

en: 5:00 pm
tr: 17:00

en: 5:30 am
tr: 5:30

en: 5:30 pm
tr: 17:30

en: 65 or Above
tr: 65 ve üzeri

en: 6:00 am
tr: 6:00

en: 6:00 pm
tr: 18:00

en: 6:30 am
tr: 6:30

en: 6:30 pm
tr: 18:30

en: 7:00 am
tr: 7:00

en: 7:00 pm
tr: 19:00

en: 7:30 am
tr: 7:30

en: 7:30 pm
tr: 19:30

en: 8:00 am
tr: 8:00

en: 8:00 pm
tr: 20:00

en: 8:30 am
tr: 8:30

en: 8:30 pm
tr: 20:30

en: 9:00 am
tr: 9:00

en: 9:00 pm
tr: 21:00

en: 9:30 am
tr: 9:30

en: 9:30 pm
tr: 21:30

en: <a class="thickbox open-plugin-details-modal" aria-label="View %1$s version %2$s details" href="%3$s">
tr: <a class="thickbox open-plugin-details-modal" aria-label="%1$s %2$s sürümü ayrıntılarını görüntüleyin" href="%3$s">

en: <a href="%1$s" class="update-link" aria-label="Update %2$s now">
tr: <a href="%1$s" class="update-link" aria-label="Şimdi %2$s güncelle">

en: <em>This page does not exist.</em>
tr: <em>Bu sayfa yok.</em>

en: <p>Dear {Your Name (First):1.3} </p><p>Thank you for making a gift certificate purchase.</p><p>A {Gift Certificate Amount:9} gift certificate will now be emailed to {Name of Recipient (First):3.3} {Name of Recipient (Last):3.6}.</p><p>We will email you a receipt for your purchase shortly.</p>
tr: <p>Sevgili {Adınız (İlk):1.3} </p><p>Hediye sertifikası satın aldığınız için teşekkür ederiz.</p><p>{Hediye sertifikası tutarı:9} tutarında hediye sertifikası {Alıcının Adı (İlk):3.3} {Alıcının Adı (Son):3.6} alıcısına e-postayla gönderilecektir.</p><p>Satın alma işleminiz için en kısa sürede size bir makbuz göndereceğiz.</p>

en: <p>Gift Certificate ID: <strong>000GIFT{entry_id}</strong></p><p>Dear {Name of Recipient (First):3.3},</p><p>We are delighted to send you this gift certificate worth {Gift Certificate Amount:9} from {Your Name (First):1.3} {Your Name (Last):1.6}.</p><p>Here's a message from them to you...</p><p><blockquote>{Add a message to your gift certificate...:17}</blockquote></p><p>We look forward to seeing you in-store to redeem your gift certificate!</p>
tr: <p>Hediye sertifikası kimliği: <strong>000GIFT{entry_id}</strong></p><p>Sayın {Alıcının adı (İlk):3.3},</p><p>{Hediye çeki tutarı:9} değerindeki bu hediye sertifikasını {Adınız (İlk):1.3} {Adınız (Son):1.6} tarafından size göndermekten mutluluk duyuyoruz.</p><p>Kendilerinden size bir mesaj...</p><p><blockquote>{Hediye sertifikanıza mesaj ekleyin...:17}</blockquote></p><p>Hediye sertifikanızı kullanmak için sizi mağazada görmeyi dört gözle bekliyoruz!</p>

en: <p>Hi there {Name (First):1.3},</p><p>Thank you for getting in touch and entering our competition. Keep an eye on your inbox as winners will be contacted via email.</p><p>Good Luck!</p>
tr: <p>Merhaba {İsim (İlk):1.3},</p><p>İletişime geçtiğiniz ve yarışmamıza katıldığınız için teşekkür ederiz. Kazananlarla e-posta yoluyla iletişim kurulacağı için gelen kutunuza sık sık göz atın.</p><p>İyi şanslar!</p>

en: <p>Hi there {Name (First):1.3},</p><p>Thank you for getting in touch. We have received your inquiry and will get back to you within one business day.</p>
tr: <p>Merhaba {İsim (İlk):1.3},</p><p>İletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Sorunuzu aldık ve bir iş günü içinde size geri döneceğiz.</p>

en: <p>Hi there {Name (First):1.3},</p><p>Thank you for registering for our event. We look forward to seeing you!</p>
tr: <p>Merhaba {İsim (İlk):1.3},</p><p>Etkinliğimize kaydolduğunuz için teşekkür ederiz. Sizi görmek için sabırsızlanıyoruz!</p>

en: <p>Hi {Name (First):1.3},</p><p>Thank you for submitting your application. We are in the process of reviewing it and will get in touch with you shortly.</p>
tr: <p>Merhaba {İsim (İlk):1.3},</p><p>Başvurunuzu gönderdiğiniz için teşekkür ederiz. İnceleme sürecindeyiz ve en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.</p>

en: <strong>I agree to the competition terms and conditions.</strong>
tr: <strong>Yarışma hüküm ve koşullarını kabul ediyorum.</strong>

en: <strong>I agree to the terms and conditions.</strong>
tr: <strong>Hüküm ve koşulları kabul ediyorum.</strong>

en: A donation form for multiple purposes
tr: Bir çok amaç için kullanılabilecek bir bağış formu

en: A form description goes here
tr: Form açıklaması buraya gelir

en: A form that allows you to sell products and let your customers pay via PayPal
tr: Ürünlerinizi satmanıza ve müşterilerinizin PayPal üzerinden ödeme yapmasına olanak tanıyan bir form

en: A form that allows you to sell products and let your customers pay via Stripe
tr: Ürünlerinizi satmanıza ve müşterilerinizin Stripe üzerinden ödeme yapmasına izin veren bir form

en: A form that allows you to sell products and let your customers pay via different payment gateways
tr: Ürünlerinizi satmanıza ve müşterilerinizin farklı ödeme ağ geçitleri üzerinden ödeme yapmasına olanak tanıyan bir form

en: A form that allows your users to enter a contest
tr: Kullanıcılarınızın bir yarışmaya katılmasına izin veren bir form

en: A new blank form
tr: Yeni bir boş form

en: A simple and basic contact form with only two fields
tr: Sadece iki alandan oluşan basit ve temel bir iletişim formu

en: A valid license key is required for access to automatic plugin upgrades and product support.
tr: Otomatik eklenti yükseltmelerine ve ürün desteğine erişim için geçerli bir lisans anahtarı gereklidir.

en: AM
tr: ÖÖ

en: AM/PM
tr: ÖÖ/ÖS

en: API Functions
tr: API işlevleri

en: API Key successfully updated.
tr: API anahtarı başarıyla güncellendi.

en: API Keys
tr: API Anahtarları

[ctx: Abbreviation: Minutes]
en: MM
tr: Dk

[ctx: Abbreviation: Month]
en: MM
tr: Ay

en: About
tr: Hakkımızda

en: About %s
tr: %s hakkında

en: About You
tr: Hakkınızda

en: About the Same
tr: Hemen hemen aynı

en: Above inputs
tr: Girişlerin üstünde

en: Accept
tr: Kabul et

en: Accept online payments
tr: Çevrimiçi ödemeler kabul edin

en: Accepted file types: %s
tr: Kabul edilen dosya türleri: %s

en: Accepted file types: %s.
tr: Kabul edilen dosya türleri: %s.

en: Access denied.
tr: Erişim reddedildi.

en: Accounting Software
tr: Muhasebe yazılımı

en: Accounting/Finance
tr: Muhasebe/Finans

en: Acme Products fulfils all my form needs
tr: Acme ürünleri tüm form ihtiyaçlarımı karşılıyor

en: Activate License
tr: Lisansı etkinleştir

en: Activate this option to allow users to skip this field and submit the values entered in the associated field. For example, this is useful for shipping and billing address fields.
tr: Kullanıcıların bu alanı atlamasına ve ilişkili alana girilen değerleri göndermesine izin vermek için bu seçeneği etkinleştirin. Örneğin, bu gönderim ve fatura adresi alanları için yararlıdır.

en: Activated by Default
tr: Varsayılan olarak etkinleştirilmiş

en: Activated by default
tr: Varsayılan olarak etkinleştirildi

en: Active
tr: Aktif

en: Active Columns
tr: Etkin sütunlar

en: Active Plugins
tr: Etkinleştirilmiş eklentiler

en: Active Theme
tr: Etkin tema

en: Add
tr: Ekle

en: Add Another Rule
tr: Başka bir kural ekle

en: Add Block To Page
tr: Bloğu sayfaya ekle

en: Add Bulk Choices
tr: Toplu seçenek ekle

en: Add Choices to this field. You can mark a choice as selected by default by using the radio buttons on the left.
tr: Bu alana seçenekler ekleyin. Soldaki radyo düğmelerini kullanarak varsayılan olarak bir seçimi seçili olarak işaretleyebilirsiniz.

en: Add Custom
tr: Özel ekle

en: Add Custom Key
tr: Özel anahtar ekle

en: Add Custom Value
tr: Özel değer ekle

en: Add Fields
tr: Alanları ekle

en: Add Form
tr: Form ekle

en: Add Gravity Form
tr: Gravity Form ekle

en: Add Icon URL
tr: Simge adresi ekle

en: Add New
tr: Yeni ekle

en: Add Note
tr: Not ekle

en: Add Star
tr: Yıldız ekle

en: Add a %s field to your form.
tr: Formunuza %s alanını ekleyin.

en: Add a condition
tr: Bir koşul ekle

en: Add a message to your gift certificate...
tr: Hediye sertifikanıza bir mesaj ekleyin...

en: Add a new row
tr: Yeni bir satır ekle

en: Add another row
tr: Başka bir satır ekle

en: Add choice
tr: Seçenek ekle

en: Add page break between entries
tr: Kayıtlar arasında sayfa ayrımı ekle

en: Add to Existing Content
tr: Var olan içeriği ekle

en: Add-On Framework
tr: Eklenti çatısı

en: Add-On Page
tr: Eklenti sayfası

en: Add-On Settings
tr: Eklenti ayarları

en: Add-On browser is currently unavailable. Please try again later.
tr: Eklenti göz atıcı şu anda kullanılamıyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Add-Ons
tr: Eklentiler

en: Add-Ons - Gravity Forms
tr: Uzantılar - Gravity Forms

en: Adding conditional logic to the form submit button could cause usability problems for some users and negatively impact the accessibility of your form. Learn more about button conditional logic in our %1$sdocumentation%2$s.
tr: Form gönder düğmesine koşullu mantık eklemek bazı kullanıcılar için kullanılabilirlik sorunlarına neden olabilir ve formunuzun erişilebilirliğini olumsuz ektileyebilir.  %1$sDokümantasyonumuz%2$sdan düğme koşullu mantığı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

en: Address
tr: Adres

en: Address (Address Line 2)
tr: Adres (Adres 2. satır)

en: Address (City)
tr: Adres (Şehir)

en: Address (Country)
tr: Adres (Ülke)

en: Address (State / Province)
tr: Adres (Eyalet / İl)

en: Address (Street Address)
tr: Adres (Sokak adresi)

en: Address (Zip / Postal Code)
tr: Adres (Posta kodu)

en: Address 2
tr: Adres 2

en: Address Fields
tr: Adres alanları

en: Address Line 2
tr: Adres satırı 2

en: Address Type
tr: Adres tipi

en: Address of Recipient
tr: Alıcının adresi

en: Adds a captcha field to your form to help protect your website from spam and bot abuse.
tr: Web sitenizi istenmeyen posta ve bot istismarından korumaya yardımcı olmak için formunuza bir captcha alanı ekler.

en: Adds a content separator to your form to help organize groups of fields. This is a visual element and does not collect any data.
tr: Alan gruplarını düzenlemeye yardımcı olmak için formunuza bir içerik ayırıcı ekler. Bu görsel bir unsurdur ve herhangi bir veri toplamaz.

en: Admin Field Label
tr: Yönetici alan etiketi

en: Admin Label
tr: Yönetici etiketi

en: Admin Notification
tr: Yönetici bildirimi

en: Administrative
tr: Yönetimsel

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Advanced Contact Form
tr: Gelişmiş iletişim formu

en: Advanced Fields
tr: Gelişmiş alanlar

en: Advanced Fields are for specific uses.  They enable advanced formatting of regularly used fields such as Name, Email, Address, etc.
tr: Gelişmiş alanlar özel durumlar içindir.  Ad, e-posta, adres vb. sık kullanılan alanlar için gelişmiş biçimlendirmeyi olanaklı kılar.

en: Advanced Options
tr: Gelişmiş seçenekler

en: Advertisement
tr: Reklam

en: Advertising
tr: Tanıtım

en: Advertising/Public Relations
tr: Reklam/Halkla ilişkiler

en: Aerospace/Aviation
tr: Uzay/Havacılık

en: Afghanistan
tr: Afganistan

en: Africa
tr: Afrika

en: Afrikaans
tr: Güney Afrika dili

en: Age
tr: Yaş

en: Agender
tr: Cinsiyetsiz

en: Aggregate Rank
tr: Yığın derecesi

en: Agree
tr: Katılıyorum

en: Agreement
tr: Sözleşme

en: Agriculture
tr: Tarım

en: Ajax error while adding field
tr: Alan eklerken Ajax hatası

en: Ajax error while changing input type
tr: Giriş türünü değiştirirken Ajax hatası

en: Ajax error while deleting field.
tr: Öğeyi silerken Ajax hatası oluştu.

en: Ajax error while selecting a form
tr: Bir form seçerken Ajax hatası oluştu

en: Ajax error while setting entry property
tr: Bir girdinin özelliği atanırken Ajax hatası oluştu.

en: Ajax error while updating form
tr: Formu güncellerken Ajax hatası

en: Akismet Integration
tr: Akismet bütünleştirmesi

en: Akismet Spam Filter
tr: Akismet istenmeyen filtresi

en: Albania
tr: Arnavutluk

en: Algeria
tr: Cezayir

en: All %s{0}%s entries have been selected.
tr: Tüm %s{0}%s kayıt seçildi.

en: All %s{0}%s entries on this page are selected.
tr: Bu sayfadaki tüm %s{0}%s kayıt seçildi.

en: All Categories
tr: Tüm kategoriler

en: All Forms
tr: Tüm formlar

en: All Pricing Fields
tr: Tüm fiyat alanları

en: All Submitted Fields
tr: Tüm gönderilmiş alanlar

en: All choices are selected.
tr: Tüm seçenekler seçildi.

en: All choices are unselected.
tr: Tüm seçeneklerin seçimi kaldırıldı.

en: All other characters are literal values and will be displayed automatically.
tr: Diğer tüm karakterler gerçek değerlerdir ve otomatik olarak görüntülenir.

en: Allow field to be populated dynamically
tr: Alanın dinamik olarak doldurulmasına izin ver

en: Allow your users to apply for a job
tr: Kullanıcılarınızın iş başvurusunda bulunmasına izin verin

en: Allow your users to purchase a gift certificate
tr: Kullanıcılarınızın hediye sertifikası satın almasına izin verin

en: Allowed File Extensions
tr: İzin verilen dosya uzantıları

en: Allowed Files
tr: İzin verilen dosyalar

en: Allowed file extensions
tr: İzin verilen dosya uzantıları

en: Allows a quantity to be specified for product field.
tr: Ürün alanı için miktar belirtilmesine olanak tanır.

en: Allows a shipping fee to be added to the form total.
tr: Form toplamına kargo ücreti eklenmesine olanak tanır.

en: Allows multi-page forms.
tr: Çok sayfalı formlara olanak tanır.

en: Allows notification to be sent to different email addresses depending on values selected in the form.
tr: Formda seçilen değerlere bağlı olarak farklı e-posta adreslerine bildirim gönderilmesine izin verir.

en: Allows the creation of products in the form.
tr: Formda ürün oluşturulmasına olanak tanır.

en: Allows the user to add/remove additional rows of information per field.
tr: Kullanıcının alan başına ek bilgi satırları eklemesine/kaldırmasına olanak tanır.

en: Allows the user to enter a password and confirm it.  The password will be masked with blobs or asterisks.
tr: Kullanıcının bir parola girmesine ve onaylamasına olanak tanır. Parola, disk veya yıldız işaretleriyle maskelenecektir.

en: Allows the user to select a category for the post they are creating.
tr: Kullanıcının oluşturduğu yazı için bir kategori seçmesine olanak tanır.

en: Allows users to enter a date.
tr: Kullanıcıların bir tarih girmesine olanak tanır.

en: Allows users to enter a number.
tr: Kullanıcıların bir numara girmesine olanak tanır.

en: Allows users to enter a phone number.
tr: Kullanıcıların bir telefon numarası girmesine olanak tanır.

en: Allows users to enter a physical address.
tr: Kullanıcıların fiziksel bir adres girmesine olanak tanır.

en: Allows users to enter a valid email address.
tr: Kullanıcıların geçerli bir e-posta adresi girmesine olanak tanır.

en: Allows users to enter a website URL.
tr: Kullanıcıların bir web sitesi URL'si girmesine olanak tanır.

en: Allows users to enter credit card information.
tr: Kullanıcıların kredi kartı bilgilerini girmesine olanak tanır.

en: Allows users to enter their name in the format you have specified.
tr: Kullanıcıların belirttiğiniz biçimde adlarını girmelerine olanak tanır.

en: Allows users to select multiple options available in the multi select box.
tr: Kullanıcıların çoklu seçim kutusunda bulunan birden fazla seçeneği seçmesine olanak tanır.

en: Allows users to select one option from a list.
tr: Kullanıcıların bir listeden bir seçeneği seçmesine olanak tanır.

en: Allows users to select one or many checkboxes.
tr: Kullanıcıların bir veya daha fazla onay kutusu seçmesine olanak tanır.

en: Allows users to select options for products created by a product field.
tr: Kullanıcıların, bir ürün alanı tarafından oluşturulan ürünler için seçenekleri belirlemesine olanak tanır.

en: Allows users to submit a single line of text.
tr: Kullanıcıların tek bir metin satırı göndermesine olanak tanır.

en: Allows users to submit a time as hours and minutes.
tr: Kullanıcıların saati, saat ve dakika olarak göndermesine olanak tanır.

en: Allows users to submit data that is then used as the excerpt of a post.
tr: Kullanıcıların, daha sonra bir yazının alıntısı olarak kullanılan verileri göndermesine olanak tanır.

en: Allows users to submit data that is used as a custom field value for a post.
tr: Kullanıcıların, bir yazı için özel bir alan değeri olarak kullanılan verileri göndermesine olanak tanır.

en: Allows users to submit multiple lines of text.
tr: Bir kullanıcının birden çok satırlık metin göndermesine olanak tanır.

en: Allows users to submit the body content for a post.
tr: Kullanıcıların bir yazı için ana içeriği göndermesine olanak tanır.

en: Allows users to submit the tags for a post.
tr: Kullanıcıların bir yazı için etiketler göndermesine olanak tanır.

en: Allows users to submit the title for a post.
tr: Kullanıcıların bir yazı için başlık göndermesine olanak tanır.

en: Allows users to upload a file.
tr: Kullanıcıların bir dosya yüklemesine olanak tanır.

en: Allows users to upload an image that is added to the Media Library and Gallery for the post that is created.
tr: Kullanıcıların, oluşturulan yazı için ortam kitaplığına ve galeriye eklenen bir görseli yüklemelerine izin verir.

en: Also email this note to
tr: Ayrıca bu notu e-posta ile şu adrese gönder

en: Alternative Text
tr: Alternatif metin

en: American Samoa
tr: Amerikan Samoası

en: Amharic
tr: Habeşistan dili

en: Amount
tr: Miktar

en: An advanced contact form.
tr: Gelişmiş bir iletişim formu.

en: An empty label violates %1$sWCAG%2$s. Please use descriptive text for your label. To hide the label, use the "Field Label Visibility" setting.
tr: Boş bir etiket %1$sWCAG%2$s ihlali gerçekleştiriyor. Lütfen etiketiniz için açıklayıcı bir metin kullanın. Etiketi gizlemek için "Alan etiketi görünürlüğü" ayarını kullanın.

en: An error occurred while saving the form.
tr: Form kaydedilirken bir hata oluştu.

en: An error prevented the entry for this form submission being saved. Please contact support.
tr: Bir hata bu form gönderimine girdi kaydedilmesini engelledi. Lütfen destek birimine ulaşın.

en: An example of reCAPTCHA
tr: Bir reCAPTCHA örneği

en: An outdated add-on or custom code is attempting to access the %1$s table which is not valid in this version of Gravity Forms. Update your add-ons and custom code to prevent loss of form data. Further details: %2$s
tr: Eski bir eklenti veya özel kod Gravity Forms'un bu sürümünde geçerli olmayan %1$s tablosuna erişmeye çalışıyor. Form verisi kaybını önlemek için eklentilerinizi ve özel kodunuzu güncelleştirin. Daha fazla ayrıntı: %2$s

en: Animated transitions
tr: Animasyonlu geçişler

en: Another Amazing Product
tr: Başka bir inanılmaz ürün

en: Answer A
tr: Cevap A

en: Answer B
tr: Cevap B

en: Answer C
tr: Cevap C

en: Antarctica
tr: Antartika

en: Anti Spam Services
tr: İstenmeyen engelleme hizmetleri

en: Anti-spam honeypot
tr: İstenmeyen posta karşıtı bal kovanı (honeypot)

en: Antigua and Barbuda
tr: Antigua ve Barbuda

en: Any form field
tr: Herhangi bir form alanı

en: Appearance
tr: Görünüm

en: Apply
tr: Uygula

en: Apply filters
tr: Filtreleri uygula

en: Apr
tr: Nis

en: April
tr: Nisan

en: Arabic
tr: Arapça

en: Are you sure you want to remove this item?
tr: Bu öğeyi kaldırmak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you wish to cancel these changes?
tr: Bu değişiklikleri iptal etmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you wish to delete this confirmation?
tr: Bu onaylamayı silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you would like to reset the Views for the selected forms?
tr: Seçili formlar için görüntülenme sayılarını sıfırlamak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure?
tr: Emin misiniz?

en: Argentina
tr: Arjantina

en: Armed Forces Americas
tr: Amerika Silahlı Kuvvetleri

en: Armed Forces Europe
tr: Avrupa Silahlı Kuvvetleri

en: Armed Forces Pacific
tr: Pasifik Silahlı Kuvvetleri

en: Armenia
tr: Ermenistan

en: Armenian
tr: Ermenice

en: Arts/Entertainment/Publishing
tr: Sanat/Eğlence/Yayıncılık

en: As this site doesn't support background tasks the upgrade process will take longer than usual and the status will change infrequently.
tr: Bu site arka plan görevlerini desteklemediği için yükseltme işlemi normalden daha uzun sürer ve durum seyrek olarak değişecektir.

en: Asia
tr: Asya

en: Associate Degree
tr: Ön lisans derecesi

en: Asterisk: *
tr: Yıldız: *

en: At least one field must be filled out
tr: En az bir alan doldurulmalı

en: Attach uploaded fields to notification
tr: Yüklenen alanları bildirime ekle

en: Attachments
tr: Dosya ekleri

en: Aug
tr: Ağu

en: August
tr: Ağustos

en: Australia
tr: Avustralya

en: Australian Dollar
tr: Avustralya Doları

en: Austria
tr: Avusturya

en: Authentication ( API version 1 )
tr: Kimlik doğrulama ( API sürüm 1 )

en: Authentication ( API version 2 )
tr: Kimlik doğrulama ( API sürüm 2 )

en: Authorization has been voided. Transaction Id: %s
tr: Yetkilendirme geçersiz kılındı. İşlem kimliği: %s

en: Authorized
tr: Yetkili

en: Auto
tr: Otomatik

en: Auto-Formatting
tr: Otomatik biçimlendirme

en: Auto-formatting
tr: Otomatik biçimlendirme

en: Auto-updates unavailable.
tr: Otomatik güncellemeler mevcut değil.

en: Autocomplete Attribute
tr: Otomatik tamamlama niteliği

en: Autocomplete Attribute:
tr: Otomatik tamamlama niteliği

en: Automatic Background Updates
tr: Otomatik arkaplan güncellemeleri

en: Automatic background migration is disabled but the database needs to be upgraded to version %s. %s
tr: Otomatik arka plan geçişi devre dışı, ancak veritabanının %s sürümüne yükseltilmesi gerekiyor. %s

en: Automotive
tr: Otomotiv

en: Average Global Score
tr: Ortalama küresel puan

en: Average Row Score
tr: Ortalama satır puanı

en: Average Score
tr: Ortalama puan

en: Average global score
tr: Ortalama küresel puan

en: Average score
tr: Ortalama puan

en: Azerbaijan
tr: Azerbaycan

en: Azerbaijani
tr: Azerbeycanca

en: Bachelor's Degree
tr: Lisans derecesi

en: Back
tr: Geri

en: Back To Dashboard
tr: Panoya geri dön

en: Background Color
tr: Arka Plan Rengi

en: Background Updates
tr: Arka plan güncellemeleri

en: Background tasks
tr: Arka plan işleri

en: Background updates
tr: Arka plan güncellemeleri

en: Bad
tr: Kötü

en: Bad request
tr: Geçersiz istek

en: Badge Position
tr: Rozet konumu

en: Bahamas
tr: Bahamalar

en: Bahrain
tr: Bahreyn

en: Bangladesh
tr: Bangladeş

en: Banking
tr: Bankacılık

en: Banking/Mortgage
tr: Bankacılık/İpotek

en: Base Price
tr: Temel Fiyat

en: Basque
tr: Bask

en: Belarus
tr: Beyaz Rusya

en: Belgium
tr: Belçika

en: Below inputs
tr: Girişlerin altında

en: Bengali
tr: Bengal dili

en: Best Time To Call You
tr: Sizi aramak i̇çin en i̇yi zaman

en: Best Time to Call You
tr: Sizi aramak için en iyi zaman

en: Billing Address
tr: Fatura adresi

en: Billing Cycle
tr: Ödeme döngüsü

en: Billing Information
tr: Fatura bilgileri

en: Blank Form
tr: Boş form

en: Blind Carbon Copy Addresses
tr: Kör karbon kopya adresleri

en: Blue
tr: Mavi

en: Body
tr: Gövde

en: Bolivia
tr: Bolivya

en: Bonaire, Sint Eustatius and Saba
tr: Bonaire, Sint Eustatius ve Saba

en: Bosnia and Herzegovina
tr: Bosna Hersek

en: Botswana
tr: Botsvana

en: Bottom Left
tr: Alt sol

en: Bottom Right
tr: Alt sağ

en: Bouvet Island
tr: Bouvet Adası

en: Brazil
tr: Brezilya

en: Brazilian Real
tr: Brezilya Reali

en: British Indian Ocean Territory
tr: Britanya Hint Okyanusu Toprakları

en: Browser Icon
tr: Tarayıcı simgesi

en: Browser details
tr: Tarayıcı ayrıntıları

en: Build custom business solutions
tr: Özel iş çözümleri oluşturun

en: Bulgaria
tr: Bulgaristan

en: Bulgarian
tr: Bulgarca

en: Bulk Add / Predefined Choices
tr: Toplu ekle / Önceden tanımlanmış seçenekler

en: Bulk Print
tr: Toplu baskı

en: Business Development
tr: İş geliştirme

en: Business Opportunity
tr: İş fırsatı

en: Button Text:
tr: Tuş metni:

en: Buy Now
tr: Şimdi Al

en: By disabling background updates your site may not get critical bug fixes and security enhancements. We only recommend doing this if you are experienced at managing a WordPress site and accept the risks involved in manually keeping your WordPress site updated.
tr: Arka plan güncellemelerini devre dışı bırakırsanız siteniz kritik hata düzeltmeleri ve güvenlik geliştirmelerini almayabilir. Bunu yalnızca bir WordPress sitesini yönetme konusunda tecrübeliyseniz ve WordPress sitenizi elle güncellemenin risklerini kabul ediyorsanız yapmanızı öneririz.

en: By selecting this option, the %s jQuery script will be applied to this field, enabling search capabilities to Drop Down fields and a more user-friendly interface for Multi Select fields.
tr: Bu seçeneği seçerek, %s jQuery betiği bu alan uygulanacaktır, bu da açılır kutular ve çoklu seçim alanları için daha kullanıcı dostu bir arayüz ve arama yapılabilme becerilerini etkinleştirecektir.

en: CAPTCHA Badge Position
tr: CAPTCHA rozet pozisyonu

en: CAPTCHA Type
tr: CAPTCHA Tipi

en: CC
tr: KK

en: CSS Class Name
tr: CSS sınıf adı

en: CSS Ready Classes
tr: CSS hazır sınıflar

en: CSS Selectors
tr: CSS seçicileri

en: CSS Targeting Examples
tr: CSS hedefleme örnekleri

en: Calculation
tr: Hesaplama

en: Calendar Icon
tr: Takvim simgesi

en: Cambodia
tr: Kamboçya

en: Cameroon
tr: Kamerun

en: Can't find your form? Make sure it is active.
tr: Formunuzu bulamıyor musunuz? Etkin olduğundan emin olun.

en: Canada
tr: Kanada

en: Canadian
tr: Kanada

en: Canadian Dollar
tr: Kanada Doları

en: Canadian Province/Territory
tr: Kanada Eyaleti/Bölgesi

en: Cancel
tr: Vazgeç

en: Cancel Subscription
tr: Aboneliği iptal et

en: Cancel this upload
tr: Bu yüklemeyi iptal edin

en: Cancel to stop, OK to delete.
tr: Vazgeçmek için İptal, silmek için Tamam.

en: Canceled
tr: İptal edildi

en: Cancelled
tr: İptal

en: Cannot send email because the FROM address is invalid.
tr: FROM adresi geçersiz olduğu için e-posta gönderilemiyor.

en: Cannot send email because the TO address is invalid.
tr: TO adresi geçersiz olduğu için e-posta gönderilemiyor.

en: Cannot send email because there is no SUBJECT and no MESSAGE.
tr: KONU ve MESAJ olmadığı için e-posta gönderilemiyor.

en: Caption
tr: Altyazı

en: Carbon Copy Addresses
tr: Karbon kopya adresleri

en: Card Details
tr: Kart bilgileri

en: Card Number
tr: Kart Numarası

en: Card Type
tr: Kart tipi

en: Cardholder Name
tr: Kart sahibi adı

en: Catalan
tr: Katalanca

en: Category
tr: Kategorisi

en: Cayman Islands
tr: Cayman Adaları

en: Central African Republic
tr: Orta Afrika Cumhuriyeti

en: Chad
tr: Çad

en: Change options related to the form editor.
tr: Form düzenleyiciyle ilgili seçenekleri değiştirin.

en: Change the %sWordPress Permalink Settings%s from default to any of the other options to get started.
tr: Başlamak için %sWordPress kalıcı bağlantı ayarları%snı varsayılan harici başka bir ayar olarak değiştirin.

en: Check this box if you would like the progress bar to display with the confirmation text.
tr: İlerleme çubuğunun onay metni ile beraber görüntülemek için bu kutuyu işaretleyin.

en: Check this box if you would like to include data from this form when exporting or erasing personal data on this site.
tr: Bu sitede kişisel verileri dışa aktarırken veya silerken, bu formdaki verileri eklemek istiyorsanız bu kutuyu işaretleyin.

en: Check this box if you would like to prevent the IP address from being stored during form submission.
tr: Form gönderimi sırasında IP adresinin saklanmasını engellemek istiyorsanız bu kutuyu işaretleyin.

en: Check this box if you would like to use the rich text editor for this field.
tr: Bu alan için zengin metin düzenleyicisini kullanmak istiyorsanız bu kutuyu işaretleyin.

en: Check this box to add a toggle allowing the user to see the password they are entering in.
tr: Kullanıcının girdikleri parolayı görmesine izin veren bir düpme eklemek için bu kutuyu işaretleyin.

en: Check this box to prevent Province field from being displayed in the form.
tr: İl alanının formda görüntülenmesini önlemek için bu kutuyu işaretleyin.

en: Check this box to prevent the State field from being displayed in the form.
tr: Eyalet alanının formda görüntülenmesini önlemek için bu kutuyu işaretleyin.

en: Check this box to prevent the State/Province/Region from being displayed in the form.
tr: Eyalet/il/bölgenin formda görüntülenmesini önlemek için bu kutuyu işaretleyin.

en: Check this box to prevent the extra address input (Address Line 2) from being displayed in the form.
tr: Ek adres girişinin (adres satırı 2) formda görüntülenmesini önlemek için bu kutuyu işaretleyin.

en: Check this box to prevent this field from being displayed in a non-secure page (i.e. not https://). It will redirect the page to the same URL, but starting with https:// instead. This option requires a properly configured SSL certificate.
tr: Bu alanın güvenli olmayan bir sayfada görüntülenmesini önlemek için bu kutuyu işaretleyin (örn. https:// olmayan). Sayfayı aynı web adresine yönlendirir, ancak bunun yerine https:// ile başlar. Bu seçenek, düzgün yapılandırılmış bir SSL sertifikası gerektirir.

en: Check this option to add a "Select All" checkbox before the checkbox choices to allow users to check all the checkboxes with one click.
tr: Kullanıcıların tüm işaret kutularını tek bir tıklamayla işaretlemesine izin vermek için onay kutusu seçeneklerinden önce "Tümünü seç" işaret kutusu eklemek için bu seçeneği işaretleyin.

en: Check this option to add a text input as the final choice of your radio button field. This allows the user to specify a value that is not a predefined choice.
tr: Radyo düğmesi alanınızın son tercihi olarak metin girişi eklemek için bu seçeneği işaretleyin. Bu, kullanıcının önceden tanımlanmış bir seçim olmayan bir değer belirtmesine olanak tanır.

en: Check this option to enable Gravity Forms' legacy markup. This will hinder the accessibility of your form.
tr: Gravity Forms'un eski işaretlemesini etkinleştirmek için bu seçeneği işaretleyin. Bu, formunuzun erişilebilirliğini engelleyecektir.

en: Check this option to enable a sliding animation when displaying/hiding conditional logic fields.
tr: Koşullu mantık alanlarını görüntülerken/gizlenirken kayan animasyonu etkinleştirmek için bu seçeneği işaretleyin.

en: Check this option to enable data to be passed to the form and pre-populate this field dynamically. Data can be passed via Query Strings, Shortcode and/or Hooks.
tr: Verilerin forma aktarılmasını sağlamak ve bu alanı dinamik olarak önceden doldurmak için bu seçeneği işaretleyin. Veriler sorgu dizeleri, kısa kod ve/veya kancalar aracılığıyla aktarılabilir.

en: Check this option to format and insert merge tags into the Post Content.
tr: Birleştirme etiketlerini biçimlemek ve yazı içeriğine eklemek için bu seçeneği işaretleyin.

en: Check this option to format and insert merge tags into the Post Title.
tr: Birleştirme etiketlerini biçimlemek ve yazı başlığına eklemek için bu seçeneği işaretleyin.

en: Check this option to require a user to be logged in to view this form.
tr: Bu formu görüntülemek için kullanıcının oturum açmasını gerektirmek için bu seçeneği işaretleyin.

en: Check this option to set this image as the post's Featured Image.
tr: Bu görseli gönderinin öne çıkan görseli olarak ayarlamak için bu seçeneği işaretleyin.

en: Check this option to specify a value for each choice. Choice values are not displayed to the user viewing the form, but are accessible to administrators when viewing the entry.
tr: Her seçim için bir değer belirtmek için bu seçeneği işaretleyin. Seçim değerleri formu görüntüleyen kullanıcıya görüntülenmez, ancak girişi görüntülerken yöneticiler tarafından erişilebilir.

en: Checkbox
tr: Onay kutusu

en: Checkbox Label
tr: Onay kutusu etiketi

en: Checkbox Text
tr: İşaret kutusu metni

en: Checkboxes
tr: Onay kutusu

en: Checked
tr: İşaretlendi

en: Checking License
tr: Lisans kontrol ediliyor

en: Chile
tr: Şili

en: China
tr: Çin

en: Chinese (Hong Kong)
tr: Çince (Hong Kong)

en: Chinese (Simplified)
tr: Çince (Basitleştirilmiş)

en: Chinese (Traditional)
tr: Çince (Geleneksel)

en: Choice
tr: Seçim

en: Choices
tr: Seçimler

en: Choose how much you would like to donate.
tr: Ne kadar bağış yapmak istediğinizi seçin.

en: Christmas Island
tr: Christmas Adası

en: City
tr: İl

en: Clear
tr: Temizle

en: Clear selection
tr: Seçimi temizle

en: Clearance
tr: Temizlik

en: Clerical/Accounting
tr: Büro/Muhasebe

en: Clerical/Administrative
tr: Yazı işleri/İdari

en: Click or drag the Gravity Forms Block into the page to insert the form you selected. %1$sLearn More.%2$s
tr: Seçtiğiniz formu eklemek için Gravity Forms bloğuna tıklayın veya sayfaya sürükleyin. %1$sDaha fazla bilgi edinin.%2$s

en: Click the file selection button to upload a Gravity Forms export file from your computer. Please make sure your file has the .json extension, and that it was generated by the Gravity Forms Export tool.
tr: Bilgisayarınızdaki bir Gravity Form dışa aktarım dosyasını yüklemek için dosya seçim düğmesine tıklayın. Lütfen dosyanızın uzantısının .json olduğuna ve Gravity Forms Dışa Aktarım aracı ile oluşturulduğuna emin olun.

en: Click to select...
tr: Seçmek için tıklayın...

en: Click to upload
tr: Yüklemek için tıklayın

en: Click to view
tr: Görmek için tıklayın

en: Close
tr: Kapat

en: Close Window
tr: Pencereyi kapat

en: Close button
tr: Kapat düğmesi

en: Close this dialog and return to form editor.
tr: Bu iletişim kutusunu kapat ve form düzenleyicisine dön.

en: Close.
tr: Kapat.

en: Cocos Islands
tr: Cocos Adaları

en: Colombia
tr: Kolombiya

en: Column
tr: Sütun

en: Column 1
tr: Sütun 1

en: Column 2
tr: Sütun 2

en: Column 3
tr: Sütun 3

en: Columns
tr: Sütunlar

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Comoros
tr: Komor Adaları

en: Compact View
tr: Kompakt görünüm

en: Company Name
tr: Firma Adı

en: Company Website
tr: Firma web sitesi

en: Comparison
tr: Karşılaştırma

en: Competition Terms and Conditions
tr: Yarışma hüküm ve koşulları

en: Completed
tr: Tamamlanan

en: Completion Text
tr: Tamamlanma metni

en: Conditional Logic
tr: Koşullu mantık

[ctx: Conditional Logic]
en: All
tr: Hepsi

[ctx: Conditional Logic]
en: Any
tr: Biri

en: Conditional logic allows you to change what the user sees depending on the fields they select.
tr: Koşullu mantık, kullanıcının seçtiği alanlara bağlı olarak gördüklerini değiştirmenize olanak tanır.

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Configure Gravity Forms to work in the way that you want.
tr: Gravity Forms'u istediğiniz gibi çalışacak şekilde yapılandırın.

en: Configure Notifications
tr: Bildirimleri yapılandır

en: Configure Routing
tr: Yönlendirmeyi yapılandır

en: Configure your API Key below to use the REST API version 1. Alternatively, you can use cookie authentication which is supported for logged in users. %sVisit our documentation pages%s for more information.
tr: REST API sürüm 1'i kullanmak için aşağıda API Anahtarınızı yapılandırın. Alternatif olarak, oturum açmış kullanıcılar için desteklenen çerez kimlik doğrulamasını kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için %sbelgeler sayfalarımızı ziyaret edin%s.

en: Configuring Confirmations
tr: Onaylamaları yapılandırma

en: Configuring Notifications
tr: Bildirimleri yapılandırma

en: Confirm Email
tr: E-postayı doğrula

en: Confirm Password
tr: Parolayı doğrulayın

en: Confirmation Message Text
tr: Onay mesajı metni

en: Confirmation Name
tr: Onaylama ismi

en: Confirmation Settings
tr: Onay ayarları

en: Confirmation Type
tr: Onaylama tipi

en: Confirmation deleted.
tr: Onay silindi.

en: Confirmation not found
tr: Onay bulunamadı

en: Confirmations
tr: Onaylamalar

en: Congo
tr: Kongo

en: Congo, Democratic Republic of the
tr: Kongo Demokratik Cumhuriyeti

en: Congratulations! Click the 'Create A Form' button to get started.
tr: Tebrikler! Başlamak için 'Bir form oluştur' düğmesini tıklayın.

en: Consent
tr: Onay

en: Construction
tr: İnşaat

en: Construction/Facilities
tr: İnşaat/Tesisler

en: Consumer Goods
tr: Tüketim malları

en: Consumer Key
tr: Tüketici Anahtarı

en: Consumer Secret
tr: Gizli Tüketici Anahtarı

en: Consumer key is invalid.
tr: Tüketici anahtarı geçersiz.

en: Consumer secret is invalid.
tr: Tüketici gizli anahtarı geçersiz.

en: Contact Details
tr: Kişi ayrıntıları

en: Contact Form
tr: İletişim formu

en: Contact Us
tr: Bize Ulaşın

en: Content
tr: İçerik

en: Content Template
tr: İçerik şablonu

en: Contest Entry Form
tr: Yarışma giriş formu

en: Continents
tr: Kıtalar

en: Continue Editing this Form
tr: Bu formu düzenlemeye devam edin

en: Contract
tr: İhale

en: Conversational Form
tr: Sohbet formu

en: Conversion
tr: Dönüşüm

en: Conversion is the percentage of form views that generated an entry. If a form was viewed twice, and one entry was generated, the conversion will be 50%.
tr: Dönüştürme, bir girdi oluşturan form görünümlerinin yüzdesidir. Bir form iki kez görüntülendiyse ve bir girdi oluşturulduysa, dönüşüm %50 olur.

en: Cook Islands
tr: Cook Adaları

en: Copied
tr: Kopyalandı

en: Copy %d
tr: Kopyala %d

en: Copy 1
tr: Kopyala 1

en: Copy Shortcode
tr: Kısa kodu kopyala

en: Copy and paste the shortcode within your page builder.
tr: Kısa kodu kopyalayıp sayfa oluşturucunuzun içeriğine yapıştırın.

en: Costa Rica
tr: Kosta Rika

en: Countries
tr: Ülkeler

en: Country
tr: Ülke

[ctx: Country]
en: Georgia
tr: Gürcistan

[ctx: Country]
en: South Georgia and the South Sandwich Islands
tr: Güney Gürcistan ve Güney Sandviç Adaları

en: Course Code
tr: Kurs kodu

en: Create
tr: Oluştur

en: Create A Form
tr: Bir form oluşturun

en: Create Blank Form
tr: Boş form oluştur

en: Create Form
tr: Form oluştur

en: Create Forms
tr: Formları oluştur

en: Create New
tr: Yeni oluştur

en: Create a New Form
tr: Yeni bir form oluştur

en: Create an API Key below to use the REST API version 2. Alternatively, you can use cookie authentication which is supported for logged in users. %sVisit our documentation pages%s for more information.
tr: REST API sürüm 2'yi kullanmak için aşağıda bir API Anahtarı oluşturun. Alternatif olarak, oturum açmış kullanıcılar için desteklenen çerez kimlik doğrulamasını kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için %sbelgeler sayfalarımızı ziyaret edin%s.

en: Create an entry and mark it as spam
tr: Girdi oluştur ve istenmeyen olarak işaretle

en: Create content template
tr: İçerik şablonu oluştur

en: Create rules to dynamically display or hide the page's Next Button based on values from another field.
tr: Başka bir alandaki değerlere bağlı olarak sayfanın sonraki düğmesini dinamik olarak görüntülemek veya gizlemek için kurallar oluşturun.

en: Create rules to dynamically display or hide the submit button based on values from another field.
tr: Başka bir alandaki değerlere bağlı olarak gönder düğmesini dinamik olarak görüntülemek veya gizlemek için kurallar oluşturun.

en: Create rules to dynamically display or hide this field based on values from another field.
tr: Bu alanı başka bir alandaki değerlere göre dinamik olarak görüntülemek veya gizlemek için kurallar oluşturun.

en: Create rules to dynamically display or hide this page based on values from another field.
tr: Bu sayfayı başka bir alandaki değerlere göre dinamik olarak görüntülemek veya gizlemek için kurallar oluşturun.

en: Create surveys and quizzes
tr: Anketler ve testler oluşturun

en: Created By
tr: Oluşturan

en: Created By (User Id)
tr: Oluşturan (Kullanıcı no)

en: Creating Form
tr: Form oluşturuluyor

en: Creating Form...
tr: Form oluşturuluyor...

en: Creating a Form
tr: Bir form oluşturma

en: Creatives
tr: Reklamlar

en: Credit Card
tr: Kredi Kartı

en: Croatia
tr: Hırvatistan

en: Croatian
tr: Hırvatça

en: Cuba
tr: Küba

en: Currency
tr: Para Birimi

en: Current PHP version (%s) does not meet minimum PHP version requirement (%s).
tr: Geçerli PHP sürümü (%s) en düşük PHP sürüm gereksinimini (%s) karşılamıyor.

en: Current Status: %s
tr: Şu anki durum: %s

en: Current WordPress version (%s) does not meet minimum WordPress version requirement (%s).
tr: Mevcut WordPress sürümü (%s) en düşük güncel sürüm gereksinimini karşılamıyor (%s).

en: Current status: %s
tr: Şu anki durum: %s

en: Custom
tr: Özel

en: Custom CSS Class
tr: Özel CSS sınıfı

en: Custom Choices
tr: Özel seçenekler

en: Custom Field
tr: Özel alan

en: Custom Field Name
tr: Özel alan adı

en: Custom Form
tr: Özel form

en: Custom Icon
tr: Özel Simge

en: Custom Key
tr: Özel anahtar

en: Custom Mask Instructions
tr: Özel maske talimatları

en: Custom Required Indicator
tr: Özel gerekli göstergesi

en: Custom Sub-Label
tr: Özel alt-etiket

en: Custom Validation Message
tr: Özel doğrulama iletisi

en: Custom Value
tr: Özel değer

en: Custom settings
tr: Özel ayarlar

en: Custom:
tr: Özel:

en: Customer Service
tr: Müsteri hizmetleri

en: Customer Service Form
tr: Müşteri hizmetleri formu

en: Customize Fields
tr: Alanları özelleştir

en: Cyprus
tr: Kıbrıs

en: Czech
tr: Slovakça

en: Czech Koruna
tr: Çek Korunası

en: Czechia
tr: Çekya

en: Côte d'Ivoire
tr: Fildişi Sahili

en: DD dash MM dash YYYY
tr: DD tire MM tire YYYY

en: DD dot MM dot YYYY
tr: DD nokta MM nokta YYYY

en: DD slash MM slash YYYY
tr: DD eğik çizgi MM eğik çizgi YYYY

en: Daily
tr: Günde bir

en: Danish
tr: Flemenkçe

en: Danish Krone
tr: Danimarka Kronu

en: Dark
tr: Koyu

en: Data Collection
tr: Veri toplama

en: Database
tr: Veritabanı

en: Database Character Set
tr: Veritabanı karakter seti

en: Database Collation
tr: Veritabanı harnasyonu

en: Database Management System
tr: Veritabanı yönetim sistemi

en: Database Server
tr: Veritabanı sunucusu

en: Database Version
tr: Veritabanı sürümü

en: Database upgrade failed.
tr: Veritabanı yükseltme başarısız oldu.

en: Database upgraded successfully.
tr: Veritabanı başarıyla yükseltildi.

en: Date
tr: Tarih

en: Date Drop Down
tr: Açılır seçim kutusu

en: Date Field
tr: Tarih alanı

en: Date Format
tr: Tarih formatı

en: Date Format Placement
tr: Tarih biçimi yerleşimi

en: Date Input Type
tr: Tarih giriş tipi

en: Date Picker
tr: Tarih seçici

en: Date Range
tr: Tarih aralığı

en: Date Range is optional, if no date range is selected all entries will be exported.
tr: Tarih aralığı seçime bağlıdır, hiç tarih aralığı seçilmezse tüm girdiler dışarı aktarılır.

en: Date Range is optional, if no date range is specified it will be ignored.
tr: Tarih aralığı isteğe bağlıdır, tarih aralığı belirtilmemişse yok sayılır.

en: Date Updated
tr: Güncellenme tarihi

en: Date and Time
tr: Tarih ve saat

en: Date must not include HTML tags.
tr: Tarih, HTML etiketleri içermemelidir.

en: Dates
tr: Tarihler

en: Day
tr: Gün

en: Days Left
tr: Kalan gün

en: Days of the Week
tr: Haftanın günleri

en: Dec
tr: Ara

en: December
tr: Aralık

en: Default
tr: Varsayılan

en: Default %s
tr: Varsayılan %s

en: Default Confirmation
tr: Varsayılan onaylama

en: Default Country
tr: Varsayılan ülke

en: Default Currency
tr: Varsayılan para birimi

en: Default Filter
tr: Varsayılan filtre

en: Default Form Theme
tr: Varsayılan form teması

en: Default Post Author
tr: Varsayılan yazı yazarı

en: Default Province
tr: Varsayılan il

en: Default State
tr: Varsayılan eyalet

en: Default Theme
tr: Varsayılan tema

en: Default Value
tr: Varsayılan değer

en: Default Value:
tr: Varsayılan değer:

en: Default Values
tr: Varsayılan değerler

en: Default option. The field is visible when viewing the form.
tr: Varsayılan seçenek. Form görüntülenirken alan görünür.

en: Define the choices for this field. If the field type supports it you will also be able to select the default choice(s) to the left of the choice.
tr: Bu alan için seçenekleri belirleyin. Eğer bu alan türü tarafından destekleniyorsa seçeneğin solunda gösterilecek varsayılan seçenekleri de seçebileceksiniz.

en: Define the choices for this field. If the field type supports it you will also be able to select the default choice(s) using a radio or checkbox located to the left of the choice.
tr: Bu alan için seçenekleri tanımlayın. Alan türü destekliyorsa, seçimin solunda bulunan bir radyo veya onay kutusunu kullanarak varsayılan seçenekleri de seçebilirsiniz.

en: Definitely
tr: Kesinlikle

en: Definitely Not
tr: Kesinlikle değil

en: Delete
tr: Sil

en: Delete All Spam
tr: Tüm istenmeyenleri sil

en: Delete Entries
tr: Girdileri sil

en: Delete Forms
tr: Formları sil

en: Delete Icon URL
tr: Simge adresini sil

en: Delete Permanently
tr: Kalıcı olarak sil

en: Delete choice
tr: Seçeneği sil

en: Delete entries permanently automatically
tr: Girdileri otomatik olarak kalıcı olacak şekilde sil

en: Delete file
tr: Dosyayı sil

en: Delete permanently
tr: Kalıcı olarak sil

en: Delete this custom choice list? 'OK' to delete, 'Cancel' to abort.
tr: Bu özel seçim listesini silinsin mi? Silmek için 'Tamam', vazgeçmek için 'İptal'.

en: Delete this file
tr: Bu dosyayı sil

en: Deleted Field
tr: Silinmiş alan

en: Denmark
tr: Danimarka

en: Description
tr: Tanım

en: Description Placement
tr: Açıklama yerleştirme

en: Deselect All
tr: Hiçbirini seçme

en: Designer Documentation
tr: Tasarımcı belgeleri

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Developer Documentation
tr: Geliştirici belgeleri

en: Disable
tr: Etkisizleştir

en: Disable Auto-Formatting
tr: Otomatik biçimlendirmeyi devre dışı bırak

en: Disable CSS
tr: CSS'yi devre dışı bırak

en: Disable Default Margins
tr: Varsayılan boşlukları devre dışı bırak

en: Disable Quantity
tr: Miktarı devre dışı bırak

en: Disable auto-formatting
tr: Otomatik biçimlendirmeyi devre dışı bırak

en: Disable default margins
tr: Varsayılan boşlukları devre dışı bırak

en: Disable quantity field
tr: Miktar alanını devre dışı bırak

en: Disable script output
tr: Betik çıkışını devre dışı bırak

en: Disabled
tr: Etkisizleştirildi

en: Disables the quantity field.  A quantity of 1 will be assumed or you can add a Quantity field to your form from the Pricing Fields.
tr: Miktar alanını devre dışı bırakır. Varsayılan miktar 1 kabul edilebilir veya fiyatlandırma alanlarından formunuza bir miktar alanı ekleyebilirsiniz.

en: Disagree
tr: Katılmıyorum

en: Discover the Gravity Forms API
tr: Gravity Forms API'sini keşfedin

en: Dismiss
tr: Kapat

en: Dismiss notification
tr: Bildirimi kapat

en: Display Mode
tr: Görüntüleme modu

en: Display completed progress bar on confirmation
tr: Onaylama sırasında tamamlanmış ilerleme çubuğu göster

en: Display form description
tr: Form açıklamasını göster

en: Display form title
tr: Form başlığını göster

en: Display option to use the values submitted in different field
tr: Farklı alanda gönderilen değerleri kullanma seçeneği görüntüleme

en: Display placeholder
tr: Yer tutucuyu göster

en: Divorced
tr: Boşanmış

en: Djibouti
tr: Cubuti

en: Do not close or navigate away from this page until the upgrade is 100% complete.
tr: Yükseltme %100 tamamlanana kadar bu sayfayı kapatmayın veya sayfadan ayrılmayın.

en: Do not create an entry
tr: Girdi oluşturma

en: Do not round
tr: Yuvarlama

en: Do you have any questions you would like to ask our speakers?
tr: Konuşmacılarımıza sormak istediğiniz sorularınız mı var?

en: Do you use Acme Products to sell products or services?
tr: Acme ürünlerini ürün veya hizmet satmak için mi kullanıyorsunuz?

en: Do you want to integrate your forms with any of these services?
tr: Formlarınızı bu hizmetlerden herhangi biriyle entegre etmek ister misiniz?

en: Document Root
tr: Belge kökü

en: Does not expire
tr: Süresiz

en: Domestic Partnership
tr: Yerel ortaklık

en: Dominica
tr: Dominika

en: Dominican Republic
tr: Dominik Cumhuriyeti

en: Donation
tr: Bağış

en: Donation Amount
tr: Bağış miktarı

en: Donation Form
tr: Bağış formu

en: Donations
tr: Bağışlar

en: Download Export File
tr: Dışa aktarılan dosyayı indir

en: Download file
tr: Dosyayı indir

en: Draft
tr: Taslak

en: Draft Forms (Save and Continue Later)
tr: Taslak formlar (Kaydet ve daha sonra devam et)

en: Drag a field to the left to start building your form and then start configuring it.
tr: Formunuzu oluşturmaya başlamak için bir alanı sola sürükleyin ve ardından yapılandırmaya başlayın.

en: Drop Down
tr: Aşağı açılır

en: Drop files here or
tr: Dosyaları buraya sürükleyin ya da

en: Dropdown menu button
tr: Açılır menü düğmesi

en: Duplicate
tr: Mükerrer

en: Dutch
tr: Flemenkçe

en: Early Afternoon
tr: Öğleden sonra erken saatlerde

en: Early Bird Ticket
tr: Erkenci kuş bileti

en: Early Evening
tr: Akşamın erken saatlerinde

en: Easily create web forms and manage form entries within the WordPress admin.
tr: WordPress yönetim panelinde kolayca web formları oluşturun ve form girdilerini yönetin.

en: Ecuador
tr: Ekvador

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit Choices
tr: Seçenekleri düzenle

en: Edit Entries
tr: Girdileri düzenle

en: Edit Entry Notes
tr: Girdi notlarını düzenle

en: Edit Form
tr: Formu düzenle

en: Edit Forms
tr: Formları düzenle

en: Edit Forms with Ease in Gravity Forms 2.8!
tr: Gravity Forms 2.8’de formları kolaylıkla düzenleyin!

en: Edit Plugin Settings
tr: Eklenti ayarlarını düzenle

en: Edit Post
tr: Yazıyı düzenle

en: Edit settings for this form
tr: Bu formun ayarlarını düzenle

en: Editor
tr: Düzenleyici

en: Editor Preferences
tr: Düzenleyici tercihleri

en: Education
tr: Eğitim

en: Education/Training
tr: Eğitim/Öğretim

en: Egypt
tr: Mısır

en: Email Address
tr: E-Posta Adresi

en: Email Marketing Platform
tr: E-posta pazarlama platformu

en: Email Service
tr: E-posta servisi

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: Email of Recipient
tr: Alıcının e-postası

en: Embed
tr: Göm

en: Embed Form
tr: Formu Göm

en: Embed Post/Page Id
tr: Gömülü yazı/Sayfa no

en: Embed Post/Page Title
tr: Gömülü yazı/Sayfa başlığı

en: Embed URL
tr: Web adresi göm

en: Embed Url
tr: Web adresi göm

en: Embedding a Form
tr: Bir formu gömme

en: Employed Full-Time
tr: Tam zamanlı çalışma

en: Employed Part-Time
tr: Yarı zamanlı çalışma

en: Employee
tr: Çalışan

en: Employer
tr: İşveren

en: Employment
tr: İş durumu

en: Employment Application Form
tr: İş başvuru formu

en: Empty (no choices selected)
tr: Boş (seçili seçenek yok)

en: Empty Trash
tr: Çöpü boşalt

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Enable "Select All" choice
tr: "Tümünü seç" seçeneğini etkinleştir

en: Enable "other" choice
tr: "Diğer" seçeneğini etkinleştir

en: Enable Ajax
tr: Ajax'ı etkinleştir

en: Enable Akismet Integration
tr: Akismet bütünleştirmesini etkinleştir

en: Enable Animation
tr: Animasyonu etkinleştir

en: Enable Anti-spam honeypot
tr: İstenmeyen ileti karşıtı bal kovanını (honeypot) etkinleştir

en: Enable Autocomplete
tr: Otomatik tamamlamayı etkinleştir

en: Enable Automatic Background Updates
tr: Otomatik arkaplan güncellemelerini etkinleştir

en: Enable Calculation
tr: Hesaplamayı etkinleştir

en: Enable Choice Values
tr: Seçim değerlerini etkinleştir

en: Enable Condition
tr: Etkinleştirme koşulu

en: Enable Conditional Logic
tr: Koşullu mantığı etkinleştir

en: Enable Data Collection
tr: Veri toplamayı etkinleştir

en: Enable Email Confirmation
tr: E-posta onaylamayı etkinleştir

en: Enable Enhanced UI
tr: Geliştirilmiş kullanıcı arayüzünü etkinleştir

en: Enable Logging
tr: Günlüğü etkinleştir

en: Enable Multi-File Upload
tr: Çoklu dosya yüklemeyi etkinleştir

en: Enable Next Button Conditional Logic
tr: Sonraki düğme koşullu mantığını etkinleştir

en: Enable Page Conditional Logic
tr: Sayfa koşullu mantığını etkinleştir

en: Enable Password Input
tr: Parola girişini etkinleştir

en: Enable Password Strength
tr: Parola kuvvetini etkinleştir

en: Enable Password Visibility Toggle
tr: Parola görünürlük anahtarını etkinleştir

en: Enable Personal Data Tools
tr: Kişisel veri araçlarını etkinleştir

en: Enable Save and Continue
tr: Kaydet ve devam et eylemini etkinleştir

en: Enable Submit Button Conditional Logic
tr: Gönder düğmesi koşullu mantığını etkinleştir

en: Enable Toolbar Menu
tr: Araç çubuğu menüsünü etkinleştir

en: Enable a trial period.  The user's recurring payment will not begin until after this trial period.
tr: Deneme süresini etkinleştirin.  Kullanıcının yinelenen ödemesi bu deneme süresinin sonrasına kadar başlamaz.

en: Enable access to the API
tr: API erişimini etkinleştir

en: Enable automatic updates
tr: Otomatik güncelleştirmeleri etkinleştir

en: Enable conditional logic
tr: Koşullu mantığı etkinleştir

en: Enable enhanced user interface
tr: Gelişmiş kullanıcı arabirimini etkinleştirin

en: Enable entry limit
tr: Girdi sınırını etkinleştir

en: Enable if you would like logging within Gravity Forms. Logging allows you to easily debug the inner workings of Gravity Forms to solve any possible issues.
tr: Gravity Forms içinde günlük tutmak istiyorsanız etkinleştirin. Günlük tutma, Gravity Forms'da kolayca hata ayıklama yapmanıza olanak sağlar.

en: Enable integration with the WordPress tools for exporting and erasing personal data.
tr: Kişisel verileri dışa aktarmak ve silmek için WordPress araçlarıyla tümleştirmeyi etkinleştirin.

en: Enable legacy markup
tr: Eski işaretlemeyi etkinleştir

en: Enable logging
tr: Günlüğü etkinleştir

en: Enable logging and log all messages
tr: Günlüğe kaydetmeyi etkinleştirin ve tüm mesajları günlüğe kaydedin

en: Enable multiple columns
tr: Çoklu sütunları etkinleştir

en: Enable this option to output the default form CSS. Disable it if you plan to create your own CSS in a child theme. Note: after Gravity Forms 2.8, this setting will no longer appear on the settings page. If you previously had it enabled, you will need to use the %sgform_disable_css%s filter to disable it.
tr: Varsayılan form CSS'sinin çıktısını almak için bu seçeneği etkinleştirin. Bir alt temada kendi CSS'nizi oluşturmayı planlıyorsanız devre dışı bırakın. Not: Gravity Forms 2.8'den sonra bu ayar artık ayarlar sayfasında görünmeyecektir. Daha önce etkinleştirdiyseniz, devre dışı bırakmak için %sgform_disable_css%s filtresini kullanmanız gerekecektir.

en: Enable to allow Gravity Forms to download and install bug fixes and security updates automatically in the background. Requires a valid license key.
tr: Gravity Forms'un hata düzeltmelerini ve güvenlik güncellemelerini arka planda otomatik olarak indirmesine ve kurmasına izin vermek için etkinleştirin. Geçerli bir lisans anahtarı gerektirir.

en: Enable to display the forms menu in the WordPress top toolbar. The forms menu will display the ten forms recently opened in the form editor.
tr: WordPress üst araç çubuğunda formlar menüsünü görüntülemeyi etkinleştirin. Formlar menüsü, form düzenleyicide en son açılan on formu görüntüleyecektir.

en: Enable to prevent extraneous scripts and styles from being printed on a Gravity Forms admin pages, reducing conflicts with other plugins and themes.
tr: Gereksiz komut dosyalarının ve stillerin Gravity Forms yönetici sayfalarına yazdırılmasını önlemek için etkinleştirin, diğer eklentiler ve temalarla çakışmaları azaltın.

en: Enable to show a summary that lists validation errors on top of the form.
tr: Formun üstünde doğrulama hatalarını listeleyen bir özeti göstermeyi etkinleştirin.

en: Enabled
tr: Etkinleştirildi

en: Enables the honeypot spam protection technique, which is an alternative to the reCAPTCHA field.
tr: ReCAPTCHA alanına alternatif olan bal küpü (honeypot) istenmeyen ileti koruma tekniğini sağlar.

en: Enabling calculations will allow the value of this field to be dynamically calculated based on a mathematical formula.
tr: Hesaplamaları etkinleştirmek, bu alanın değerinin matematiksel bir formüle dayalı olarak dinamik olarak hesaplanmasına olanak sağlar.

en: End
tr: Bitti

en: End Paging
tr: Sayfalama sonu

en: End date
tr: Bitiş tarihi

en: End of the form
tr: Formun sonu

en: End of the last row
tr: Sonuncu satırın sonu

en: Energy/Utilities
tr: Enerji/elektrik-su-havagazı hizmetleri

en: Engineering
tr: Mühendislik

en: English (UK)
tr: English (BK)

en: English (US)
tr: English (ABD)

en: Enter %s Name
tr: %s adı girin

en: Enter Email
tr: E-posta girin

en: Enter License Key
tr: Lisans anahtarını girin

en: Enter Password
tr: Parola girin

en: Enter Your License Key
tr: Lisans anahtarınızı girin

en: Enter a comma separated list of email addresses you would like to receive a BCC of the notification email.
tr: Bildirim e-postasının KKK'sını (BCC) almak istediğiniz e-posta adreslerinin virgülle ayrılmış listesini girin.

en: Enter a comma separated list of email addresses you would like to receive a CC of the notification email.
tr: Bildirim e-postasının KK'sını almak istediğiniz e-posta adreslerinin virgülle ayrılmış listesini girin.

en: Enter a comma separated list of email addresses you would like to receive the selected notification emails.
tr: Seçili bildirim e-postalarını almak istediğiniz e-posta adreslerini virgülle ayrılmış listes olarak girin.

en: Enter a custom mask
tr: Özel bir maske girin

en: Enter a description for your form. This may be used for user instructions.
tr: Formunuz için bir açıklama girin. Bu, kullanıcı yönergeleri için kullanılabilir.

en: Enter a feed name to uniquely identify this setup.
tr: Bu kurulumu eşsiz olarak tanımlamak için bir özet akışı adı girin.

en: Enter a message to be displayed to users who are not logged in (shortcodes and HTML are supported).
tr: Oturum açmamış kullanıcılara görüntülenecek bir ileti girin (kısa kodlar ve HTML desteklenir).

en: Enter a number in the input box below to limit the number of entries allowed for this form. The form will become inactive when that number is reached.
tr: Bu form için izin verilen girdi sayısını sınırlamak için aşağıdaki giriş kutusuna bir sayı girin. Bu numaraya ulaşıldığında form etkisiz hale gelecektir.

en: Enter a value
tr: Bir değer girin

en: Enter an amount
tr: Bir tutar girin

en: Enter an authorized email address you would like the notification email sent from. To avoid deliverability issues, always use your site domain in the from email.
tr: Bildirim e-postasının gönderilmesini istediğiniz yetkili bir e-posta adresi girin. Teslim edilebilirlik sorunlarını önlemek için, her zaman e-postada sitenizin etki alanını kullanın.

en: Enter consent agreement text here.  The Consent Field will store this agreement text with the form entry in order to track what the user has consented to.
tr: İzin sözleşmesi metnini buraya girin.  İzin alanı, kullanıcının neyi kabul ettiğini izlemek için bu sözleşme metnini form girişiyle birlikte saklar.

en: Enter name
tr: İsim girin

en: Enter our competition today to be in with a chance of winning...
tr: Yarışmamıza bugün katılın ve kazanma şansını yakalayın...

en: Enter text to display at the top of the progress bar.
tr: İlerleme çubuğunun üst kısmında görüntülemek için metin girin.

en: Enter the CSS class name you would like to use in order to override the default styles for this field.
tr: Bu alanın varsayılan stillerinin üzerine yazmak için kullanmak istediğiniz CSS sınıf adını girin.

en: Enter the CSS class name you would like to use in order to override the default styles for this form.
tr: Bu formun varsayılan stillerinin üzerine yazmak için kullanmak istediğiniz CSS sınıf adını girin.

en: Enter the URL of a custom image to replace the default 'add item' icon. A maximum size of 16px by 16px is recommended
tr: Varsayılan 'öğe ekle' görselini değiştirmek için özel görselin adresini girin. En az 16 piksele 16 piksel boyut tavsiye edilir

en: Enter the URL of a custom image to replace the default 'delete item' icon. A maximum size of 16px by 16px is recommended
tr: Varsayılan 'öğeyi sil' görselini değiştirmek için özel görselin adresini girin. En az 16 piksele 16 piksel boyut tavsiye edilir

en: Enter the URL of the webpage you would like the user to be redirected to after they have submitted the form.
tr: Kullanıcının formu gönderdikten sonra yönlendirilmelerini istediğiniz web sayfasının adresini girin.

en: Enter the admin label of the form field.  Entering a value in this field will override the Field Label when displayed in the Gravity Forms administration tool.
tr: Form alanının yönetici etiketini girin.  Bu alana bir değer girmek, Gravity Forms yönetim aracında görüntülendiğinde alan etiketini geçersiz kılar.

en: Enter the allowed file extensions for file uploads.  This will limit the type of files a user may upload.
tr: Dosya yüklemeleri için izin verilen dosya uzantılarını girin.  Bu, bir kullanıcının yükleyebileceği dosya türlerini sınırlar.

en: Enter the base price for this product.
tr: Bu ürün için bir taban fiyat girin.

en: Enter the content (Text or HTML) to be displayed on the form.
tr: Formda görüntülenecek içeriği (Metin veya HTML) girin.

en: Enter the description for the form field.  This will be displayed to the user and provide some direction on how the field should be filled out or selected.
tr: Form alanının açıklamasını girin.  Bu kullanıcıya görüntülenir ve alanın nasıl doldurulması veya seçilmesi gerektiği konusunda bir yönlendirme sağlar.

en: Enter the email address you would like the notification email sent to.
tr: Bildirim e-postasının gönderilmesini istediğiniz e-posta adresini girin.

en: Enter the email address you would like to be used as the reply to address for the notification email.
tr: Bildirim e-postası için yanıt adresi olarak kullanmak istediğiniz e-posta adresini girin.

en: Enter the form title
tr: Form başlığını girin

en: Enter the label for this HTML block. It will help you identify your HTML blocks in the form editor, but it will not be displayed on the form.
tr: Bu HTML bloğu için etiketi girin. Form düzenleyicisinde HTML bloklarınızı belirlemenize yardımcı olur, ancak formda görüntülenmez.

en: Enter the label of the form field.  This is the field title the user will see when filling out the form.
tr: Form alanının etiketini girin.  Bu, kullanıcının formu doldururken göreceği alan başlığıdır.

en: Enter the label to be displayed next to the check box. For example, &quot;same as shipping address&quot;.
tr: İşaret kutusunun yanında görüntülenecek etiketi girin. Örneğin, &quot;gönderi adresi ile aynıdır&quot;.

en: Enter the maximum number of characters that this field is allowed to have.
tr: Bu alanın sahip olması için izin verilen en fazla karakter sayısını girin.

en: Enter the maximum number of rows that users are allowed to add.
tr: Kullanıcıların eklemesine izin verilen en fazla satır sayısını girin.

en: Enter the minimum and maximum values for this form field.  This will require that the value entered by the user must fall within this range.
tr: Bu form alanı için en düşük ve en yüksek değerleri girin.  Bu, kullanıcı tarafından girilen değerin bu aralıkta olmasını gerektirir.

en: Enter the name you would like the notification email sent from, or select the name from available name fields.
tr: Bildirim e-postasının gönderilmesini istediğiniz adı girin veya kullanılabilir ad alanlarından adı seçin.

en: Enter the path to an image you would like to use as the form submit button.
tr: Form gönderme düğmesi olarak kullanmak istediğiniz bir görsel için dosya yolunu girin.

en: Enter the path to an image you would like to use as the page next button.
tr: Sayfa sonraki düğmesinde kullanılmak üzere bir görsele ait yolu girin.

en: Enter the path to an image you would like to use as the page previous button.
tr: Sayfa önceki düğmesinde kullanılmak üzere bir görsele ait yolu girin.

en: Enter the text you would like the user to see on the confirmation page of this form.
tr: Kullanıcının bu formun onay sayfasında görmesini istediğiniz metni girin.

en: Enter the text you would like to appear on the form submit button.
tr: Form gönderme düğmesinde görünmesini istediğiniz metni girin.

en: Enter the text you would like to appear on the page next button.
tr: Sayfa sonraki düğmesinde görüntülenmesini istediğiniz metni girin.

en: Enter the text you would like to appear on the page previous button.
tr: Sayfa önceki düğmesinde görüntülenmesini istediğiniz metni girin.

en: Enter the title of your form.
tr: Formunuzun başlığını girin.

en: Enter value
tr: Değer girin

en: Enter values in this setting to override the Sub-Label for each field.
tr: Her bir alanın alt etiketinin üzerine yazmak için bu ayara değerleri girin.

en: Enter your Gravity Forms License Key below.  Your key unlocks access to automatic updates, the add-on installer, and support.  You can find your key on the My Account page on the %sGravity Forms%s site.
tr: Gravity Forms lisans anahtarınızı aşağıdaki girin.  Anahtarınız otomatik güncelleştirmelere, eklenti yükleyiciye ve desteğe erişimi açar.  Anahtarınızı %sGravity Forms%s sitesindeki hesabım sayfasında bulabilirsiniz.

en: Enter your email address if you would like to receive the link via email.
tr: Bağlantıyı e-posta ile almak isterseniz e-posta adresinizi giriniz.

en: Enter your license key below to enable Gravity Forms.
tr: Gravity Forms'u etkinleştirmek için aşağıya lisans anahtarınızı girin.

en: Enter your reCAPTCHA Secret Key, if you do not have a key you can register for one at the provided link.  reCAPTCHA is a free service.
tr: reCAPTCHA gizli anahtarınızı girin, eğer anahtarınız yok ise sağlanan bağlantıdan bir anahtar için kayıt olabilirsiniz.  reCAPTCHA ücretsiz bir servistir.

en: Enter your reCAPTCHA Site Key, if you do not have a key you can register for one at the provided link.  reCAPTCHA is a free service.
tr: reCAPTCHA site anahtarınızı girin, eğer anahtarınız yok ise sağlanan bağlantıdan bir anahtar için kayıt olabilirsiniz. reCAPTCHA ücretsiz bir servistir.

en: Enter your reCAPTCHA site and secret keys in the %sreCAPTCHA Settings%s.
tr: %sreCAPTCHA ayarlarına%s reCAPTCHA site anahtarı ve gizli anahtarınızı girin.

en: Enter!
tr: Giriş!

en: Enterprise
tr: İşletme

en: Entertainment
tr: Eğlence

en: Entries
tr: Kayıtlar

en: Entries - Gravity Forms
tr: Girdiler - Gravity Forms

en: Entries Conversion
tr: Girdilerin dönüşümü

en: Entries deleted successfully: %d
tr: Girdiler başarıyla silindi: %d

en: Entries for %s form have been deleted. | Entries for %s forms have been deleted.
tr[0]: %s form için girdiler silindi.
tr[1]: %s form için girdiler silindi.

en: Entries processed: %1$d of %2$d
tr: İşlenen kayıtlar: %1$d / %2$d

en: Entries updated successfully
tr: Girdiler başarıyla güncellendi

en: Entry
tr: Kayıt

en: Entry #
tr: Kayıt #

en: Entry Date
tr: Kayıt tarihi

en: Entry ID
tr: Kayıt no

en: Entry Id
tr: Kayıt no

en: Entry Limit Reached Message
tr: Girdi sınırına ulaşıldı mesajı

en: Entry List
tr: Kayıt listesi

[ctx: Entry List]
en: All
tr: Tümü

[ctx: Entry List]
en: Starred
tr: Yıldızlı

[ctx: Entry List]
en: Unread
tr: Okunmamış

en: Entry Meta
tr: Kayıt bilgisi

en: Entry Properties
tr: Kayıt özellikleri

en: Entry URL
tr: Kayıt URL

en: Entry Updated.
tr: Girdi güncellendi.

en: Entry deleted.
tr: Girdi silindi.

en: Entry details migrated.
tr: Girdi ayrıntıları aktarıldı.

en: Entry not found
tr: Kayıt bulunamadı

en: Entry updated successfully
tr: Girdi başarıyla güncelleştirildi

en: Entry with id %s not found
tr: %s kimliğine sahip girdi bulunamadı

en: Equatorial Guinea
tr: Ekvator Ginesi

en: Erase
tr: Sil

en: Eritrea
tr: Eritre

en: Error
tr: Hata

en: Error Migrating Entry Details: %s
tr: Girdi ayrıntılarının aktarımında hata: %s

en: Error Migrating Entry Headers: %s
tr: Girdi üst bilgi aktarımında hata: %s

en: Error Migrating Entry Meta: %s
tr: Girdi metası aktarımında hata: %s

en: Error Migrating incomplete submissions: %s
tr: Tamamlanmamış gönderimlerin aktarılmasında hata: %s

en: Error retrieving notes.
tr: Notlar alınırken hata oluştu.

en: Error retrieving results. If the problem persists, please contact support.
tr: Sonuçlar getirilirken hata. Sorun devam ederse lütfen destek birimi ile iletişime geçin.

en: Error updating form
tr: Form güncellenirken hata

en: Error updating form confirmations
tr: Form onaylamaları güncellenirken hata

en: Error updating form notifications
tr: Form bildirimleri güncellenirken hata

en: Error updating title
tr: Başlık güncellenirken hata

en: Error while saving calculation field values: %s
tr: Hesaplama alanı değerleri kaydedilirken hata: %s

en: Error while saving field values: %s
tr: Alan değerleri kaydedilirken hata: %s

en: Error while saving total field values: %s
tr: Toplam alan değerleri kaydedilirken hata: %s

en: Estonia
tr: Estonya

en: Estonian
tr: Estonca

en: Ethiopia
tr: Habeşistan

en: Europe
tr: Avrupa

en: Event
tr: Etkinlik

en: Event Details
tr: Etkinlik ayrıntıları

en: Event Registration Form
tr: Etkinlik kayıt formu

en: Every %d Minutes
tr: Her %d Dakikada Bir

en: Every day
tr: Her gün

en: Examples
tr: Örnekler

en: Excellent
tr: Mükemmel

en: Excerpt
tr: Özet

en: Existing
tr: Var olan

en: Expand the Choices window
tr: Seçenekler penceresini genişlet

en: Expiration Date
tr: Son kullanım tarihi

en: Expiration Month
tr: Son kullanım ay

en: Expiration Year
tr: Son kullanım yıl

en: Expired
tr: Zamanı doldu

en: Expired On
tr: Bittiği tarih

en: Expires On
tr: Bitiş tarihi

en: Explore Form Templates
tr: Form şablonlarını keşfedin

en: Export
tr: Dışa aktar

en: Export Date Range
tr: Dışa aktarım tarih aralığı

en: Export Entries
tr: Kayıtları dışa aktar

en: Export Forms
tr: Formları dışa aktar

en: Export Selected Fields
tr: Seçilen alanları sışa aktar

en: Export Selected Form
tr: Seçili formu dışa aktar

en: Export Selected Forms
tr: Seçili formları dışa aktar

en: Export entries if {0} of the following match:
tr: Eğer aşağıdaki koşullardan {0} tanesi sağlanırsa girdileri dışa aktar:

en: Exporting and Erasing Data
tr: Dışarı aktarma ve silme

en: Exporting entries. Progress:
tr: Kayıtlar dışa aktarılıyor. İlerleme:

en: Express Shipping
tr: Ekspres gönderim

en: Extended
tr: Genişletilmiş

en: Extra Large
tr: Çok büyük

en: Extra Small
tr: Çok küçük

en: Facilities Maintenance
tr: Tesis bakımı

en: Failed
tr: Başarısız oldu

en: Failed Honeypot Validation.
tr: Bal çanağı doğrulaması başarısız oldu.

en: Failed to capture %s. Reason: %s.
tr: %s yakalanamadı. Sebe: %s.

en: Failed to load the preview for this form.
tr: Bu formun önizlemesini yükleme işlemi başarısız oldu.

en: Failed to move uploaded file.
tr: Yüklenen dosya taşınamadı.

en: Failed to open input stream.
tr: Girdi akışını açarken sorun oluştu.

en: Failed to open output stream.
tr: Çıktı akışını açarken sorun oluştu.

en: Failed to open temp directory.
tr: Geçici dizin açılırken sorun oluştu.

en: Failed to upload file.
tr: Dosya yükleme başarısız oldu.

en: Falkland Islands
tr: Falkland Adaları

en: Faroe Islands
tr: Faroe Adaları

en: Fashion
tr: Moda

en: Feature Disabled
tr: Özellik devre dışı bırakılmış

en: Featured Image
tr: Öne çıkan görsel

en: Feb
tr: Şub

en: February
tr: Şubat

en: Feed Settings
tr: Özet akışı ayarları

en: Feed id %s not found
tr: %s kimliğine sahip özet akışı bulunamadı

en: Feed meta should be an associative array or JSON
tr: Akış metası ilişkisel bir dizi ya da JSON olmalıdır.

en: Feed not found
tr: Özet akışı bulunamadı

en: Feed updated successfully
tr: Akış başarıyla güncellendi

en: Feed updated successfully.
tr: Özet akışı başarıyla güncelleştirildi.

en: Feeds deleted successfully: %d
tr: Özet akışları başarıyla silindi: %d

en: Feeds updated: %d
tr: Özet akışları güncellendi: %d

en: Female
tr: Kadın

en: Fencing
tr: Çit yapımı

en: Field
tr: Alan

en: Field Choices
tr: Alan seçimleri

en: Field Date Format
tr: Alan tarih biçimi

en: Field Description
tr: Alan açıklaması

en: Field Label
tr: Alan etiketi

en: Field Label Visibility
tr: Alan etiketi görünürlüğü

en: Field Name Format
tr: Alan adı biçimi

en: Field Settings
tr: Alan ayarları

en: Field Size
tr: Alan boyutu

en: Field Type
tr: Alan tipi

en: Field could not be rendered.
tr: Alan işlenemedi.

en: Field does not support validation.
tr: Alan doğrulamayı desteklemiyor.

en: Field not found.
tr: Alan bulunamadı.

en: Field type
tr: Alan türü

en: Field type '%s' has not been implemented
tr: Alan türü '%s' uygulanmadı

en: Fields
tr: Alanlar

en: Fifth row
tr: Beşinci satır

en: File
tr: Dosya

en: File Upload
tr: Dosya yükle

en: File exceeds size limit
tr: Dosya boyutu limitlerin üzerinde

en: File exceeds size limit. Maximum file size: %dMB
tr: Dosya boyut sınırını aşıyor. En fazla dosya boyutu: %dMB

en: File uploads, entry exports, and logging will not function properly.
tr: Dosya yüklemeleri, giriş dışa aktarma ve günlük tutma düzgün çalışmayacaktır.

en: Filipino
tr: Filipince

en: Fill Container
tr: Kapsayıcı doldur

en: Filter the entries by adding conditions.
tr: Koşullar ekleyerek girişleri filtreleyin.

en: Filters
tr: Filtreler

en: Finance
tr: Finans

en: Finished
tr: Tamamlandı

en: Finland
tr: Finlandiya

en: Finnish
tr: Fince

en: First
tr: İlk

en: First Choice
tr: İlk tercih

en: First Name
tr: İsim

en: First Option
tr: İlk seçenek

en: First row
tr: İlk satır

en: Fix it
tr: Onar

en: Font Color
tr: Yazı tipi rengiImage

en: For addresses that only apply to one country, you can choose to not display the country drop down. Entries will still be recorded with the selected country.
tr: Yalnızca bir ülke için geçerli olan adresler için, ülke seçim kutusunu görüntülememeyi seçebilirsiniz. Girişler yine de seçilen ülke ile kaydedilir.

en: Forbidden
tr: Yasak

en: Force SSL
tr: SSL Zorlaması

en: Force the migration manually
tr: El ile aktarımı zorlama

en: Force the upgrade
tr: Yükseltmeyi zorla

en: Form Basics
tr: Form temelleri

en: Form Button
tr: Form düğmesi

en: Form Button Image
tr: Form düğmesi görseli

en: Form Button Text
tr: Form düğmesi metni

en: Form CSS Class Name
tr: Form CSS sınıf adı

en: Form Description
tr: Form açıklaması

en: Form Editor Compact View
tr: Form düzenleyici kompakt görünüm

en: Form Expired Message
tr: Form zaman aşımı mesajı

en: Form Field
tr: Form alanı

en: Form Fields
tr: Form alanları

en: Form Id
tr: Form no

en: Form Id and Entry Id are required parameters.
tr: Form kimliği ve giriş kimliği gerekli parametrelerdir.

en: Form Label Placement
tr: Form etiket yerleştirme

en: Form Layout
tr: Form yerleşimi

[ctx: Form List]
en: Active
tr: Etkin

[ctx: Form List]
en: All
tr: Tümü

[ctx: Form List]
en: Inactive
tr: Etkin olmayan

[ctx: Form List]
en: Trash
tr: Çöp Kutusu

en: Form Options
tr: Form seçenekleri

en: Form Pending Message
tr: Form beklemede mesajı

en: Form Preview
tr: Form önizleme

en: Form Preview - Gravity Forms
tr: Form ön izleme - Gravity Forms

en: Form Settings
tr: Form ayarları

en: Form Template Library: Contest Entry Form
tr: Form şablon kütüphanesi: Yarışma giriş formu

en: Form Template Library: Newsletter Signup Form
tr: Form şablonu kitaplığı: Bülten kayıt formu

en: Form Title
tr: Form başlığı

en: Form Total
tr: Form toplamı

en: Form Updated
tr: Form güncellendi

en: Form button settings are now located in the form editor! To edit the button settings, go to the form editor and click on the submit button.
tr: Form düğmesi ayarları artık form düzenleyicisi içerisinde! Düğme seçenekleri düzenlemek için form düzenleyicisine gidin ve gönderme düğmesine tıklayın.

en: Form deleted.
tr: Form silindi.

en: Form duplicated.
tr: Form çoğaltıldı.

en: Form entries must be retained for at least one day.
tr: Form girişleri en az bir gün saklanmalıdır.

en: Form is saved
tr: Form kaydedildi

en: Form is submitted
tr: Forma gönderildi

en: Form moved to the trash.
tr: Form çöpe taşındı.

en: Form not found
tr: Form bulunamadı

en: Form not found.
tr: Form bulunamadı.

en: Form restored.
tr: Form geri yüklendi.

en: Form updated successfully
tr: Form başarıyla güncellendi

en: Form was updated successfully.
tr: Form başarıyla güncellendi.

en: Form with id: %s not found
tr: %s kimliğine sahip form bulunamadı

en: Forms
tr: Formlar

en: Forms - Gravity Forms
tr: Formlar - Gravity Forms

en: Forms could not be imported. Please make sure your files have the .json extension, and that they were generated by the %sGravity Forms Export form%s tool.
tr: Formlar içe aktarılamadı. Lütfen dosyalarınızın .json uzantısına sahip olduklarından ve %sGravity Forms Dışa Aktarım%s aracı ile oluşturulduklarından emin olun.

en: Forms could not be imported. Your export file is not compatible with your current version of Gravity Forms.
tr: Formlar içe aktarılamadı. Aktarım dosyanız mevcut Gravity Forms sürümü ile uyumlu değil.

en: Forms deleted successfully: %d
tr: Formlar başarıyla silindi: %d

en: Forms migrated.
tr: Formlar aktarıldı.

en: Forms per page
tr: Sayfa başına form

en: Forms updated successfully
tr: Formlar başarıyla güncellendi

en: Formula
tr: Formül

en: Fourth row
tr: Dördüncü satır

en: Fr
tr: Cu

en: France
tr: Fransa

en: Free Trial
tr: Ücretsiz deneme

en: French
tr: Fransızca

en: French (Canadian)
tr: Fransızca (Kanada)

en: French Guiana
tr: Fransız Guyanası

en: French Polynesia
tr: Fransız Polinezyası

en: French Southern Territories
tr: Fransız Güney ve Toprakları

en: Frequency
tr: Sıklık

en: Friday
tr: Cuma

en: From Email
tr: Gönderen E-Posta

en: From Email Address
tr: Gönderen e-posta adresi

en: From Name
tr: Gönderici ismi

en: Full
tr: Tam

en: Full Address
tr: Tam adresiniz

en: Full Name
tr: Tam adınız

en: Full Size
tr: Tam boyut

en: Full Size - Centered
tr: Tam boy - Ortalanmış

en: Full Size - Left Aligned
tr: Tam boy - Sola dayalı

en: Full Size - Right Aligned
tr: Tam boy - Sağa dayalı

en: Full Width
tr: Tam genişlik

en: Full-Time
tr: Tam zamanlı

en: G2 logo
tr: G2 logosu

en: GF Add-Ons
tr: GF eklentileri

en: Galician
tr: Galce

en: Gambia
tr: Gambiya

en: Gender
tr: Cinsiyet

en: General
tr: Genel

en: General Settings
tr: Genel ayarlar

en: Georgian
tr: Gürcüce

en: German
tr: Almanca

en: German (Austria)
tr: Almanca (Avusturya)

en: German (Switzerland)
tr: Almanca (İsviçre)

en: Germany
tr: Almanya

en: Get 20% Off Gravity Forms!
tr: Gravity Forms için %20 indirim alın!

en: Get Started
tr: Başlangıç

en: Get feedback about your product using a survey form
tr: Anket formu kullanarak ürününüz hakkında geri bildirim alın

en: Get started with a new form
tr: Yeni bir formla çalışmaya başlayın

en: Get the Discount
tr: İndirimi al

en: Get your reCAPTCHA Keys.
tr: reCAPTCHA anahtarlarınızı alın.

en: Ghana
tr: Gana

en: Gibraltar
tr: Cebelitarık

en: Gift Certificate Amount
tr: Hediye sertifikası tutarı

en: Gift Certificate Form
tr: Hediye çeki formu

en: Gift Certificate Order Form
tr: Hediye çeki sipariş formu

en: Global Settings
tr: Genel ayarlar

en: Go to the first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to the last page
tr: Son sayfaya git

en: Go to the next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Go to the previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Good
tr: İyi

en: Government/Military
tr: Hükümet/Askeri

en: Gradient: Blues
tr: Gradyan: Maviler

en: Gradient: Rainbow
tr: Gradyan: Gökkuşağı

en: Gradient: Spring
tr: Gradyan: Bahar

en: Graduate or Professional Degree
tr: Mezun ya da profesyonel derece

en: Gravity Forms %s is required. Activate it now or %spurchase it today!%s
tr: Gravity Forms %s gereklidir. Şimdi etkinleştirin ya da %sbugün satın alın!%s

en: Gravity Forms 2.5 Theme
tr: Gravity Forms 2.5 teması

en: Gravity Forms API Settings
tr: Gravity Forms API ayarları

en: Gravity Forms API. Use a consumer key in the username field and a consumer secret in the password field.
tr: Gravity Forms API. Kullanıcı adı alanında bir tüketici anahtarı ve parola alanında bir tüketici gizli anahtarı kullanın.

en: Gravity Forms Add-Ons
tr: Gravity Forms eklentileri

en: Gravity Forms Environment
tr: Gravity Forms ortamı

en: Gravity Forms Widget
tr: Gravity Forms bileşeni

en: Gravity Forms has been successfully uninstalled. It can be re-activated from the %splugins page%s.
tr: Gravity Forms başarıyla kaldırıldı. %sEklentiler sayfası%sndan yeniden etkinleştirilebilir.

en: Gravity Forms imported %d %s successfully
tr: Gravity Forms %d %s başarıyla içeri aktardı

en: Gravity Forms integrates with reCAPTCHA, a free CAPTCHA service that uses an advanced risk analysis engine and adaptive challenges to keep automated software from engaging in abusive activities on your site.
tr: Gravity Forms, otomatik yazılımların sitenizdeki kötü amaçlı faaliyetlere karışmasını engellemek için gelişmiş bir risk analizi motoru ve uyarlamalı zorluklar kullanan ücretsiz bir CAPTCHA hizmeti olan reCAPTCHA ile entegre olur.

en: Gravity Forms is currently upgrading the database to version %1$s. For sites with a large number of entries this may take a long time. Check the %2$sSystem Status%3$s page for further details.
tr: Gravity Forms şu anda veritabanını %1$s sürümüne yükseltiyor. Çok sayıda girişe sahip siteler için bu işlem uzun sürebilir. Daha fazla bilgi için %2$sSistem durumu%3$s sayfasını kontrol edin.

en: Gravity Forms logging is currently enabled.
tr: Gravity Forms kayıt tutma şu an etkin.

en: Gravity Forms requires MySQL 5 or above.
tr: Gravity Forms, MySQL 5 ya da daha üstünü gerektirir.

en: Gravity Forms requires WordPress %s or greater. You must upgrade WordPress in order to use Gravity Forms
tr: Gravity Forms Wordpress %s veya üzeri sürümlerde çalışır. Gravity Forms'u kullanabimek için Wordpress'i güncellemeniz gerekmektedir

en: Gravity Forms requires WordPress %s or greater. You must upgrade WordPress in order to use Gravity Forms.
tr: Gravity Forms Wordpress %s veya üzeri sürümlerde çalışır. Gravity Forms'u kullanabimek için Wordpress'i güncellemeniz gerekmektedir.

en: Gravity Forms will download important bug fixes, security enhancements and plugin updates automatically. Updates are extremely important to the security of your WordPress site.
tr: Gravity Forms arka planda otomatik olarak hata düzeltmelerini, güvenlik geliştirmelerini ve eklenti güncellemelerini indirecektir. Güncellemeler WordPress sitenizin güvenliği için çok önemlidir.

en: Gray
tr: Gri

en: Greece
tr: Yunanistan

en: Greek
tr: Yunanca

en: Green
tr: Yeşil

en: Greenland
tr: Grönland

en: Ground Maintenance
tr: Zemin bakımı

en: Guinea
tr: Gine

en: Guinea-Bissau
tr: Gine-Bissau

en: Gujarati
tr: Gujarati dili

en: HTML Block
tr: HTML bloğu

en: HTML Content
tr: HTML içeriği

en: HTTP Referer URL
tr: HTTP gönderen adresi

en: HTTP User Agent
tr: HTTP tarayıcı kimliği

en: Healthcare
tr: Sağlık

en: Heard Island and McDonald Islands
tr: Heard Adası ve McDonald Adaları

en: Hebrew
tr: İbranice

en: Help
tr: Yardım

en: Help - Gravity Forms
tr: Yardım - Gravity Forms

en: Help Make Gravity Forms Better!
tr: Gravity Forms'un daha da iyi olması için destek olun!

en: Help us provide care and support for vulnerable adults.
tr: Savunmasız yetişkinler için bakım ve destek sağlamamıza yardımcı olun.

en: Helps users ask for a quote for a certain service or product you are selling on your website
tr: Kullanıcıların web sitenizde sattığınız belirli bir hizmet veya ürün için teklif istemesine yardımcı olur

en: Helps your users register to a webinar
tr: Kullanıcılarınızın bir web seminerine kaydolmasına yardımcı olur

en: Hi there {Name (First):1.3}. We received the following information from you and will respond to your inquiry as quickly as possible.
tr: Merhaba {İsim (İlk):1.3}. Sizden aşağıdaki bilgileri aldık ve sorunuza mümkün olan en kısa sürede yanıt vereceğiz.

en: Hidden
tr: Gizli

en: Hidden Field
tr: Gizli alan

en: Hide
tr: Gizle

en: Hide Address Line 2
tr: Adres satırı 2'yi gizle

en: Hide Country
tr: Ülkeyi gizle

en: Hide Field Label
tr: Alan etiketini gizle

en: Hide Password
tr: Parolayı gizle

en: Hide Province Field
tr: İl alanını gizle

en: Hide State Field
tr: Eyalet alanını gizle

en: Hide State/Province/Region
tr: Eyaleti/ili/bölgeyi gizle

en: Hide license information
tr: Lisans bilgilerini gizle

en: Hiding the label can make it difficult for users to fill out your form. Please keep the label visible to improve the accessibility of your form.
tr: Etiketleri gizlemek bazı kullanıcıların formunuzu doldurmasını zorlaştırabilir. Lütfen formunuzun erişilebilirliğini iyileştirmek için etiketleri görünür durumda bırakın.

en: High School
tr: Lise

en: Hindi
tr: Hintce

en: Hmmm, you seem to be using an unsupported browser. To get the most out of the Gravity Forms editing experience you’ll need to switch to a supported browser.
tr: Hmmm, desteklenmeyen bir tarayıcı kullanıyorsunuz. Gravity Forms düzenleme deneyiminden en iyi şekilde yararlanmak için desteklenen bir tarayıcıya geçmeniz gerekir.

en: Home URL
tr: Anasayfa bağlantısı

en: Homemaker
tr: Ev kadını

en: Honeypot Spam Filter
tr: Bal çanağı istenmeyen filtresi

en: Hong Kong Dollar
tr: Honkong Doları

en: Hospitality
tr: Konukseverlik

en: Hospitality/Travel
tr: Misafirperverlik/Seyahat

en: Hour
tr: Saat

en: Hours
tr: Saat

en: Hours You Are Available for Work
tr: Çalışmak için müsait olduğunuz saatler

en: How Can We Reach You?
tr: Size nasıl ulaşabiliriz?

en: How Long
tr: Ne kadar süre

en: How Often
tr: Ne sıklıkta

en: How can we help you?
tr: Nasıl yardım edebiliriz?

en: How could Acme Products be improved?
tr: Acme ürünleri nasıl geliştirilebilir?

en: How did you hear about this event?
tr: Bu etkinliği nasıl duydunuz?

en: How did you hear about this webinar?
tr: Bu web seminerinden nasıl haberdar oldunuz?

en: How many sites do you have Acme Products installed on?
tr: Acme ürünleri yüklü kaç siteniz var?

en: How would you best describe your website?
tr: Web sitenizi en iyi nasıl tanımlarsınız?

en: How would you like the gift certificate delivered?
tr: Hediye çekinin nasıl teslim edilmesini istersiniz?

en: Human Resources
tr: İnsan kaynakları

en: Hungarian
tr: Macarca

en: Hungarian Forint
tr: Macar Forinti

en: Hungary
tr: Macaristan

en: I agree to the handling and storage of my data and to receive marketing communications from Gravity Forms.
tr: Verilerimin işlenmesini, depolanmasını ve Gravity Forms'tan pazarlama mesajları almayı kabul ediyorum.

en: I agree to the privacy policy.
tr: Gizlilik politikasını kabul ediyorum.

en: I agree with the storage and handling of my data by this website.
tr: Verilerimin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul ediyorum.

en: I agree with the storage and handling of my data by this website. - <a target="_blank" href="#" rel="noopener noreferrer">Privacy  Policy</a> <abbr class="wpgdprc-required" title="You need to accept this checkbox.">*</abbr>
tr: Verilerimin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul ediyorum. - <a target="_blank" href="#" rel="noopener noreferrer">Gizlilik Politikası</a> <abbr class="wpgdprc-required" title="Bu işaret kutusunu kabul etmeniz gerekiyor.">*</abbr>

en: I agree with the storage and handling of my data by this website. - <a target="_blank" href="#" rel="noopener noreferrer">Privacy Policy</a> <abbr class="wpgdprc-required" title="You need to accept this checkbox.">*</abbr>
tr: Verilerimin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul ediyorum. - <a target="_blank" href="#" rel="noopener noreferrer">Gizlilik Politikası</a> <abbr class="wpgdprc-required" title="Bu işaret kutusunu kabul etmeniz gerekiyor.">*</abbr>

en: I understand and accept the risk of not enabling background updates.
tr: Arka plan güncellemelerini etkinleştirmemenin riskini anladım ve kabul ediyorum.

en: I understand the risks of not providing a valid license key.
tr: Geçerli bir lisans anahtarı sağlamamanın risklerini anlıyorum.

en: ID
tr: No

en: ID: %s
tr: Kimlik: %s

en: IMPORTANT: As this is a major update, we strongly recommend creating a backup of your site before updating.
tr: ÖNEMLİ: Bu büyük bir güncelleştirme olduğundan, güncellemeden önce sitenizin bir yedeğini oluşturmanızı şiddetle öneririz.

en: IP Address
tr: IP adresi

en: IT/Technical
tr: BT/Teknik

en: Iceland
tr: İzlanda

en: Icelandic
tr: İzlandaca

en: Icon of a database
tr: Veritabanı simgesi

en: Icon of color swatches
tr: Renk paleti simgesi

en: Identification
tr: Kimlik

en: Identification Field
tr: Tanımlama alanı

en: If a valid image url is not present a text-only submit button will be used.
tr: Geçerli bir görsel adresi yoksa, yalnızca metin tabanlı gönder düğmesi kullanılır.

en: If the honeypot flags a submission as spam:
tr: Bal çanağı bir gönderiyi istenmeyen olarak işaretlerse:

en: If you continue to encounter this error, you can %1$sexport your form%2$s to include in your support request. You can also disable AJAX saving for this form. %3$sLearn more%4$s.
tr: Bu hatayla karşılaşmaya devam ederseniz %1$sformunuzu dışa aktararak%2$s  destek talebinize ekleyebilirsiniz. Bu form için AJAX kaydetmeyi de kapatabilirsiniz. %3$sDaha fazla bilgi%4$s.

en: If you currently have a support ticket open, please do not disable logging until the Support Team has reviewed your logs.
tr: Eğer mevcut açık bir destek talebiniz varsa, lütfen destek ekibi kayıtlarınızı gözden geçirene kadar kayıt tutmayı devre dışı bırakmayın.

en: If you don't enter a valid license key, you will not be able to update Gravity Forms when important bug fixes and security enhancements are released. This can be a serious security risk for your site.
tr: Geçerli bir lisans anahtarı girmezseniz, önemli hata düzeltmeleri ve güvenlik geliştirmeleri yayınlandığında Gravity Forms'u güncelleyemezsiniz. Bu siteniz için ciddi bir güvenlik riski olabilir.

en: If you have other forms on the page (i.e. Comments Form), specify a higher tabindex start value so that your Gravity Form does not end up with the same tabindices as your other forms. To disable the tabindex, enter 0 (zero).
tr: Sayfada başka formlar (örneğin, yorum formu) varsa, diğer formlarınızla aynı sekme indisi degeriyle sonuçlanmaması için daha yüksek bir sekme indisi başlangıç ​​değeri belirtin. Sekme indisini devre dışı bırakmak için 0 (sıfır) girin.

en: If you loved the first product, you're really going to love this one. Don't miss out, order yours while they're still in stock.
tr: İlk ürünü sevdiyseniz, bunu gerçekten seveceksiniz. Kaçırmayın, hala stoktayken kedinize yeni bir sipariş oluşturun.

en: If you want to keep up to date with what's happening on the blog, sign up for our newsletter!
tr: Blogda neler olup bittiğini takip etmek istiyorsanız, bültenimize kaydolun!

en: If you would like to override the default error validation for a field, enter it here.  This message will be displayed if there is an error with this field when the user submits the form.
tr: Bir alan için varsayılan hata doğrulamasının üzerine yazmak istiyorsanız, buraya girin.  Kullanıcı formu gönderdiğinde bu alanda bir hata varsa bu ileti görüntülenir.

en: If you would like to pre-populate the value of a field, enter it here.
tr: Bir alanın değerini önceden doldurmak istiyorsanız, buraya girin.

en: If you're installing Gravity Forms for a client, enable this setting to hide the license information.
tr: Bir müşteri için Gravity Forms yüklüyorsanız, lisans bilgilerini gizlemek için bu ayarı etkinleştirin.

en: Image
tr: Görsel

en: Image Meta
tr: Görsel meta verisi

en: Image Metadata
tr: Görsel meta verileri

en: Image Path:
tr: Görsel yolu:

en: Image Path:
tr: Görsel yolu:

en: Impersonate account
tr: Hesabı taklit et

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Import Forms
tr: Formları içe aktar

en: Import failed.
tr: İçe aktarma başarısız oldu.

en: Import/Export
tr: Içe aktar/Dışa aktar

en: Import/Export - Gravity Forms
tr: İçe aktar/dışa aktar - Gravity Forms

en: Importance
tr: Önem

en: Important
tr: Önemli

en: Inactive
tr: Etkin olmayan

en: Inactive Columns
tr: Etkin olmayan sütunlar

en: Include Notes
tr: Notları dahil et

en: Include notes
tr: Notları dahil et

en: Include results if
tr: Sonuçları dahil et eğer

en: Incoming Field Data
tr: Gelen alan verisi

en: India
tr: Hindistan

en: Indicates if the feed is active or inactive.
tr: Akışın etkin olup olmadığını gösterir.

en: Indonesia
tr: Endonezya

en: Indonesian
tr: Endonezyaca

en: Industry
tr: Sektör

en: Industry Type
tr: Endüstri türü

en: Initial payment
tr: İlk ödeme

en: Inline
tr: Satır içi

en: Input Mask
tr: Giriş maskesi

en: Input masks provide a visual guide allowing users to more easily enter data in a specific format such as dates and phone numbers.
tr: Giriş maskeleri, kullanıcıların tarihler ve telefon numaraları gibi belirli bir biçimde verileri daha kolay girmelerine olanak tanıyan görsel bir kılavuz sağlar.

en: Insert Choices
tr: Seçenekleri ekle

en: Insert Form
tr: Form ekle

en: Insert Merge Tag
tr: Birleştirme etiketi ekle

en: Insert Merge Tags
tr: Birleştirme etiketleri ekle

en: Installation Complete
tr: Yükleme tamamlandı

en: Installation/Maintenance
tr: Kurulum/Bakım

en: Insurance
tr: Sigorta

en: Intern
tr: Stajyer

en: Internal Error
tr: İç hata

en: International
tr: Uluslararası

en: Internet
tr: İnternet

en: Invalid
tr: Geçersiz

en: Invalid JSON. Properties should be sent as key value pairs.
tr: Geçersiz JSON. Özellikler anahtar değer çifti şeklinde gönderilmelidir.

en: Invalid Key - an Enterprise license is required.
tr: Geçersiz anahtar - İşletme lisansı gereklidir.

en: Invalid License Key
tr: Geçersiz lisans anahtarı

en: Invalid credit card number.
tr: Geçersiz kredi kartı numarası.

en: Invalid entry
tr: Geçersiz girdi

en: Invalid entry id.
tr: Geçersiz girdi no.

en: Invalid entry id: %s
tr: Geçersiz gird kimliği: %s

en: Invalid feed id.
tr: Geçersiz özet akışı no.

en: Invalid form id.
tr: Geçersiz form kimliği.

en: Invalid form object
tr: Geçersiz form nesnesi

en: Invalid form objects
tr: Geçersiz form nesneleri

en: Invalid log file.
tr: Geçersiz günlük dosyası.

en: Invalid nonce - nonce has already been used.
tr: Geçersiz tek kullanımlık anahtar - tek kullanımlık anahtar zaten kullanılmış.

en: Invalid note
tr: Geçersiz not

en: Invalid note format
tr: Geçersiz not biçimi

en: Invalid note id.
tr: Geçersiz not kimliği.

en: Invalid or Expired Key - Please make sure you have entered the correct value and that your key is not expired.
tr: Geçersiz veya süresi dolmuş anahtar: doğru değer girdiğinize ve anahtarınızın süresinin dolmadığına emin olun.

en: Invalid or Expired Key : Please make sure you have entered the correct value and that your key is not expired.
tr: Geçersiz veya süresi dolmuş anahtar: doğru değer girdiğinize ve anahtarınızın süresinin dolmadığına emin olun.

en: Invalid or Expired.
tr: Geçersiz veya süresi dolmuş.

en: Invalid or empty note
tr: Geçersiz veya boş not

en: Invalid selection.
tr: Geçersiz seçim.

en: Invalid selection. Please select from the available choices.
tr: Geçersiz seçim. Lütfen mevcut seçeneklerden birini seçin.

en: Invalid signature - failed to sort parameters.
tr: Geçersiz imza - parametreler sıralanamadı.

en: Invalid signature - provided signature does not match.
tr: Geçersiz imza - verilen imza eşleşmiyor.

en: Invalid signature - signature method is invalid.
tr: Geçersiz imza - imza yöntemi geçersiz.

en: Invalid timestamp.
tr: Geçersiz zaman damgası.

en: Invalid value
tr: Geçersiz değer

en: Invisible
tr: Görünmez

en: Iran
tr: İran

en: Iraq
tr: Irak

en: Isle of Man
tr: Man Adası

en: Israel
tr: İsrail

en: Israeli New Sheqel
tr: İsrail Şikeli

en: Italian
tr: İtalyanca

en: Italy
tr: İtalya

en: Item
tr: Öğe

en: Item has been deleted.
tr: Öğe silindi.

en: Item has been saved.
tr: Öğe kaydedildi.

en: Jamaica
tr: Jamaika

en: Jan
tr: Oca

en: January
tr: Ocak

en: Japan
tr: Japonya

en: Japanese
tr: Japonca

en: Japanese Yen
tr: Japon Yeni

en: Job Search Aids
tr: İş arama yardımları

en: Job Type
tr: İş türü

en: Jordan
tr: Ürdün

en: Jul
tr: Tem

en: July
tr: Temmuz

en: Jun
tr: Haz

en: June
tr: Haziran

en: Just one
tr: Sadece bir tane

en: Kazakhstan
tr: Kazakistan

en: Keep background updates enabled
tr: Arkaplan güncellemeleri etkin olsun

en: Keep me up to date!
tr: Beni güncel tut!

en: Key
tr: Anahtar

en: Korea, Democratic People's Republic of
tr: Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti

en: Korea, Republic of
tr: Kore Cumhuriyeti

en: Korean
tr: Korece

en: Kuwait
tr: Kuveyt

en: Kyrgyzstan
tr: Kırgızistan

en: Label
tr: Etiket

en: Label Placement
tr: Etiket yerleşimi

en: Label Visibility
tr: Etiket görünürlüğü

en: Landscape Gardening
tr: Peyzaj bahçeciliği

en: Language
tr: Dil

en: Laothian
tr: Laoca

en: Large
tr: Büyük

en: Large - Centered
tr: Büyük - Ortalanmış

en: Large - Left Aligned
tr: Büyük - Sola dayalı

en: Large - Right Aligned
tr: Büyük - Sağa dayalı

en: Last
tr: Son

en: Last 30 Days
tr: Son 30 gün

en: Last Access
tr: Son Erişim

en: Last Entry: %s
tr: Son girdi: %s

en: Last Name
tr: Soyisim

en: Last page options
tr: Son sayfa seçenekleri

en: Late Afternoon
tr: Öğleden sonra geç saatlerde

en: Latest values:
tr: En son değerler:

en: Latvia
tr: Letonya

en: Latvian
tr: Letonyaca

en: Law Enforcement/Security
tr: Kolluk/Güvenlik

en: Learn More
tr: Daha fazla bilgi edinin

en: Learn more
tr: Daha fazla bilgi edinin

en: Learn more about form legacy markup
tr: Eski form işaretleme biçimi hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Learn more about form theme and style settings
tr: Form teması ve biçem ayarları hakkında daha fazlasını öğren

en: Learn more about form theme and style settings.
tr: Form teması ve biçem ayarları hakkında daha fazlasını öğren.

en: Lebanon
tr: Lübnan

en: Left aligned
tr: Sola hizalı

en: Legacy Markup
tr: Eski işaretleme

en: Legacy Settings
tr: Eski ayarlar

en: Legacy markup is incompatible with many new features, including the Orbital Theme.
tr: Eski işaretleme biçimi bir çok yeni özellik ile uyumsuzdur, Orbital teması da dahil.

en: Legal
tr: Yasal

en: Less than a month
tr: Bir aydan az

en: Less than once a month
tr: Ayda bir kereden az

en: Let users sign up to your newsletter
tr: Kullanıcıların bülteninize kaydolmasına izin verin

en: Let your users book tickets for an event
tr: Kullanıcılarınızın bir etkinlik için bilet rezervasyonu yapmasına izin verin

en: Let your users register to your website easily
tr: Kullanıcılarınızın web sitenize kolayca kaydolmasını sağlayın

en: Let's get you set up!
tr: Haydi kurulumunuzu gerçekleştirelim!

en: Liberia
tr: Liberya

en: License Activations
tr: Lisans etkinleştirmeleri

en: License Key
tr: Lisans Anahtarı

en: License Key Validated
tr: Lisans anahtarı doğrulandı

en: License Status
tr: Lisans durumu

en: License Type
tr: Lisans türü

en: License key is managed by the administrator of this network
tr: Lisans anahtarı bu ağın yöneticisi tarafından yönetilir

en: License successfully removed.
tr: Lisans başarıyla kaldırıldı.

en: Liechtenstein
tr: Lihtenştayn

en: Light
tr: Açık renk

en: Limit Form Activity
tr: Form etkinliklerini sınırlandır

en: Limit Number of Entries
tr: Girdi sayısını sınırlandır

en: Limit number of entries
tr: Girdi sayısını sınırlandır

en: Limit the number of entries a form can generate and/or schedule a time period the form is active.
tr: Formun oluşturabileceği girdi sayısını sınırlayın ve/veya formun etkin olduğu bir zaman aralığını belirleyin.

en: Link Text
tr: Bağlantı metni

en: Link to continue editing later
tr: Düzenlemeye daha sonra devam etmek için bağlantı

en: List
tr: Liste

en: Lithuania
tr: Litvanya

en: Lithuanian
tr: Litvanyaca

en: Loaded Extensions
tr: Yüklü uzantılar

en: Loading
tr: Yükleniyor

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Log Files
tr: Günlük dosyaları

en: Log file could not be deleted.
tr: Günlük dosyası silinemedi.

en: Log file was successfully deleted.
tr: Günlük dosyası başarıyla silindi.

en: Logging
tr: Günlük tutma

en: Logging Settings
tr: Günlük tutma ayarları

en: Logging assists in tracking down issues by logging debug and error messages in Gravity Forms Core and Gravity Forms Add-Ons. Important information may be included in the logging messages, including API usernames, passwords and credit card numbers. Logging is intended only to be used temporarily while trying to track down issues. Once the issue is identified and resolved, it should be disabled.
tr: Günlük tutma Gravity Forms çekirdeğinde ve Gravity Forms eklentilerinde olan ayıklama ve hata mesajlarını kaydederek sorunları takip etmeye yardım eder. Günlük mesajlarında API kullanıcı isimleri, şifreleri kredi kartı numaraları gibi önemli bilgiler tutulabilir. Günlük tutma yalnızca sorunları çözmeye çalışırken geçici olarak kullanılması amaçlanmış bir araçtır. Sorun tanımlanıp çözüldüğünde günlük tutma kapatılmalıdır.

en: Logging disabled.
tr: Günlük oluşturma devre dışı bırakıldı.

en: Luxembourg
tr: Lüksemburg

en: MM slash DD slash YYYY
tr: MM eğik çizgi DD eğik çizgi YYYY

en: Macao
tr: Makao

en: Madagascar
tr: Madagaskar

en: Mail
tr: E-posta

en: Make sure you have copied the consumer key and secret below. They will not be available once you leave this page.
tr: Aşağıdaki tüketici anahtarını ve gizli anahtarı kopyaladığınızdan emin olun. Bu sayfadan ayrıldıktan sonra tekrar erişilemeyeceklerdir.

en: Malay
tr: Malayaca

en: Malayalam
tr: Malayalam dili

en: Malaysia
tr: Malezya

en: Malaysian Ringgit
tr: Malezya Ringiti

en: Maldives
tr: Maldivler

en: Male
tr: Erkek

en: Male, Female, Non-binary, Agender, My gender is not listed, Prefer not to answer
tr: Erkek, Kadın, İkili tanımlama dışı, Cinsiyetsiz, Cinsiyetim listelenmemiş, Yanıt vermemeyi tercih ederim

en: Manage
tr: Yönet

en: Manage Add-Ons
tr: Eklentileri yönet

en: Manage Updates
tr: Güncellemeleri yönet

en: Manage last page options
tr: Son sayfa seçeneklerini yönet

en: Manage pagination options
tr: Sayfalama seçeneklerini yönet

en: Management/Executive
tr: Yönetim/Yönetici

en: Manufacturing/Operations
tr: Üretim/Operasyon

en: Map your Form Fields to the available listed fields.
tr: Form alanlarınızı listelenen uygun alanlarla eşleştirin.

en: Marathi
tr: Marathi dili

en: March
tr: Mart

en: Marital Status
tr: Evlilik durumu

en: Mark as Active
tr: Etkin olarak i̇şaretle

en: Mark as Inactive
tr: Etkin olmayan olarak işaretle

en: Mark as Read
tr: Okundu olarak işaretle

en: Mark as Spam
tr: İstenmeyen olarak işaretle

en: Mark as Unread
tr: Okunmadı olarak işaretle

en: Mark read
tr: Okundu olarak işaretle

en: Mark this entry as not spam
tr: Bu kaydı istenmeyen değil olarak işaretle

en: Mark this entry as spam
tr: Bu girdiyi istenmeyen olarak işaretle

en: Mark this entry as unread
tr: Bu girdiyi okunmadı olarak işaretle

en: Mark unread
tr: Okunmadı olarak işaretle

en: Marketing
tr: Pazarlama

en: Married
tr: Evli

en: Marshall Islands
tr: Marşal Adaları

en: Martinique
tr: Martinik Adası

en: Mask
tr: Maske

en: Math Challenge
tr: Matematik kontrolü

en: Mauritania
tr: Moritanya

en: Mauritius
tr: Morityus

en: Max
tr: En yüksek

en: Max. file size: %s
tr: Azami dosya boyutu: %s

en: Max. files: %s
tr: Azami dosyalar: %s

en: Maximum Characters
tr: En fazla karakter

en: Maximum Execution Time
tr: En fazla yürütme süresi

en: Maximum File Size
tr: En yüksek dosya boyutu

en: Maximum File Upload Size
tr: En fazla dosya yükleme boyutu

en: Maximum File Uploads
tr: En fazla dosya yükleme

en: Maximum Input Variables
tr: En fazla giriş değişkenleri

en: Maximum Number of Files
tr: En fazla dosya sayısı

en: Maximum Post Size
tr: En fazla dosya yükleme boyu

en: Maximum Rows
tr: En fazla satır

en: Maximum allowed on this server: %sMB
tr: Bu sunucuda izin verilen en yüksek değer: %sMB

en: Maximum number of files reached
tr: En fazla dosya sayısına ulaşıldı

en: May
tr: Mayıs

en: Mayotte
tr: Mayot

en: Mbstring Enabled
tr: Mbstring etkin

en: Mcrypt Enabled
tr: Mcrypt etkin

en: Medium
tr: Orta

en: Medium - Centered
tr: Orta - Ortalanmış

en: Medium - Left Aligned
tr: Orta - Sola dayalı

en: Medium - Right Aligned
tr: Orta - Sağa dayalı

en: Memory Limit
tr: Bellek sınırı

en: Message
tr: Mesaj

en: Mexican Peso
tr: Meksika Pezosu

en: Mexico
tr: Meksika

en: Micronesia
tr: Mikronezya

en: Middle
tr: Orta

en: Migrating entry notes.
tr: Girdi notları aktarılıyor.

en: Migrating forms.
tr: Geçiş formları.

en: Migrating incomplete submissions.
tr: Tamamlanmamış gönderimler aktarılıyor.

en: Migrating leads. Step 1/3 Migrating entry headers. %d rows remaining.
tr: Potansiyel müşteri aktarımı. Adım 1/3 girdi üst bilgileri aktarılıyor. %d satır kaldı.

en: Migrating leads. Step 2/3 Migrating entry details. %d rows remaining.
tr: Potansiyel müşteri aktarımı. Adım 2/3 girdi ayrıntıları aktarılıyor. %d satır kaldı.

en: Migrating leads. Step 3/3 Migrating entry meta. %d rows remaining.
tr: Potansiyel müşteri aktarımı. Adım 3/3 girdi metası aktarılıyor. %d satır kaldı.

en: Min
tr: Dk

en: Minimum Strength
tr: En düşük kuvvet

en: Minute
tr: Dakika

en: Minutes
tr: Dakika

en: Mismatch
tr: Parolalar uyuşmuyor

en: Miss
tr: Bayan

en: Missing Key Value Pairs JSON
tr: Eksik anahtar değer çiftleri JSON

en: Missing OAuth parameter %s | Missing OAuth parameters %s
tr[0]: Eksik OAuth parametresi: %s
tr[1]: Eksik OAuth parametreleri: %s

en: Missing add-on slug
tr: Eksik eklenti kısa ismi

en: Missing entry JSON
tr: Eksik girdi JSON

en: Missing entry id
tr: Eksik girdi kimliği

en: Missing feed JSON
tr: Eksik özet akışı JSON

en: Missing feed meta
tr: Eksik özet akışı metası

en: Missing form id
tr: Eksik form kimliği

en: Missing note id
tr: Eksik not kimliği

en: Mo
tr: Pt

en: Monaco
tr: Monako

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Mongolia
tr: Mongolya

en: Mongolian
tr: Moğolca

en: Montenegro
tr: Karadağ

en: Month
tr: Ay

en: Monthly
tr: Aylık

en: Months of the Year
tr: Yılın ayları

en: More About You
tr: Hakkınızda daha fazlası

en: Mornings
tr: Sabahları

en: Morocco
tr: Fas

en: Move
tr: Taşı

en: Move this entry to the trash
tr: Bu girdiyi çöpe taşı

en: Move this form to the trash
tr: Bu formu çöp kutusuna taşı

en: Move to Trash
tr: Çöpe Taşı

en: Move to trash
tr: Çöpe taşı

en: Mozambique
tr: Mozambik

en: Mr.
tr: Bay

en: Mr., Mrs., Miss, Ms., Mx., Dr., Prof., Rev.
tr: Bay, Bayan, Dr., Prof.

en: Mrs.
tr: Bayan

en: Ms.
tr: Bayan

en: Much Better
tr: Daha iyi

en: Much Worse
tr: Çok daha kötü

en: Multi Select
tr: Çoklu seçim

en: Multiple Files
tr: Çoklu dosya

en: My Super Awesome Product
tr: Süper harika ürünüm

en: My gender isn't listed
tr: Cinsiyetim listede yok

en: MySQL - Local time
tr: MySQL - Yerel zaman

en: MySQL - Universal time (UTC)
tr: MySQL - Evrensel zaman (UTC)

en: Name
tr: Ad

en: Name (First)
tr: İsim (Ad)

en: Name (Last)
tr: İsim (Soyad)

en: Name Fields
tr: İsim alanları

en: Name Format
tr: İsim biçimi

en: Name Prefix Choices
tr: Ad ön ek seçimleri

en: Name each of the pages on your form.  Page names are displayed with the selected progress indicator.
tr: Formunuzdaki sayfaların her birini adlandırın.  Sayfa adları seçili ilerleme göstergesiyle görüntülenir.

en: Name of Recipient
tr: Alıcının adı

en: Namibia
tr: Namibya

en: Narrow the results by adding filters. Note that some field types support more options than others.
tr: Filtreler ekleyerek sonuçları daraltın. Bazı alan türlerinin diğerlerinden daha fazla seçenek desteklediğini unutmayın.

en: Netherlands
tr: Hollanda

en: Network Active Plugins
tr: Ağ etkin eklentiler

en: Neutral
tr: Kararsızım

en: Never Accessed
tr: Hiç erişilmedi

en: Never used
tr: Hiç kullanmadım

en: New
tr: Yeni

en: New Blank Form
tr: Yeni boş form

en: New Caledonia
tr: Yeni Kaledonya

en: New Form
tr: Yeni form

en: New Form - Gravity Forms
tr: Yeni form - Gravity Forms

en: New Zealand
tr: Yeni Zelanda

en: New Zealand Dollar
tr: Yeni Zelanda Doları

en: New row added.
tr: Yeni satır eklendi.

en: New submission from
tr: Yeni gönderim formu

en: New submission from {form_title}
tr: {form_title} üzerinden yeni gönderim

en: New version %s available.
tr: Yeni sürüm %s kullanılabilir.

en: Newfoundland and Labrador
tr: Newfoundland ve Labrador

en: Newsletter Signup Form
tr: E-bülten kayıt formu

en: Next
tr: Sonraki

en: Next Button
tr: Sonraki düğmesi

en: Next Button Conditional Logic
tr: Sonraki düğmesi koşullu mantığı

en: Next Button Image
tr: Sonraki düğmesi görseli

en: Next Button Text
tr: Sonraki düğmesi metni

en: Next Page
tr: Sonraki sayfa

en: Next Steps: Install a Payment Add-On
tr: Sonraki adımlar: Bir ödeme eklentisi yükleyin

en: Next Steps: Install the PayPal Checkout Add-On
tr: Sonraki adımlar: PayPal ödeme eklentisini yükleyin

en: Next Steps: Install the Stripe Add-On
tr: Sonraki adımlar: Stripe eklentisini yükleyin

en: Next Steps: Install the Survey Add-On
tr: Sonraki adımlar: Anket eklentisini yükleyin

en: Next Steps: Install the User Registration Add-On
tr: Sonraki adımlar: Kullanıcı kayıt eklentisini yükleyin

en: Next Steps: Sync an Email Add-On
tr: Sonraki adımlar: Bir e-posta eklentisi eşitleme

en: Nicaragua
tr: Nikaragua

en: Niger
tr: Nijer

en: Nigeria
tr: Nijerya

en: No
tr: Hayır

en: No Conflict Mode
tr: Çakışmama modu

en: No Duplicates
tr: Yineleme yok

en: No Icon
tr: Simge yok

en: No Matching Fields
tr: Eşleşen alan yok

en: No entries for this field
tr: Bu alan için giriş yok

en: No field selected
tr: Alan seçilmedi

en: No forms were found for your search query. %sView all forms%s.
tr: Aramanız sonucunda hiçbir form bulunamadı. %sTüm formları görüntüle%s.

en: No mapping fields are available.
tr: Eşleme alanı yok.

en: No notifications have been selected. Please select a notification to be sent.
tr: Hiç bir bildirim seçilmedi. Lütfen gönderilecek bir bildirim seçin.

en: No property values were found in the request body
tr: İstek gövdesinde özellik değeri bulunamadı

en: No response
tr: Yanıt yok

en: No results
tr: Sonuç yok

en: No results matched
tr: Eşleşen sonuç bulunamadı

en: No results.
tr: Sonuç yok.

en: No-Conflict Mode
tr: Çakışmama modu

en: Non-Profit/Volunteer
tr: Kar amacı gütmeyen/Gönüllü

en: Non-binary
tr: Cinsiyet kalıpları dışında

en: None
tr: Hiçbiri

en: Nonprofit
tr: Kar amacı gütmeyen

en: Norfolk Island
tr: Norfolk Adası

en: North America
tr: Kuzey Amerika

en: North Carolina
tr: Kuzey Carolina

en: North Dakota
tr: Kuzey Dakota

en: North Macedonia
tr: Kuzey Makedonya

en: Northern Mariana Islands
tr: Kuzey Mariana Adaları

en: Norway
tr: Norveç

en: Norwegian
tr: Norveççe

en: Norwegian Krone
tr: Norveç Kronu

en: Not Checked
tr: İşaretlenmemiş

en: Not Important
tr: Önemli değil

en: Not Spam
tr: İstenmeyen Değil

en: Not Sure
tr: Emin değilim

en: Not Using the Block Editor?
tr: Blok düzenleyicisi kullanmıyor musunuz?

en: Not authorized
tr: Yetkili değil

en: Not employed and not looking for work
tr: Çalışmıyor ve iş de aramıyor

en: Not employed but looking for work
tr: Çalışmıyor fakat iş arıyor

en: Not found
tr: Bulunamadı

en: Not implemented
tr: Uygulanmadı

en: Not so great
tr: O kadar da iyi değil

en: Not writable
tr: Yazılabilir değil

en: Note not found
tr: Not bulunamadı

en: Note: This is a simple form preview. This form may display differently when added to your page based on normal inheritance from parent theme styles.
tr: Not: Bu basit bir form önizlemesidir. Bu form sayfanıza eklendiğinde tema stilini aldığında farklı gözükebilir.

en: Note: This link will expire after 30 days.
tr: Not: Bu bağlantı 30 gün sonra geçerliliğini yitirecektir.

en: Notes
tr: Notlar

en: Notification deleted.
tr: Bildirim silindi.

en: Notification duplicated.
tr: Bildirim çoğaltıldı.

en: Notification not found
tr: Bildirim bulunamadı

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Notifications for %s were resent successfully.
tr: %s için bildirimler başarıyla gönderilmiştir.

en: Notifications were resent successfully.
tr: Bildirimler başarıyla gönderildi.

en: Nov
tr: Kas

en: November
tr: Kasım

en: Number
tr: Sayı

en: Number Format
tr: Sayı biçimi

en: Number Range
tr: Numara aralığı

en: Number of Entries
tr: Girdi sayısı

en: Number of days to retain entries before trashing/deleting:
tr: Çöpe taşıma/silmeden önce girişleri saklamak için gün sayısı:

en: Number of entries per page:
tr: Sayfa başına girdi sayısı:

en: Number of tickets needed
tr: Gereken bilet sayısı

en: Oct
tr: Eki

en: October
tr: Ekim

en: Off
tr: Kapalı

en: Offers a “yes/no” consent checkbox and a detailed description of what is being consented to.
tr: Bir "evet/hayır" onay kutusu ve neye izin verildiğinin ayrıntılı bir açıklamasını sunar.

en: Oman
tr: Umman

en: On
tr: Açık

en: Once a month
tr: Ayda bir kez

en: Once a week
tr: Haftada bir

en: Once troubleshooting is complete, %1$sclick here to disable logging and permanently delete your log files.%2$s
tr: Sorun giderme tamamlandığında, %1$skayıt tutmayı devre dışı bırakmak ve kayıt dosyalarını kalıcı olarak silmek için buraya tıklayın.%2$s

en: Only digits are allowed
tr: Sadece rakamlara izin veriliyor

en: Only one Post Content field can be added to the form
tr: Forma yalnızca bir yazı içeriği alanı eklenebilir

en: Only one Post Excerpt field can be added to the form
tr: Forma yalnızca bir yazı özeti alanı eklenebilir

en: Only one Post Title field can be added to the form
tr: Forma yalnızca bir yazı başlığı alanı eklenebilir

en: Only one Shipping field can be added to the form
tr: Forma yalnızca bir gönderim alanı eklenebilir

en: Only one credit card field can be added to the form
tr: Forma yalnızca bir kredi kartı alanı eklenebilir

en: Only one reCAPTCHA field can be added to the form
tr: Forma yalnızca bir reCAPTCHA alanı eklenebilir

en: Oops! There was an error saving the form title. Please refresh the page and try again.
tr: Form başlığı kaydedilirken bir hata oluştu. Lütfen sayfayı yenileyin ve tekrar deneyin.

en: Oops! We could not locate your form.
tr: Offf! Formunuzu bulamadık.

en: Oops! We could not locate your form. Please try again.
tr: Off! Formunuzu bulamadık. Lütfen tekrar deneyin.

en: Oops! We couldn't find your entry. Please try again
tr: Offf! Girdinizi bulamadık. Lütfen tekrar deneyin

en: Oops! You have unsaved changes in the form, before you can continue with embedding it please save your changes.
tr: Amanın! Formda kaydedilmemiş değişiklikleriniz var, formu gömmeye devam etmeden önce lütfen değişikliklerinizi kaydedin.

en: Oops!! Something went wrong. %sPlease try again or %scontact us%s.
tr: Offf!! Bir şeyler yanlış gitti. %sLütfen tekrar deneyin ya da %sbizimle iletişime geçin%s.

en: Oops!! Something went wrong.%sPlease try again or %scontact us%s.
tr: Offf!! Bir şeyler yanlış gitti.%sLütfen tekrar deneyin ya da %sbizimle iletişime geçin%s.

en: Open Date Picker
tr: Tarih seçiciyi aç

en: Open editor preferences
tr: Düzenleyici tercihlerini açın

en: Option
tr: Seçenek

en: Option Label
tr: Seçenek Etiketi

en: Optional form fields
tr: Tercihe bağlı form alanları

en: Options
tr: Seçenekler

en: Orange
tr: Turuncu

en: Orbital Form Styling
tr: Orbital form biçimlendirme

en: Orbital Style Filter
tr: Orbital biçem süzgeci

en: Orbital Theme (Recommended)
tr: Orbital teması (öneriliyor)

en: Order
tr: Sırala

en: Orders
tr: Siparişler

en: Other
tr: Diğer

en: Other Amount
tr: Diğer tutar

en: Other Choice, please specify
tr: Diğer seçenek, lütfen belirtin

en: Other Data
tr: Diğer veriler

en: Other Settings
tr: Diğer ayarlar

en: Other amount
tr: Diğer tutar

en: Our new compact view makes it easier than ever to edit your forms! If you have long forms, you no longer have to scroll for ages to find the field you’re looking for. The compact view gives you a bird’s eye view of your form, so you can quickly find the fields you need to edit.
tr: Yeni kompakt görünümümüz formlarınızı düzenlemeyi her zamankinden daha kolay hale getiriyor! Uzun formlarınız varsa, artık aradığınız alanı bulmak için uzun süre kaydırmak zorunda değilsiniz. Kompakt görünüm size formunuzun kuş bakışı görünümünü verir, böylece düzenlemeniz gereken alanları hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

en: Output CSS
tr: CSS çıktı

en: Output Default CSS
tr: Varsayılan CSS çıktısı

en: Output HTML5
tr: HTML5 çıktı

en: Over 3 years
tr: 3 yıldan fazladır

en: Overnight Shipping
tr: Geceden gönderim

en: Override Notifications
tr: Bildirimleri geçersiz kıl

en: PHP - Local time
tr: PHP - Yerel zaman

en: PHP - Universal time (UTC)
tr: PHP - Evrensel zaman (UTC)

en: PM
tr: ÖS

en: Page
tr: Sayfa

en: Page Break
tr: Sayfa sonu

en: Page Conditional Logic
tr: Sayfa koşullu mantık

en: Page Names
tr: Sayfa adları

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Pagination Options
tr: Sayfalama seçenekleri

en: Paid
tr: Ödendi

en: Palestine, State of
tr: Filistin Devleti

en: Papua New Guinea
tr: Papua Yeni Gine

en: Paragraph Text
tr: Paragraf metni

en: Parameter Name
tr: Parametre ismi

en: Parameter Name:
tr: Parametre ismi:

en: Parent
tr: Ebeveyn

en: Part-Time
tr: Yarı zamanlı

en: Pass Data Via Query String
tr: Veriyi sorgu dizesi üzerinden geçir

en: Pass Field Data via Query String
tr: Alan verilerini sorgu metni aracılığıyla iletin

en: Password
tr: Parola

en: Password Fields
tr: Parola alanları

en: Password Visibility Toggle
tr: Parola görünürlüğü düğmesi

en: Password strength unknown
tr: Parola gücü bilinmiyor

en: Past Participant
tr: Geçmiş katılımcı

en: Paste Your License Key Here
tr: Lisans anahtarınızı buraya yapıştırın

en: Paste your license key here
tr: Lisans anahtarınızı buraya yapıştırın

en: PayPal Checkout Form
tr: PayPal ödeme formu

en: Payment Amount
tr: Ödeme miktarı

en: Payment Date
tr: Ödeme tarihi

en: Payment Details
tr: Ödeme ayrıntıları

en: Payment Form
tr: Ödeme formu

en: Payment Method
tr: Ödeme yöntemi

en: Payment Processor
tr: Ödeme işlemcisi

en: Payment Status
tr: Ödeme durumu

en: Payment failed to be captured. Reason: %s
tr: Ödeme alınamadı. Sebep: %s

en: Payment has been authorized. Amount: %s. Transaction Id: %s.
tr: Ödeme onaylandı. Tutar: %s. İşlem kimliği: %s.

en: Payment has been completed. Amount: %s. Transaction Id: %s.
tr: Ödeme tamamlandı. Tutar: %s. İşlem kimliği: %s.

en: Payment has been refunded. Amount: %s. Transaction Id: %s.
tr: Ödeme iade edildi. Tutar: %s. İşlem kimliği: %s.

en: Payment has failed. Amount: %s.
tr: Ödeme başarısız oldu. Tutar: %s.

en: Payment is pending. Amount: %s. Transaction Id: %s.
tr: Ödeme beklemede. Tutar: %s. İşlem kimliği: %s.

en: Pending
tr: Onay Bekleyen

en: Pending Review
tr: İncelenmeyi bekliyor

en: Per Diem
tr: Gündelik

en: Performance Improvements
tr: Performans iyileştirmeleri

en: Permalinks are not in the correct format.
tr: Kalıcı bağlantılar doğru biçimde değil.

en: Permanently Delete Entries
tr: Girdileri kalıcı olarak sil

en: Permission denied
tr: İzin reddedildi

en: Permissions
tr: İzinler

en: Persian
tr: Farsça

en: Personal Business/Services
tr: Şahıs şirketleri/Hizmetler

en: Personal Data
tr: Profil bilgiler

en: Personalize your Gravity Forms experience
tr: Gravity Forms deneyiminizi kişiselleştirin

en: Pharmaceutical/Biotech
tr: Farmasötik/Biyoteknoloji

en: Philippine Peso
tr: Filipinler Pezosu

en: Philippines
tr: Filipinler

en: Phone
tr: Telefon

en: Phone Format
tr: Telefon biçimi

en: Phone Number Format
tr: Telefon numarası biçimi

en: Phone format:
tr: Telefon biçimi:

en: Pitcairn
tr: Pitcairn Adaları

en: Placeholder
tr: Yer Tutucu

en: Placeholder Label
tr: Yer tutucu etiketi

en: Placeholder text is not supported when using the Rich Text Editor.
tr: Yer tutucu metin, zengin metin düzenleyicisi kullanıldığında desteklenmiyor.

en: Placeholder:
tr: Yer tutucu:

en: Placeholders
tr: Yer tutucular

en: Placeholders will not be submitted along with the form. Use Placeholders to give a hint at the expected value or format.
tr: Yer tutucular formla birlikte gönderilmeyecektir. Yer tutucuları beklenen değer veya biçim hakkında ipucu vermek için kullanın.

en: Places a block of free form HTML anywhere in your form.
tr: Formunuzun herhangi bir yerine, serbest biçimli bir HTML bloğu yerleştirir.

en: Please %1$scontact our support team%2$s.
tr: Lütfen %1$sdestek etkibimiz ile iletişime geçin%2$s.

en: Please accept the terms
tr: Lütfen kullanım koşullarını kabul edin

en: Please accept the terms.
tr: Lütfen kullanım koşullarını kabul edin.

en: Please add a %s field to your form.
tr: Lütfen formunuza %s alanı ekleyin.

en: Please complete the following fields: %s.
tr: Lütfen aşağıdaki alanları doldurun: %s.

en: Please complete the following form to register on our site. Thanks.
tr: Sitemize kayıt olmak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. Teşekkürler.

en: Please complete the reCAPTCHA widget to validate your reCAPTCHA keys:
tr: reCAPTCHA anahtarlarınızı doğrulamak için lütfen reCAPTCHA bileşenini tamamlayın:

en: Please complete this form to register for the event.
tr: Etkinliğe kaydolmak için lütfen bu formu doldurun.

en: Please enter a Title for this form. When adding the form to a page or post, you will have the option to hide the title.
tr: Lütfen bu form için bir başlık girin. Formu bir sayfaya veya gönderiye eklerken, başlığı gizleme seçeneğiniz olacaktır.

en: Please enter a URL.
tr: Lütfen bir web adresi girin.

en: Please enter a confirmation name.
tr: Lütfen bir onaylama adı girin.

en: Please enter a form title.
tr: Lütfen bir form başlığı girin.

en: Please enter a number from %1$s to %2$s.
tr: %1$s ile %2$s arasında bir sayı girin.

en: Please enter a number greater than or equal to %s.
tr: %s ve üstünde bir sayısal değer girin.

en: Please enter a number less than or equal to %s.
tr: %s ve altında bir sayısal değer girin.

en: Please enter a unique form title, this title is used for an existing form.
tr: Lütfen benzersiz bir form başlığı girin, bu başlık mevcut bir formda kullanılmaktadır.

en: Please enter a unique form title.
tr: Lütfen benzersiz bir form başlığı girin.

en: Please enter a valid Website URL (e.g. https://gravityforms.com).
tr: Lütfen geçerli bir web sitesi adresi girin (örn. http://www.gravityforms.com).

en: Please enter a valid amount.
tr: Lütfen geçerli bir miktar girin.

en: Please enter a valid date in the format (%s).
tr: Lütfen (%s) biçiminde geçerli bir tarih girin.

en: Please enter a valid date.
tr: Lütfen geçerli bir tarih girin.

en: Please enter a valid email address for all highlighted routing rules above.
tr: Lütfen yukarıda vurgulanan tüm yönlendirme kuralları için geçerli bir e-posta adresi girin.

en: Please enter a valid email address or merge tag in the BCC field.
tr: Lütfen BCC alanına geçerli bir e-posta adresi veya birleştirme etiketi girin.

en: Please enter a valid email address or merge tag in the CC field.
tr: Lütfen CC alanına geçerli bir e-posta adresi veya birleştirme etiketi girin.

en: Please enter a valid email address or merge tag in the From Email field.
tr: Lütfen e-posta gönderen alanına geçerli bir e-posta adresi veya birleştirme etiketi girin.

en: Please enter a valid email address or merge tag in the Reply To field.
tr: Lütfen yanıt e-postası alanına geçerli bir e-posta adresi veya birleştirme etiketi birleştirin.

en: Please enter a valid email address.
tr: Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

en: Please enter a valid form title.
tr: Lütfen geçerli bir form başlığı girin.

en: Please enter a valid license key to see details.
tr: Ayrıntıları görmek için lütfen geçerli bir lisans anahtarı girin.

en: Please enter a valid license key.
tr: Lütfen geçerli bir lisans anahtarı girin.

en: Please enter a valid number.
tr: Lütfen geçerli bir sayı girin

en: Please enter a valid quantity
tr: Lütfen geçerli bir miktar girin

en: Please enter a valid quantity. Quantity cannot contain decimals.
tr: Lütfen geçerli bir miktar girin. Miktar ondalık sayılar içeremez.

en: Please enter a valid time.
tr: Lütfen geçerli bir zaman girin.

en: Please enter a valid value.
tr: Geçerli bir değer girin.

en: Please enter name.
tr: Lütfen isminizi giriniz.

en: Please enter your card's security code.
tr: Lütfen kartınızın güvenlik kodunu girin.

en: Please enter your credit card information.
tr: Lütfen kredi kartı bilgilerinizi giriniz.

en: Please fill out the information below and we will be in touch shortly with your personalized quote.
tr: Lütfen aşağıdaki bilgileri doldurun ve kişiselleştirilmiş teklifinizle kısa süre içinde sizinle iletişime geçelim.

en: Please get in contact using the form below...
tr: Lütfen aşağıdaki formu kullanarak iletişime geçiniz...

en: Please let us know what's on your mind. Have a question for us? Ask away.
tr: Lütfen aklınızdakileri bize bildirin. Bize soracaklarınız mı var? Gönderin gelsin.

en: Please list your previous employers, the dates you worked and the position you held
tr: Lütfen önceki işverenlerinizi, çalıştığınız tarihleri ve bulunduğunuz pozisyonu listeleyin

en: Please note, only v2 keys are supported and checkbox keys are not compatible with invisible reCAPTCHA.
tr: Yalnızca v2 anahtarlarının desteklendiğini ve onay kutusu anahtarlarının görünmez reCAPTCHA ile uyumlu olmadığını lütfen unutmayın.

en: Please register your copy of Gravity Forms to enable automatic updates.
tr: Otomatik güncellemeleri etkinleştirmek için lütfen Gravity Forms kopyanızı kaydedin.

en: Please resolve the following issues to use %s:
tr: %s kullanabilmek için lütfen şu problemleri giderin:

en: Please review the %sdocumentation%s first. If you still can't find the answer %sopen a support ticket%s and we will be happy to answer your questions and assist you with any problems.
tr: Lütfen önce %sbelgelere%s bakın. Eğer yanıtını hala bulamıyorsanız, %sbir destek bileti açın%s; sorularınızı yanıtlamaktan ve herhangi bir sorununuzda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

en: Please review the fields below.
tr: Lütfen aşağıdaki alanları inceleyin.

en: Please select a form
tr: Lütfen bir form seçin

en: Please select a form.
tr: Lütfen bir form seçin.

en: Please select a page.
tr: Lütfen bir sayfa seçin.

en: Please select an Email Address field.
tr: Lütfen geçerli bir e-posta adresi alanı seçin.

en: Please select at least one entry.
tr: Lütfen en az bir girdi seçin.

en: Please select at least one entry...
tr: Lütfen en az bir giriş seçin...

en: Please select the currency for your location.  Currency is used for pricing fields and price calculations.
tr: Lütfen konumunuz için para birimini seçin.  Para birimi fiyatlandırma alanları ve fiyat hesaplamaları için kullanılır.

en: Please select the fields to be exported
tr: Lütfen dışa aktarmak istediğiniz alanları seçin

en: Please select the forms to be exported
tr: Lütfen dışa aktarmak istediğini formları seçin

en: Please select the service/s you require...
tr: Lütfen ihtiyacınız olan hizmeti/hizmetleri seçiniz...

en: Please tell us what hours you are available for work each day of the week.
tr: Lütfen çalışma zamanı için haftanın her günü hangi saatlerde müsait olduğunuzu bize bildirin.

en: Please use the following link to return and complete this form from any computer.
tr: Bu formu herhangi bir bilgisayardan tekrar açıp doldurmaya devam etmek için şu bağlantıyı kullanın.

en: Please wait for the uploading to complete
tr: Lütfen yüklemenin tamamlanmasını bekleyin

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Plugin Logging Settings
tr: Eklenti günlük ayarları

en: Poland
tr: Polonya

en: Polish
tr: Polanyaca

en: Polish Zloty
tr: Polonya Zlotisi

en: Portugal
tr: Portekiz

en: Portuguese
tr: Portekizce

en: Portuguese (Brazil)
tr: Portekizce (Brezilya)

en: Portuguese (Portugal)
tr: Portekizce (Portekiz)

en: Position
tr: Konum

en: Position / Job Title
tr: Pozisyon / İş ünvanı

en: Position You're Applying For
tr: Başvurduğunuz pozisyon

en: Post
tr: Yazı

en: Post Author
tr: Yazar

en: Post Body
tr: Gönderi gövdesi

en: Post Category
tr: Yazı kategorisi

en: Post Content Template
tr: Yazı içerik şablonu

en: Post Custom Field
tr: Gönderi özel alanı

en: Post Edit URL
tr: Yazı düzenleme bağlantısı

en: Post Excerpt
tr: Gönderi özeti

en: Post Fields
tr: Yazı alanları

en: Post Fields allow you to add fields to your form that create Post Drafts in WordPress from the submitted data.
tr: Yazı alanları, gönderilen verilerden WordPress'te yazı taslağı oluşturan alanları formunuza eklemenize olanak sağlar.

en: Post Format
tr: Yazı biçimi

en: Post Id
tr: Yazı no

en: Post Image
tr: Yazı görseli

en: Post Payment Actions
tr: Ödeme sonrası eylemler

en: Post Status
tr: Yazı durumu

en: Post Tags
tr: Gönderi etiketleri

en: Post Title
tr: Yazı başlığı

en: Post Title Template
tr: Yazı başlık şablonu

en: Postal Code
tr: Posta kodu

en: Pound Sterling
tr: İngiliz Sterlini

en: Predefined Choices
tr: Öntanımlı seçenekler

en: Prefer Not to Answer
tr: Soruya cevap vermek istemiyorum

en: Preferences updated.
tr: Tercihler güncellendi.

en: Preferred Method of Contact
tr: Tercih edilen i̇letişim yöntemi

en: Prefix
tr: Ön ek

en: Prefix Choices
tr: Önek seçenekleri

en: Premium Ticket
tr: Premium bilet

en: Pretty good
tr: Oldukça iyi

en: Prevent the storage of IP addresses during form submission
tr: Form gönderimi sırasında IP adreslerinin depolanmasını engelle

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Preview %s
tr: Önizleme %s

en: Preview Forms
tr: Formları öz izleme

en: Preview this Form
tr: Bu formu önizleme

en: Preview this form
tr: Bu formu önizle

en: Preview this form to see your custom icon.
tr: Özel simgenizi görmek için bu formu önizleyin.

en: Previous
tr: Önceki

en: Previous Button
tr: Önceki düğmesi

en: Previous Button Image
tr: Önceki düğmesi görseli

en: Previous Button Text
tr: Önceki düğmesi metni

en: Previous Employment
tr: Önceki istihdam

en: Previous Page
tr: Önceki sayfa

en: Price
tr: Fiyat

en: Price:
tr: Ücret:

en: Pricing Fields
tr: Fiyatlandırma alanları

en: Pricing fields allow you to add fields to your form that calculate pricing for selling goods and services.
tr: Fiyatlandırma alanları, mal ve hizmet satışı için fiyatlandırmayı hesaplayan alanları formunuza eklemenize olanak sağlar.

en: Pricing fields are not editable
tr: Fiyatlandırma alanları düzenlenebilir değil

en: Pricing form fields
tr: Fiyatlandırma form alanları

en: Print
tr: Yazdır

en: Print Entries
tr: Girdileri yazdır

en: Print Preview
tr: Çıktı önizleme

en: Print all of the selected entries at once.
tr: Tüm seçili kayıtları tek seferde yazdırın.

en: Print entry
tr: Girdiyi yazdır

en: Privacy
tr: Gizlilik

en: Private API Key
tr: Özel API anahtarı

en: Probably
tr: Muhtemelen

en: Probably Not
tr: Muhtemelen değil

en: Process %s feed only when payment is received.
tr: %s özet akışını sadece ödeme alındığında işle.

en: Process this feed if
tr: Bu özet akışını işle, eğer

en: Processing
tr: İşleniyor

en: Product
tr: Ürün

en: Product Field
tr: Ürün alanı

en: Product Field Mapping
tr: Ürün alanı eşleştirme

en: Product Name
tr: Ürün Adı

en: Products &amp; Services Settings
tr: Ürünler ve hizmetler ayarları

en: Products and Services
tr: Ürün ve hizmetler

en: Professional Services
tr: Profesyonel hizmetler

en: Progress Bar
tr: İlerleme çubuğu

en: Progress Bar Completion Text
tr: İlerleme çubuğu tamamlama metni

en: Progress Bar Confirmation Display
tr: İlerleme çubuğu onay görünümü

en: Progress Bar Style
tr: İlerleme çubuğu stili

en: Progress Indicator
tr: İlerleme göstergesi

en: Property key incorrect
tr: Özellik anahtarı yanlış

en: Property values should be sent as an array
tr: Özellik değerleri bir dizi olarak gönderilmelidir

en: Protect your form entries from spam using Akismet.
tr: Akismet kullanarak form girdilerinizi istenmeyen gönderilerden koruyun.

en: Provide a title and a description for this form
tr: Bu form için bir başlık ve açıklama girin

en: Province
tr: Şehir

en: Public API Key
tr: Genel API anahtarı

en: Published
tr: Yayımlandı

en: Puerto Rico
tr: Porto Riko

en: Purchase Date
tr: Satın alma tarihi

en: Purchase a gift certificate today for your nearest and dearest...
tr: Size en yakın ve en sevdikleriniz için bugün bir hediye çeki satın alın...

en: QA/Quality Control
tr: Kalite güvencesi/Kalite kontrol

en: QR Code
tr: QR kodu

en: Qatar
tr: Katar

en: Qty
tr: Adet

en: Qty:
tr: Miktar:

en: Quantity
tr: Miktar

en: Queued for upgrade.
tr: Yükseltme için sıraya girdi.

en: Quickly create an amazing form by using a pre-made template, or start from scratch to tailor your form to your specific needs.
tr: Önceden hazırlanmış bir şablon kullanarak hızla harika bir form oluşturun veya formunuzu özel gereksinimlerinize göre uyarlamak için sıfırdan başlayın.

en: REST API Base URL
tr: REST API kök adresi

en: REST API Settings
tr: REST API ayarları

en: Radio Buttons
tr: Radyo düğmeleri

en: Range
tr: Aralık

en: Rank these add-ons based on how useful they are to you.
tr: Bu eklentileri sizin için ne kadar yararlı olduklarına göre sıralayın.

en: Rate Acme Products
tr: Acme ürünlerini değerlendirin

en: Re-run database upgrade
tr: Veritabanı yükseltmeyi yeniden çalıştır

en: Read
tr: Okunmuş

en: Read More
tr: Devamını oku

en: Read more about Compact View
tr: Compact görünüm hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Read more about styling your forms
tr: Formlarınızı biçimlendirme hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Read reviews of Gravity Forms on G2
tr: G2'de Gravity Forms ile ilgili yorumları okuyun

en: Read/Write
tr: Oku / Yaz

en: Ready to Create Your First Form?
tr: İlk formunuzu oluşturmaya hazır mısınız?

en: Ready to get started?
tr: Başlamaya hazır mısınız?

en: Real Estate
tr: Emlak

en: Reason: %s
tr: Sebep: %s

en: Recent
tr: Güncel

en: Recommended
tr: Önerilen

en: Recommended: PHP 7.3 or higher.
tr: Önerilen: PHP 7.3 ya da daha üstü.

en: Recurring Amount
tr: Yinelenen tutar

en: Recurring Payments
tr: Yinelenen ödemeler

en: Recurring Times
tr: Yineleme zamanları

en: Red
tr: Kırmızı

en: Redirect
tr: Yönlendir

en: Redirect Form to Page
tr: Formu sayfaya yönlendir

en: Redirect Form to URL
tr: Formu web adresine yönlendir

en: Redirect URL
tr: Yönlendirme adresi

en: Refer a Friend
tr: Arkadaşına öner

en: Refunded
tr: İade Edildi

en: Refunds
tr: İadeler

en: Register Today
tr: Bugün kayıt olun

en: Register for our latest webinar...
tr: En son web seminerimize kaydolun...

en: Registration Form
tr: Kayıt formu

en: Reject Request
tr: İsteği reddet

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove Star
tr: Yıldızı kaldır

en: Remove This Rule
tr: Bu kuralı kaldır

en: Remove a condition
tr: Koşul kaldır

en: Remove row {0}
tr: Satır kaldır {0}

en: Remove this row
tr: Bu satırı kaldır

en: Renews On
tr: Yenileme tarihi

en: Repeater
tr: Tekrarlayıcı

en: Replace
tr: Değiştir

en: Replace this field with a field specific to your payment gateway whenever possible.
tr: Mümkün olduğunda bu alanı ödeme ağ geçidinize özgü bir alanla değiştirin.

en: Reply To
tr: Yanıtla

en: Request Control
tr: İstek denetimi

en: Request a Quote Form
tr: Fiyat teklifi isteme formu

en: Request again
tr: Tekrar istek yap

en: Request failed due to a network error. Please check your internet connection.
tr: İstek bir ağ hatası nedeniyle başarısız oldu. Lütfen internet bağlantınızı kontrol edin.

en: Require Login Message
tr: Giriş mesajı gerektir

en: Require user to be logged in
tr: Kullanıcının giriş yapmasını gerektir

en: Required
tr: Gerekli

en: Required Field
tr: Gerekli alan

en: Required Field Indicator
tr: Gerekli alan göstergesi

en: Required Gravity Forms Add-On "%s" does not meet minimum version requirement: %s.
tr: İhtiyaç duyulan bir Gravity Forms Eklentisi "%s" en düşük güncel sürüm gereksinimini karşılamıyor: %s.

en: Required Gravity Forms Add-On is missing: %s.
tr: İhtiyaç duyulan bir Gravity Forms eklentisi eksik: %s.

en: Required Indicator
tr: Gerekli göstergesi

en: Required PHP extension "%s" does not meet minimum version requirement: %s.
tr: İhtiyaç duyulan bir PHP uzantısı "%s" en düşük sürüm gereksinimlerini karşılamıyor: %s.

en: Required PHP extension missing: %s
tr: Eksik gerekli PHP uzantısı: %s

en: Required PHP function missing: %s
tr: Gerekli PHP fonksiyonu eksik: %s

en: Required WordPress plugin is missing: %s.
tr: İhtiyaç duyulan bir WordPress eklentisi eksik: %s.

en: Required form fields
tr: Gerekli form alanları

en: Requirements check
tr: Gereksinimler kontrolü

en: Resend
tr: Tekrar gönder

en: Resend Notifications
tr: Bildirimleri yeniden gönder

en: Resending...
tr: Yeniden gönderiliyor…

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Reset Views
tr: Görünümleri sıfırla

en: Response code: %s
tr: Yanıt kodu: %s

en: Restaurant/Food Service
tr: Restoran/Yemek servisi

en: Restore
tr: Geri al

en: Restrictions
tr: Kısıtlamalar

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Results Filters
tr: Sonuçlari süz

en: Results Page
tr: Sonuç sayfası

en: Retail
tr: Perakende

en: Retain entries indefinitely
tr: Girdileri süresiz olarak sakla

en: Retention Policy
tr: Saklama ilkesi

en: Retired
tr: Emekli

en: Return to Form List
tr: Form listesine dön

en: Return to form list
tr: Form listesine dön

en: Rev.
tr: Sür.

en: Revenue
tr: Kazanç

en: Review Form
tr: Değerlendirme formu

en: Reviewing Form Submissions
tr: Form gönderilerini inceleme

en: Right aligned
tr: Sağa hizalı

en: Romania
tr: Romanya

en: Romanian
tr: Romanca

en: Rounding
tr: Yuvarlama

en: Routing
tr: Yönlendirme

en: Row removed
tr: Satır kaldırıldı

en: Rules
tr: Kurallar

en: Russian
tr: Rusça

en: Russian Federation
tr: Rusya Federasyonu

en: Russian Ruble
tr: Rus Rublesi

en: Rwanda
tr: Ruanda

en: Sa
tr: Ct

en: Saint Barthélemy
tr: Aziz Bartolomeus

en: Saint Helena, Ascension and Tristan da Cunha
tr: Aziz Helena, Ascension ve Tristan da Cunha

en: Saint Kitts and Nevis
tr: Saint Kitts ve Nevis

en: Saint Martin
tr: Aziz Martin

en: Saint Pierre and Miquelon
tr: Saint Pierre And Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
tr: Saint Vincent And The Grenadines

en: Sales
tr: Satışlar

en: Same as previous
tr: Önceki ile aynı

en: Sample Option
tr: Örnek seçenek

en: Sample: phone={Phone:1}&email={Email:2}
tr: Örnek: phone={Phone:1}&email={Email:2}

en: Satisfaction
tr: Memnuniyet

en: Satisfied
tr: Memnunum

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Saudi Arabia
tr: Suudi Arabistan

en: Save
tr: Kaydet

en: Save & Continue
tr: Kaydet ve devam et

en: Save & Continue Link
tr: Kaydet ve devam et bağlantısı

en: Save & Continue Token
tr: Kaydet ve devam et belirteci

en: Save &amp; Continue Email Input
tr: Kaydet ve e-posta girdisine devam et

en: Save &amp; Continue Link
tr: Kaydet ve bağlantıya devam et

en: Save &amp; Continue Token
tr: Kaydet ve belirtece devam et

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Save Confirmation
tr: Onaylamayı kaydet

en: Save Error.
tr: Kaydetme hatası

en: Save Form
tr: Formu kaydet

en: Save Settings
tr: Ayarları Kaydet

en: Save and Continue
tr: Kaydet ve devam et

en: Save and Continue Confirmation
tr: Kaydet ve devam et onaylaması

en: Save and Continue Email
tr: Kaydet ve e-postaya devam et

en: Save and Continue Email Sent Confirmation
tr: Kaydet ve devam et e-posta gönderim onaylaması

en: Save and Continue Later
tr: Kaydet ve daha sonra devam et

en: Save and Continue link used is expired or invalid.
tr: Kullanılan kaydet ve devam et bağlantısının süresi doldu veya geçersiz.

en: Save and continue email is requested
tr: Kaydet ve devam et e-postası istendi

en: Save as
tr: Farklı kaydet

en: Save as new custom choice
tr: Yeni özel seçenek olarak kaydet

en: Saved
tr: Kaydedildi

en: Saved! Redirecting...
tr: Kaydedildi! Yönlendiriliyor...

en: Saving
tr: Kaydediliyor

en: Saving...
tr: Kaydediliyor...

en: Schedule Form
tr: Formu zamanla

en: Schedule Form End Date/Time
tr: Form bitiş tarihini/zamanını zamanla

en: Schedule Start Date/Time
tr: Başlangıç tarihini/zamanını zamanla

en: Schedule a time period the form is active.
tr: Formun etkin olduğu bir zaman dilimi zamanlayın.

en: Scheduled (Cron) Events Log
tr: Zamanlanmış (Cron) olay günlüğü

en: Science/Research
tr: Bilim/Araştırma

en: Scores are weighted calculations. Items ranked higher are given a greater score than items that are ranked lower. The total score for each item is the sum of the weighted scores.
tr: Puanlar ağırlıklı hesaplamalardır. Daha yüksek sırada yer alan öğelere daha düşük sıralanan öğelerden daha yüksek puan verilir. Her öğenin toplam puanı ağırlıklı puanların toplamıdır.

en: Screenshot of the compact view in Gravity Forms 2.8
tr: Gravity Forms 2.8'deki kompakt görünümün ekran görüntüsü

en: Search
tr: Ara

en: Search Forms
tr: Formlarda ara

en: Search Merge Tags
tr: Birleştirme etiketlerini ara

en: Search Our Documentation
tr: Belgelerimizi arayın

en: Search a form field by name
tr: Ad ile form alanı ara

en: Search all %s
tr: Tüm %s içinde ara

en: Search all %ss
tr: Tüm %s içeriklerini ara

en: Search for a field
tr: Bir alan ara

en: Search for form
tr: Form ara

en: Search forms
tr: Formlarda ara

en: Seasonal
tr: Mevsimsel

en: Second Choice
tr: İkinci tercih

en: Second Option
tr: İkinci seçenek

en: Second row
tr: İkinci satır

en: Secret Key
tr: Gizli anahtar

en: Section
tr: Bölüm

en: Section Break
tr: Bölüm sonu

en: Security Code
tr: Güvenlik kodu

en: Select A Time
tr: Bir saat seçin

en: Select All
tr: Hepsini Seç

en: Select Categories
tr: Kategorileri seç

en: Select Date Range
tr: Tarih aralığını seçin

en: Select Entry Table Columns
tr: Kayıt tablosu sütunlarını seçin

en: Select Fields
tr: Alan Seçin

en: Select Files
tr: Dosya seçin

en: Select Forms
tr: Formları seç

en: Select On or Off to enable or disable no-conflict mode. Setting this to On will prevent extraneous scripts and styles from being printed on Gravity Forms admin pages, reducing conflicts with other plugins and themes.
tr: Çakışmasız modu açıp kapatmak için açık ya da kapalı ayarını seçin. Bu ayarı açık olarak belirlemek konu dışı betik ve stillerin Gravity Forms yönetici ekranlarına basılmasını engelleyecek ve diğer eklenti ve temalarla olan çakışmaları azaltacaktır.

en: Select a %s
tr: Bir %s seçin

en: Select a %s Field
tr: Bir %s alanı seçin

en: Select a Currency
tr: Para birimi seçin

en: Select a Field
tr: Bir alan seçin

en: Select a Form
tr: Bir form seçin

en: Select a Mask
tr: Maske seçin

en: Select a Website Type
tr: Bir web sitesi türü seçin

en: Select a category
tr: Bir kategori seçin

en: Select a category and customize the predefined choices or paste your own list to bulk add choices.
tr: Bir kategori seçin ve önceden tanımlanmış seçenekleri özelleştirin veya toplu ekleme seçenekleri için kendi listenizi yapıştırın.

en: Select a date range. Setting a range will limit the export to entries submitted during that date range. If no range is set, all entries will be exported.
tr: Bir tarih aralığı seçin. Bir aralık ayarlamak, dışa aktarmayı bu tarih aralığında gönderilen girişlere sınırlandıracaktır. Aralık ayarlanmazsa, tüm girişler dışa aktarılır.

en: Select a different form
tr: Farklı bir form seçin

en: Select a field
tr: Bir alan seçin

en: Select a form
tr: Bir form seçin

en: Select a form below to add it to your post or page.
tr: Yazınıza veya sayfanıza eklemek için aşağıdan bir form seçin.

en: Select a form below to export entries. Once you have selected a form you may select the fields you would like to export and then define optional filters for field values and the date range. When you click the download button below, Gravity Forms will create a CSV file for you to save to your computer.
tr: Girdileri dışa aktarmak için aşağıdan bir form seçin. Bir form seçtikten sonra dışa aktarmak istediğiniz alanları seçebilir, ardından alan değerleri ve tarih aralığı için isteğe bağlı filtreler tanımlayabilirsiniz. Aşağıdaki indirme düğmesini tıkladığınızda, Gravity Forms bilgisayarınıza kaydetmeniz için bir CSV dosyası oluşturur.

en: Select a form field size from the available options. This will set the width of the field. Please note: if using a paragraph field, the size applies only to the height of the field.
tr: Mevcut seçeneklerden bir form alanı boyutu seçin. Bu alanın genişliğini ayarlar. Lütfen dikkat: Bir paragraf alanı kullanıyorsanız bu özellik yalnızca alanın yüksekliği için geçerli olur.

en: Select a form from the list to add it to your post or page.
tr: Gönderinize veya sayfanıza eklemek için listeden bir form seçin.

en: Select a format
tr: Bir biçim seçin

en: Select a post
tr: Bir yazı seçin

en: Select a product field
tr: Bir ürün alanı seçin

en: Select a transaction type
tr: İşlem türü seçin

en: Select a transaction type.
tr: İşlem türü seçin.

en: Select all %s{0}%s entries.
tr: Tüm %s{0}%s kaydı seç.

en: Select an action
tr: Eylem seçin

en: Select an action for this shortcode. Actions are added by some add-ons.
tr: Bu kısa kod için bir eylem seçin. Eylemler bazı eklentiler tarafından eklenir.

en: Select an existing custom field
tr: Var olan bir özel alan seçin

en: Select date
tr: Tarih seç

en: Select files
tr: Dosya seç

en: Select how many times the recurring payment should be made.  The default is to bill the customer until the subscription is canceled.
tr: Yinelenen ödemenin kaç kez yapılacağını seçin.  Varsayılan değer, abonelik iptal edilene kadar müşteriyi faturalandırmaktır.

en: Select how you would like the sales data to be displayed.
tr: Satış verilerinin nasıl görüntülenmesini istediğinizi seçin.

en: Select image size
tr: Görsel boyutunu seçin

en: Select one or more image metadata field to be displayed along with the image upload field. They enable users to enter additional information about the uploaded image.
tr: Görsel yükleme alanıyla birlikte görüntülenecek bir veya daha fazla görsel meta verisi alanı seçin. Kullanıcıların yüklenen görsel hakkında ek bilgiler girmelerini sağlarlar.

en: Select the Gravity Forms export files you would like to import. Please make sure your files have the .json extension, and that they were generated by the %sGravity Forms Export form%s tool. When you click the import button below, Gravity Forms will import the forms.
tr: İçeri aktarmak istediğiniz Gravity Forms dışa aktarım dosyalarını seçin. Lütfen dosyaların .json uzantısına sahip olduklarından ve %sGravity Forms Dışa Aktarım%s aracı ile oluşturulduklarından emin olun. Aşağıdaki içe aktar düğmesine tıkladığınıza Gravity Forms formları içe aktaracaktır.

en: Select the author that will be used for the post that is created by the form entry.
tr: Form girişi tarafından oluşturulan yazı için kullanılacak yazarı seçin.

en: Select the category that will be used for the post that is created by the form entry.
tr: Form girişi tarafından oluşturulan yazı için kullanılacak kategoriyi seçin.

en: Select the country you would like to be selected by default when the form gets displayed.
tr: Form görüntülendiğinde varsayılan olarak seçilmesini istediğiniz ülkeyi seçin.

en: Select the custom field name from available existing custom fields, or enter a new custom field name.
tr: Varolan özel alanlardan özel alan adını seçin veya yeni bir özel alan adı girin.

en: Select the default currency for your forms. This is used for product fields, credit card fields and others.
tr: Formlarınız için varsayılan para birimini seçin. Bu, ürün alanları, kredi kartı alanları ve diğerleri için kullanılır.

en: Select the default description placement.  Descriptions can be placed above the field inputs or below the field inputs. This setting can be overridden in the appearance settings for each field.
tr: Varsayılan açıklama yerleşimini seçin.  Açıklamalar alan girişlerinin üzerine veya alan girişlerinin altına yerleştirilebilir. Bu ayar, her alanın görünüm ayarlarında üzerine yazılabilir.

en: Select the default label placement.  Labels can be top aligned above a field, left aligned to the left of a field, or right aligned to the right of a field. This is a global label placement setting.
tr: Varsayılan etiket yerleşimini seçin. Etiketler, bir alanın üstüne, bir alanın soluna veya bir alanın sağına hizalanabilir. Bu, genel bir etiket yerleştirme ayarıdır.

en: Select the default sub-label placement.  Sub-labels can be placed above the field inputs or below the field inputs. This setting can be overridden in the appearance settings for each field.
tr: Varsayılan alt etiket yerleşimini seçin.  Alt etiketler alan girişlerinin üzerine veya alan girişlerinin altına yerleştirilebilir. Bu ayar, her alanın görünüm ayarlarında üzerine yazılabilir.

en: Select the description placement.  Descriptions can be placed above the field inputs or below the field inputs.
tr: Açıklama yerleşimini seçin.  Açıklamalar alan girişlerinin üzerine veya alan girişlerinin altına yerleştirilebilir.

en: Select the field to be used as the source for the values for this field.
tr: Bu alanın değerleri için kaynak olarak kullanılacak alanı seçin.

en: Select the field which will be used to identify the owner of the personal data.
tr: Kişisel verilerin sahibini tanımlamak için kullanılacak alanı seçin.

en: Select the fields which will be included when exporting or erasing personal data.
tr: Kişisel verileri dışa aktarırken veya silerken dahil edilecek alanları seçin.

en: Select the fields you would like to include in the export.
tr: Dışa aktarmaya eklemek istediğiniz alanları seçin.

en: Select the fields you'd like to use in this Address Field and customize the Sub-Labels by entering new ones.
tr: Bu adres alanında kullanmak istediğiniz alanları seçin ve yenilerini girerek alt etiketleri özelleştirin.

en: Select the fields you'd like to use in this Name field and customize the Sub-Labels by entering new ones.
tr: Bu ad alanında kullanmak istediğiniz alanları seçin ve yenilerini girerek alt etiketleri özelleştirin.

en: Select the form you would like to export entry data from. You may only export data from one form at a time.
tr: Girdi verilerini dışa aktarmak istediğiniz formu seçin. Verileri aynı anda yalnızca bir formdan dışa aktarabilirsiniz.

en: Select the format of numbers that are allowed in this field. You have the option to use a comma or a dot as the decimal separator.
tr: Bu alanda izin verilen sayıların biçimini seçin. Ondalık ayırıcı olarak virgül veya nokta kullanma seçeneğiniz var.

en: Select the format you would like to use for the Name field.  There are 3 options, Normal which includes First and Last Name, Extended which adds Prefix and Suffix, or Simple which is a single input field.
tr: Ad alanı için kullanmak istediğiniz biçimi seçin.  Ad ve soyadı içeren normal, ön ek ve son ek ekleyen genişletilmiş veya tek bir giriş alanı olan basit olmak üzere 3 seçenek vardır.

en: Select the format you would like to use for the date input.
tr: Tarih girişi için kullanmak istediğiniz biçimi seçin.

en: Select the format you would like to use for the phone input.  Available options are domestic US/CANADA style phone number and international long format phone number.
tr: Telefon girişi için kullanmak istediğiniz biçimi seçin.  Mevcut seçenekler arasında yerel ABD / KANADA tarzı telefon numarası ve uluslararası uzun formatlı telefon numaraları vardır.

en: Select the format you would like to use for the time field.  Available options are 12 hour (i.e. 8:30 pm) and 24 hour (i.e. 20:30).
tr: Zaman alanı için kullanmak istediğiniz biçimi seçin.  Mevcut seçenekler 12 saat (örn. 8:30 ös) ve 24 saattir (örn. 20:30).

en: Select the forms you would like to export.
tr: Dışa aktarmak istediğiniz formları seçin.

en: Select the forms you would like to export. When you click the download button below, Gravity Forms will create a JSON file for you to save to your computer. Once you've saved the download file, you can use the Import tool to import the forms.
tr: Dışa aktarmak istediğiniz formları seçin. Aşağıdaki “İndir” düğmesine bastığınızda, Gravity Forms bilgisayarınıza kayıt etmeniz için bir JSON dosyası oluşturacaktır. Bu dosyayı indirip kaydettikten sonra içeri aktarma aracı ile formları içeri aktarabilirsiniz.

en: Select the label visibility for this field.  Labels can either inherit the form setting or be hidden.
tr: Bu alan için etiket görünürlüğünü seçin.  Etiketler form ayarını devralabilir veya gizlenebilir.

en: Select the language you would like to use for the reCAPTCHA display from the available options.
tr: Kullanılabilir seçenekler arasından reCAPTCHA için hangi dili kullanmak istediğinizi seçin.

en: Select the page you would like the user to be redirected to after they have submitted the form.
tr: Kullanıcının formu gönderdikten sonra yönlendirilmelerini istediğiniz sayfayı seçin.

en: Select the position of the badge containing the links to Google's privacy policy and terms.
tr: Google'ın gizlilik politikası ve koşullarına bağlantılar içeren rozetin konumunu seçin.

en: Select the post format that will be used for the post that is created by the form entry.
tr: Form girdisi tarafından oluşturulan yazı için kullanılacak yazı biçimini seçin.

en: Select the post status that will be used for the post that is created by the form entry.
tr: Form girişi tarafından oluşturulan yazı için kullanılacak yazı durumunu seçin.

en: Select the province you would like to be selected by default when the form gets displayed.
tr: Form görüntülendiğinde varsayılan olarak seçilmesini istediğiniz ili seçin.

en: Select the state you would like to be selected by default when the form gets displayed.
tr: Form görüntülendiğinde varsayılan olarak seçilmesini istediğiniz eyaleti seçin.

en: Select the sub-label placement.  Sub-labels can be placed above the field inputs or below the field inputs.
tr: Alt etiket yerleşimini seçin.  Alt etiketler alan girişlerinin üzerine veya alan girişlerinin altına yerleştirilebilir.

en: Select the type of CAPTCHA you would like to use.
tr: Kullanmak istediğiniz CAPTCHA türünü seçin.

en: Select the type of address you would like to use.
tr: Kullanmak istediğiniz adres türünü seçin.

en: Select the type of field from the available form fields.
tr: Kullanılabilir form alanlarından alan türünü seçin.

en: Select the type of inputs you would like to use for the date field. Date Picker will let users select a date from a calendar. Date Field will let users free type the date.
tr: Tarih alanı için kullanmak istediğiniz giriş türünü seçin. Tarih seçici, kullanıcıların takvimden bir tarih seçmesine izin verir. Tarih alanı, kullanıcıların tarihi serbest olarak yazmalarını sağlar.

en: Select the type of reCAPTCHA you would like to use.
tr: Kullanmak istediğiniz reCAPTCHA türünü seçin.

en: Select the visibility for this field.
tr: Bu alanın görünürlüğünü seçin.

en: Select the visual theme for the reCAPTCHA field from the available options to better match your site design.
tr: Site tasarımınızla daha iyi eşleşmek için kullanılabilir seçeneklerden reCAPTCHA alanının görsel temasını seçin.

en: Select this option to enable multiple files to be uploaded for this field.
tr: Bu alan için birden çok dosyanın yüklenmesini sağlamak için bu seçeneği seçin.

en: Select this option to hide the field label in the form.
tr: Alan etiketini formda gizlemek için bu seçeneği seçin.

en: Select this option to limit user input to unique values only.  This will require that a value entered in a field does not currently exist in the entry database for that field.
tr: Kullanıcı girişini yalnızca benzersiz değerlerle sınırlamak için bu seçeneği seçin.  Bu, bir alana girilen bir değerin o alanın girdi veritabanında şu anda bulunmamasını gerektirir.

en: Select this option to make the form field required.  A required field will prevent the form from being submitted if it is not filled out or selected.
tr: Form alanını gerekli kılmak için bu seçeneği belirleyin.  Gerekli bir alan doldurulmazsa veya seçilmezse formun gönderilmesini engeller.

en: Select this setting to display the option as activated by default when the form first loads.
tr: Form ilk yüklendiğinde seçeneği varsayılan olarak etkinleştirilmiş olarak görüntülemek için bu ayarı seçin.

en: Select this setting to let browsers help a user fill in a field with autocomplete.  You can enter a single autocomplete attribute or multiple attributes separated with a space.  Learn more about autocomplete in the %s accessibility documentation %s.
tr: Tarayıcıların, bir alanı otomatik tamamlamayla doldurmasına yardımcı olması için bu ayarı seçin. Tek bir otomatik tamamlama niteliği veya boşlukla ayrılmış birden çok nitelik girebilirsiniz. %s erişilebilirlik belgelerinde %s otomatik tamamlama hakkında daha fazla bilgi edinin.

en: Select which Product this field is tied to.
tr: Bu alanın bağlı olduğu ürünün ne olduğunu seçin.

en: Select which actions should only occur after payment has been received.
tr: Hangi eylemlerin yalnızca ödeme alındıktan sonra yapılacağını seçin.

en: Select which categories are displayed. You can choose to display all of them or select individual ones.
tr: Hangi kategorilerin görüntüleneceğini seçin. Bunların tümünü görüntülemeyi veya tek tek istediklerinizi göstermeyi seçebilirsiniz.

en: Select which field determines the payment amount, or select 'Form Total' to use the total of all pricing fields as the payment amount.
tr: Ödeme tutarını hangi alanın belirlediğini seçin veya tüm fiyatlandırma alanlarının toplamını ödeme tutarı olarak kullanmak için 'Form toplamı'nı seçin.

en: Select which field determines the recurring payment amount, or select 'Form Total' to use the total of all pricing fields as the recurring amount.
tr: Yinelenen ödeme tutarını hangi alanın belirlediğini seçin veya tüm fiyatlandırma alanlarının toplamını yinelenen tutar olarak kullanmak için 'Form toplamı'nı seçin.

en: Select which progress bar style you would like to use.  Select custom to choose your own text and background color.
tr: Hangi ilerleme çubuğu stilini kullanmak istediğinizi seçin.  Kendi metninizi ve arka plan renginizi seçmek için özeli seçin.

en: Select which type of visual progress indicator you would like to display.  Progress Bar, Steps or None.
tr: Görüntülemek istediğiniz görsel ilerleme göstergesi türünü seçin.  İlerleme çubuğu, adımlar veya hiçbiri.

en: Select yes or no to enable or disable CSS output.  Setting this to no will disable the standard Gravity Forms CSS from being included in your theme.
tr: CSS çıktısını açıp kapatmak için evet ya da hayır ayarını seçin.  Bu ayarı hayır olarak seçmek standart Gravity Forms CSS dosyalarının temanıza dahil edilmesini devre dışı bırakacaktır.

en: Select yes or no to enable or disable HTML5 output. Setting this to no will disable the standard Gravity Forms HTML5 form field output.
tr: HTML5 çıktısını açıp kapatmak için evet ya da hayır ayarını seçin. Bu ayarı hayır olarak seçmek Gravity Forms HTML5 form alanı çıktısını devre dışı bırakacaktır.

en: Select your billing cycle.  This determines how often the recurring payment should occur.
tr: Faturalandırma döngünüzü seçin.  Bu, yinelenen ödemenin ne sıklıkta gerçekleşmesi gerektiğini belirler.

en: Select/Deselect All
tr: Tümünü seç/seçme

en: Selected
tr: Seçilmiş

en: Selecting this option will set the post author to the WordPress user that submitted the form.
tr: Bu seçeneğin seçilmesi, yazı yazarını formu gönderen WordPress kullanıcısına ayarlar.

en: Self-employed
tr: Serbest meslek

en: Send Link
tr: Bağlantı gönder

en: Send To
tr: Alıcı

en: Send To Email
tr: E-postaya gönder

en: Send To Email Address
tr: E-mail adresine gönder

en: Send To Field
tr: Gönder alanı

en: Send this notification if
tr: Bu bildirimi gönder, eğer

en: Send to
tr: Şuraya gönder

en: Sep
tr: Eyl

en: Separate tags with commas
tr: Etiketleri virgül ile ayırın

en: Separated
tr: Ayrılmış

en: Separated with commas (i.e. jpg, gif, png, pdf)
tr: Virgülle ayrılmış (jpg, gif, png, pdf vb.)

en: September
tr: Eylül

en: Serbia
tr: Sırbistan

en: Serbian
tr: Sırpça

en: Server Environment
tr: Sunucu Ortamı

en: Service
tr: Hizmet

en: Services
tr: Servisler

en: Set as Featured Image
tr: Öne çıkan görsel olarak belirle

en: Set this to ON to display the Forms menu in the WordPress top toolbar. The Forms menu will display the latest ten forms recently opened in the form editor.
tr: Formlar menüsünü WordPress üst araç çubuğu menüsünde göstermek için bu ayarı AÇIK konumuna getirin. Formlar menüsü form düzenleyicide açılmış son on formu gösterecektir.

en: Set this to ON to prevent extraneous scripts and styles from being printed on Gravity Forms admin pages, reducing conflicts with other plugins and themes.
tr: Gravity Forms yönetici ekranlarında yazdırılan yabancı betik dosyalarını ve stilleri önlemek için bunu AÇIK olarak ayarlayın, diğer eklentiler ve temalarla çakışmaları azaltın.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Settings - Gravity Forms
tr: Ayarlar - Gravity Forms

en: Settings License Key
tr: Ayarlar lisans anahtarı

en: Settings updated.
tr: Ayarlar güncellendi.

en: Settings: General
tr: Ayarlar: Genel

en: Setup Email Notifications for this Form
tr: Bu form için e-posta bildirimlerini kur

en: Setup Fee
tr: Kurulum ücreti

en: Seychelles
tr: Seyşel Adaları

en: Shipping
tr: Nakliye

en: Shipping Address
tr: Gönderim adresi

en: Short
tr: Kısa

en: Show
tr: Göster

en: Show Field IDs
tr: Alan kimliklerini göster

en: Show Password
tr: Parolayı göster

en: Show Values
tr: Değerleri göster

en: Show more
tr: Daha fazla göster

en: Show the ID of each field in Compact View.
tr: Kompakt görünümde her alanın kimliğini gösterin.

en: Show/hide QR Code
tr: QR kodunu göster/gizle

en: Sign up%s for an API key pair for your site.
tr: Siteniz için bir API anahtarı çiftine kaydolun%s.

en: Simple Contact Form
tr: Basit iletişim formu

en: Simplify the preview of form fields for a more streamlined editing experience.
tr: Daha akıcı bir düzenleme deneyimi için form alanlarının ön izlemesini basitleştirin.

en: Simply drag and drop the fields or elements you want in this form.
tr: İstediğiniz alanları veya öğeleri bu formda basitçe sürükleyip bırakmanız yeterlidir.

en: Since logs may contain sensitive information, please ensure that you only leave it enabled for as long as it is needed for troubleshooting.
tr: Kayıtlar hassas bilgiler içerebileceğinden sadece sorun giderme süresince etkin olduğundan emin olun.

en: Singapore
tr: Singapur

en: Singapore Dollar
tr: Singapur Doları

en: Single
tr: Tekil

en: Single Line Text
tr: Tek satır metin

en: Single Method
tr: Tek yöntem

en: Single Product
tr: Tekil ürün

en: Single line text
tr: Tek satır metin

en: Sinhalese
tr: Seylanca

en: Site Key
tr: Site anahtarı

en: Site Locale
tr: Site dili

en: Site URL
tr: Site Adresi

en: Sites Exceeded
tr: Siteler aşıldı

en: Size
tr: Boyut

en: Skilled Labor
tr: Vasıflı işçi

en: Slovakia
tr: Slovakya

en: Slovenia
tr: Slovenya

en: Slovenian
tr: Sloven

en: Small
tr: Küçük

en: Small/Medium Business
tr: Küçük/orta ölçekli işletmeler

en: Social Media
tr: Sosyal medya

en: Social Security Number
tr: Sosyal güvenlik numarası

en: Software
tr: Yazılım

en: Solomon Islands
tr: Solomon Adaları

en: Somalia
tr: Somali

en: Some College
tr: Üniversite terk

en: Some features of the %1$s Add-on are not available on this version of Gravity Forms. Please update to the latest version for full compatibility.
tr: %1$s eklentisinin bazı özellikleri Gravity Forms'un bu sürümünde mevcut değildir. Tam uyumluluk için lütfen en son sürüme güncelleyin.

en: Some features of the add-on are not available on the current version of Gravity Forms. Please update to the latest Gravity Forms version for full compatibility.
tr: Eklentinin bazı özellikleri Gravity Forms'un bu sürümünde mevcut değildir. Tam uyumluluk için lütfen en son Gravity Forms sürümüne güncelleyin.

en: Somewhat Better
tr: Biraz daha iyi

en: Somewhat Important
tr: Biraz önemli

en: Somewhat Worse
tr: Biraz daha kötü

en: Sorry, this file extension is not permitted for security reasons.
tr: Üzgünüm, güvenlik sebebiyle bu dosya uzantısına izin verilmiyor.

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
tr: Üzgünüm, güvenlik sebebiyle bu dosya türüne izin verilmiyor.

en: Sorry. This form is no longer accepting new submissions.
tr: Üzgünüz. Bu form artık yeni gönderileri kabul etmiyor.

en: Sorry. This form is no longer available.
tr: Üzgünüz. Bu form artık kullanılamıyor.

en: Sorry. You must be logged in to view this form.
tr: Üzgünüz. Bu formu görüntülemek için oturum açmış olmalısınız.

en: Source Field
tr: Kaynak alan

en: Source URL
tr: Kaynak URL

en: Source Url
tr: Kaynak adres

en: South Africa
tr: Güney Afrika

en: South African Rand
tr: Güney Afrika Randı

en: South America
tr: Güney Amerika

en: South Carolina
tr: Güney Carolina

en: South Dakota
tr: Güney Dakota

en: South Sudan
tr: Güney Sudan

en: Spain
tr: İspanya

en: Spam
tr: İstenmeyen

en: Spam Filter
tr: İstenmeyen filtresi

en: Spanish
tr: İspanyolca

en: Spanish (Latin America)
tr: İspanyolca (Latin Amerika)

en: Specify a mathematical formula. The result of this formula will be dynamically populated as the value for this field.
tr: Matematiksel bir formül belirtin. Bu formülün sonucu dinamik olarak bu alanın değeri olarak doldurulur.

en: Specify how many decimal places the number should be rounded to.
tr: Sayının kaç ondalık basamak için yuvarlanacak olduğunu belirtin.

en: Specify the maximum file size in megabytes allowed for each of the files.
tr: Dosyaların her biri için izin verilen en yüksek dosya boyutunu megabayt olarak belirtin.

en: Specify the maximum number of files that can be uploaded using this field. Leave blank for unlimited. Note that the actual number of files permitted may be limited by this server's specifications and configuration.
tr: Bu alanı kullanarak yüklenebilecek en fazla dosya sayısını belirtin. Sınırsız için boş bırakın. İzin verilen gerçek dosya sayısının bu sunucunun belirtimleri ve yapılandırması ile sınırlı olabileceğini unutmayın.

en: Specify the starting tab index for the fields of this form.
tr: Bu formun alanları için başlangıç sekmesi indisi belirtin.

en: Specify whether or not to use Ajax to submit the form.
tr: Formu göndermek için Ajax'ı kullanılıp kullanılmayacağını belirtin.

en: Specify which notifications you would like to resend for the selected entries.
tr: Seçili kayıtlar için hangi bildirimleri göndermek istediğinizi seçiniz.

en: Standard
tr: Standart

en: Standard Fields
tr: Standart alanlar

en: Standard Fields provide basic form functionality.
tr: Standart alanlar temel form işlevselliği sağlar.

en: Standard Shipping
tr: Standart gönderim

en: Starred
tr: Yıldızlı

en: Start
tr: Başla

en: Start Date
tr: Başlangıç tarihi

en: Start Paging
tr: Sayfalama başlangıcı

en: Start date
tr: Başlangıç tarihi

en: State
tr: Şehir

en: State / Province
tr: Eyalet / Bölge

en: State / Province / Region
tr: Eyalet / İl / Bölge

en: Status
tr: Durum

en: Step
tr: Adım

en: Steps
tr: Adımlar

en: Stores information that should not be visible to the user but can be processed and saved with the user submission.
tr: Kullanıcı tarafından görülmemesi gereken ancak kullanıcı gönderimi ile işlenip kaydedilebilen bilgileri depolar.

en: Street Address
tr: Açık adres

en: Strength indicator
tr: Güç göstergesi

en: Stripe Checkout Form
tr: Stripe ödeme formu

en: Strong
tr: Güçlü

en: Strongly Agree
tr: Kesinlikle katılıyorum

en: Strongly Disagree
tr: Kesinlikle katılmıyorum

en: Strongly agree
tr: Kesinlikle katılıyorum

en: Strongly disagree
tr: Kesinlikle katılmıyorum

en: Student
tr: Öğrenci

en: Su
tr: Pz

en: Sub Total
tr: Ara toplam

en: Sub-Label Placement
tr: Alt etiket yerleşimi

en: Sub-Label:
tr: Alt-etiket:

en: Sub-Labels
tr: Alt etiketler

en: Subject
tr: Konu

en: Subject:
tr: Konu:

en: Submissions are currently blocked due to an upgrade in progress
tr: Devam eden bir yükseltme nedeniyle gönderimler şu anda engelleniyor

en: Submit
tr: Gönder

en: Submit Application
tr: Başvuruyu gönder

en: Submit Button
tr: Gönder düğmesi

en: Submit Button Image URL
tr: Gönder düğmesi görsel adresi

en: Submit Button Location
tr: Gönder düğmesi konumu

en: Submit Button Text
tr: Gönder düğmesi metni

en: Submit Button Width
tr: Gönder düğmesi genişliği

en: Submit Input Type
tr: Gönder giriş elemanı türü

en: Submitted on
tr: Gönderim zamanı

en: Submitted value (%s) does not match expected value (%s).
tr: Gönderilen değer (%s) beklenen değerle (%s) eşleşmiyor.

en: Subscription
tr: Abonelik

en: Subscription Details
tr: Abonelik ayrıntıları

en: Subscription Form
tr: Abonelik formu

en: Subscription Id
tr: Abonelik no

en: Subscription Settings
tr: Abonelik ayarları

en: Subscription failed to be created. Reason: %s
tr: Abonelik oluşturulamadı. Sebep: %s

en: Subscription has been cancelled. Subscription Id: %s.
tr: Abonelik iptal edildi. Abonelik kimliği: %s.

en: Subscription has been created. Subscription Id: %s.
tr: Abonelik oluşturuldu. Abonelik kimliği: %s.

en: Subscription has been paid. Amount: %s. Subscription Id: %s
tr: Abonelik ödendi. Tutar: %s. Abonelik kimliği: %s

en: Subscription has expired. Subscriber Id: %s
tr: Aboneliğin süresi doldu. Abone kimliği: %s

en: Subscription payment has failed. Amount: %s. Subscription Id: %s.
tr: Abonelik ödemesi başarısız oldu. Tutar: %s. Abonelik kimliği: %s.

en: Subscriptions
tr: Abonelikler

en: Subtotal
tr: Ara toplam

en: Success
tr: Başarı

en: Success!
tr: Başarılı!

en: Suffix
tr: Son ek

en: Sunday
tr: Pazar

en: Support License Key
tr: Destek lisans anahtarı

en: Supported Credit Cards
tr: Desteklenen kredi kartları

en: Supported Credit Cards:
tr: Desteklenen kredi kartları:

en: Suriname
tr: Surinam

en: Survey
tr: Araştırma

en: Survey Form
tr: Anket formu

en: Surveys
tr: Araştırmalar

en: Svalbard and Jan Mayen
tr: Svalbard ve Jan Mayen

en: Swahili
tr: Svahili Dili

en: Sweden
tr: İsveç

en: Swedish
tr: İsveççe

en: Swedish Krona
tr: İsveç Kronu

en: Swiss Franc
tr: İşveç Frangı

en: Switzerland
tr: İsviçre

en: Syria Arab Republic
tr: Suriye Arap Cumhuriyeti

en: System Report
tr: Sistem raporu

en: System Status
tr: Sistem Durumu

en: System Status - Gravity Forms
tr: Sistem durumu - Gravity Forms

en: Tab Index Start
tr: Sekme dizini başlangıcı

en: Tab Index Start Value
tr: Sekme indisi başlangıç değeri

en: Table does not exist
tr: Tablo bulunamadı

en: Table has incorrect auto-increment settings.
tr: Tablonun otomatik-artırma ayarları hatalı.

en: Table has not been upgraded successfully.
tr: Tablo başarıyla yükseltilemedi.

en: Tags
tr: Etiketler

en: Taiwan
tr: Tayvan

en: Taiwan New Dollar
tr: Tayvan Yeni Doları

en: Tajikistan
tr: Tacikistan

en: Take Over
tr: Devral

en: Tamil
tr: Tamil dili

en: Tanzania, the United Republic of
tr: Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti

en: Technology
tr: Teknoloji

en: Telecommunications
tr: Telekom

en: Tell Us About Yourself
tr: Bize kendinizden bahsedin

en: Tell us about your site and how you’d like to use Gravity Forms.
tr: Bize siteniz ve Gravity Forms'u nasıl kullanmak istediğiniz hakkında bilgi verin.

en: Tell us what you think about Acme Products...
tr: Acme ürünleri hakkında ne düşündüğünüzü bize anlatın...

en: Telugu
tr: Telugu dili

en: Temporary
tr: Geçici

en: Terms and Conditions
tr: Şartlar ve koşullar

en: Terms and conditions placeholder.
tr: Hüküm ve koşullar yer tutucusu.

en: Terrible
tr: Berbat

en: Text
tr: Metin

en: Text Color
tr: Metin Rengi

en: Text of the consent checkbox.
tr: İzin işaret kutusunun metni.

en: Text:
tr: Metin:

en: Text: (Required)
tr: Metin: (Gerekli)

en: Th
tr: Pe

en: Thai
tr: Taice

en: Thai Baht
tr: Tayvan Bahtı

en: Thailand
tr: Tayland

en: Thank you for choosing Gravity Forms. We know you’re going to love our form builder and all it has to offer!
tr: Gravity Forms seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Form oluşturucumuzu ve sunduğu her şeyi seveceğinizi biliyoruz!

en: Thank you for contacting us! We will get in touch with you shortly.
tr: Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz! En kısa zamanda sizinle iletişime geçeceğiz.

en: Thank you for entering our competition! The winners will be contacted via email.
tr: Yarışmamıza katıldığınız için teşekkür ederiz! Kazananlar ile e-posta yoluyla iletişime geçilecektir.

en: Thank you for making a gift certificate purchase! You should receive an email from us shortly with more information.
tr: Hediye sertifikası satın aldığınız için teşekkür ederiz! Kısa süre içinde bizden daha fazla bilgi içeren bir e-posta alacaksınız.

en: Thank you for registering for our webinar! Keep an eye out for an email from us containing more information.
tr: Web seminerimize kaydolduğunuz için teşekkür ederiz! Bizden gelecek ve daha fazla bilgi içerecek bir e-posta için gözünüzü dört açın.

en: Thank you for registering! You should receive an email from us shortly containing your account information.
tr: Kayıt olduğunuz için teşekkür ederiz! Kısa bir süre sonra bizden hesap bilgilerinizi içeren bir e-posta almalısınız.

en: Thank you for saving {form_title}. Please use the unique link below to return to the form from any computer. <br /><br /> {save_link} <br /><br /> Remember that the link will expire after 30 days so please return via the provided link to complete your form submission.
tr: {form_title} kaydettiğiniz için teşekkürler. Herhangi bir bilgisayardan forma dönmek için lütfen aşağıdaki eşsiz bağlantıyı kullanın. <br /><br />{save_link}<br /><br /> Bağlantının 30 gün sonra sona zaman aşımına uğrayacağını unutmayın, bu nedenle lütfen sağlanan bağlantı üzerinden geri dönerek form gönderiminizi tamamlayın.

en: Thank you for shopping with us! Your payment was successfully completed.
tr: Bizimle alışveriş yaptığınız için teşekkür ederiz! Ödemeniz başarıyla tamamlandı.

en: Thank you for signing up. Be on the lookout for our monthly newsletter!
tr: Kaydolduğunuz için teşekkür ederiz. Aylık bültenimiz için hazırlıklı olun!

en: Thank you for submitting your application! We will get in touch with you shortly.
tr: Başvurunuzu gönderdiğiniz için teşekkür ederiz! En kısa zamanda sizinle iletişime geçeceğiz.

en: Thank you for your contribution! We appreciate your support.
tr: Katkılarınız için teşekkür ederiz! Desteğiniz için minnettarız.

en: Thanks for contacting us! We will get in touch with you shortly.
tr: Bize ulaştığınız için teşekkürler! En kısa sürede sizinle temas kuracağız.

en: The %s is not compatible with this version of Gravity Forms. See the plugins list for further details.
tr: %s, Gravity Forms'un bu sürümüyle uyumlu değil. Daha fazla bilgi için eklentiler listesine bakın.

en: The %s table does not exist.
tr: %s tablosu mevcut değil.

en: The %sSend To%s email address provided is not valid.
tr: Sağlanan %sGönderim%s e-posta adresi geçerli değil.

en: The API key provided does not have read permissions.
tr: Sağlanan API anahtarının okuma yapma izni yok.

en: The API key provided does not have write permissions.
tr: Sağlanan API anahtarının yazma izni yok.

en: The CAPTCHA wasn't entered correctly. Go back and try it again.
tr: CAPTCHA doğru girilmemiş. Geri dönün ve tekrar deneyin.

en: The Enhanced User Interface is not accessible for screen reader users and people who cannot use a mouse.
tr: Gelişmiş kullanıcı arayüzü, ekran okuyucu kullanıcıları ve fare kullanamayan kişiler için erişilemez.

en: The Form ID for the entry.
tr: Girdi için form no.

en: The Form ID for the feed.
tr: Özet akışı için form kimliği.

en: The Form object must be sent as a JSON string in the request body with the content-type header set to application/json.
tr: Form nesnesi, üst bilgilerde içerik tipi (content-type) application/json olarak belirlenmiş şekilde, istek gövdesinde JSON dizesi olarak gönderilmelidir.

en: The Gravity Forms API allows developers to interact with this install via a JSON REST API.
tr: Gravity Forms API geliştiricilerin bir JSON REST API üzerinden bu kurulum ile etkileşimini sağlar.

en: The Gravity Forms support agreement requires WordPress %s or greater. This site must be upgraded in order to be eligible for support.
tr: Gravity Forms destek anlaşması WordPress %s veya daha üstünü gerektirir. Destek için uygun olabilmek için bu sitenin yükseltilmesi gerekir.

en: The IP address of the entry creator.
tr: Girdiyi oluşturanın IP adresi.

en: The JSON string containing the feed meta.
tr: Özet akışı metasını içeren JSON metni.

en: The Multi Select field type is hard to use for people who cannot use a mouse. Please select a different field type to improve the accessibility of your form.
tr: Çoklu seçim alan türünün kullanımı fare kullanamayan kişiler için oldukça zordur. Formunuzun erişilebilirliğini iyileştirmek için lütfen farklı bir alan türü seçin.

en: The PHP readfile function is not available, please contact the web host.
tr: PHP readfile işlevi kullanılamıyor, lütfen web barındırma servis sağlayıcınız ile iletişime geçin.

en: The Placeholder will not be submitted along with the form. Use the Placeholder to give a hint at the expected value or format.
tr: Yer tutucu form ile birlikte gönderilmeyecektir. Yer tutucuyu beklenen değer veya biçim hakkında ipucu vermek için kullanın.

en: The URL where the form was embedded.
tr: Formun gömülü olduğu web adresi.

en: The add-on the feed belongs to.
tr: Özet akışının ait olduğu eklenti.

en: The aggregate rank is the overall rank for all entries based on the weighted scores for each item.
tr: Yığın derecesi her bir öğenin ağırlıklı puanının tüm girdiler içindeki derecesidir.

en: The amount of the payment, if applicable.
tr: Ödeme tutarı, eğer uygulanabiliyorsa.

en: The answer is...
tr: Cevap...

en: The average (mean) score for each row: the sum of all the scores for each row divided by the total number of entries.
tr: Her bir satır için ortalama puan: Her bir satırdaki puanların toplamının toplam girdi sayısına bölümüdür.

en: The average (mean) score for the whole field. The sum of the total scores divided by the number of entries.
tr: Tüm alanın ortalama puanı. Toplam puanların toplamının gir sayısına bölümüdür.

en: The average (mean) score: The sum of the scores divided by the number of entries.
tr: Ortalam puan: Puanların toplamının girdi sayısına bölümüdür.

en: The database is currently being upgraded to version %s. %s
tr: Veritabanı şu anda %s sürümüne yükseltiliyor. %s

en: The date of the payment, if applicable.
tr: Ödeme tarihi, eğer uygulanabiliyorsa.

en: The date the entry was created, in UTC.
tr: Girdinin oluşturulma tarihi, UTC olarak.

en: The date the entry was updated, in UTC.
tr: Girdinin güncelleme tarihi, UTC olarak.

en: The datepicker is not accessible for users who rely on the keyboard or screen reader. Please select a different input type to improve the accessibility of your form.
tr: Tarih seçici tuş takımı veya ekran okuyucu kullanmak zorunda olan kullanıcılar için erişilebilir değildir. Lütfen formuzun erişilebilirliğini iyileştirmek için farklı bir giriş türü seçin.

en: The email address entered is invalid, please check the formatting (e.g. email@domain.com).
tr: Girilen e-posta adresi geçersiz, lütfen biçimlendirmeyi kontrol edin (örn. eposta@alanadi.com).

en: The entry has already been deleted.
tr: Girdi zaten silinmiş.

en: The entry object must be an array
tr: Girdi nesnesi bir dizi olmalıdır

en: The field is hidden when viewing the form. Useful when you require the functionality of this field but do not want the user to be able to see this field.
tr: Form görüntülenirken bu alan gizlidir. Bu alanın işlevine ihtiyaç duyduğunuzda ancak kullanıcıların bu alanı görmesini istemediğiniz durumlarda kullanılabilir.

en: The field is only visible when administering submitted entries. The field is not visible or functional when viewing the form.
tr: Alan yalnızca gönderilen girdileri yönetirken görünür. Form görüntülenirken alan görünür veya işlevsel değildir.

en: The field values.
tr: Alan değerleri.

en: The following is a system report containing useful technical information for troubleshooting issues. If you need further help after viewing the report, click on the "Copy System Report" button below to copy the report and paste it in your message to support.
tr: Aşağıdaki, sorunları gidermede yardımcı olabilecek teknik bilgileri içeren bir sistem raporudur. Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa raporu inceledikten sonra "Sistem raporunu kopyala" tuşuna basarak kopyalayın ve desteğe gönderdiğiniz mesaja yapıştırın.

en: The form fields are missing
tr: Form alanları eksik

en: The form for this entry does not exist
tr: Bu girdi için form mevcut değil

en: The form has already been deleted.
tr: Form zaten silindi.

en: The form has been saved.  The content contains the link to return and complete the form.
tr: Form kaydedildi. İçerik, forma dönmek ve doldurmak için bağlantı içerir.

en: The form id must be specified
tr: Form kimliği belirtilmelidir

en: The form title is missing
tr: Form başlığı eksik

en: The form title you have entered has already been used. Please enter a unique form title.
tr: Girdiğiniz form başlığı zaten kullanılmış. Lütfen benzersiz bir form başlığı girin.

en: The form title you have entered is already taken. Please enter a unique form title
tr: Girdiğiniz form başlığı daha önce kullanılmıştır. Lütfen benzersiz bir form başlığı girin

en: The formula appears to be valid.
tr: Formül geçerli görünüyor.

en: The image button is not accessible for users who rely on a screen reader. Please use a text button to improve the accessibility of your form.
tr: Görsel düğme, ekran okuyucusuna ihtiyaç duyan kullanıcılar için erişilebilir değildir. Formunuzun erişilebilirliğini iyileştirmek için lütfen bir metin düğmesi kullanın.

en: The input values.
tr: Giriş değerleri.

en: The license is invalid.
tr: Lisans geçersiz.

en: The license key entered has been revoked; please check its status in your %1$sGravity Forms account.%2$s
tr: Girilen lisans anahtarı iptal edildi; lütfen durumunu %1$sGravity Forms hesabınızdan kontrol edin.%2$s

en: The license key entered is incorrect; please visit the %1$sGravity Forms website%2$s to verify your license.
tr: Girilen lisans anahtarı yanlış; lisansınızı doğrulamak için lütfen %1$sGravity Forms web sitesini%2$s ziyaret edin.

en: The link was sent to the following email address:
tr: Bağlantı şu e-posta adresine gönderildi:

en: The new Compact View makes it a cinch to edit long forms!
tr: Yeni kompakt görünüm, uzun formları düzenlemeyi çocuk oyuncağı haline getiriyor!

en: The payment method for the payment, if applicable.
tr: Ödeme için ödeme yöntemi, eğer uygulanabiliyorsa.

en: The position of the feed on the feeds list page and when processed; for add-ons which support feed ordering.
tr: Akışın Akış listesi sayfasındaki konumu ve işlendiğinde; akış sıralamasını destekleyen eklentiler için

en: The reCAPTCHA was invalid. Go back and try it again.
tr: reCAPTCHA kodu geçersiz. Geri dönüp tekrar deneyin.

en: The requested post type %s does not exist.
tr: İstenen yazı tipi %s mevcut değil.

en: The status of the entry.
tr: Girdinin durumu.

en: The status of the payment, if applicable.
tr: Ödemenin durumu, eğer uygulanabiliyorsa.

en: The submit button can't be placed inline on multi-page forms.
tr: Gönder düğmesi çok sayfalı formlara satır içi olarak yerleştirilemez.

en: The submit button for this form
tr: Bu form için gönder düğmesi

en: The subscription could not be canceled. Please try again later.
tr: Abonelik iptal edilemedi. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: The table `%1$s` does not exist. Please visit the %2$sForms > System Status%3$s page and click the "Re-run database upgrade" link (under the Database section) to create the missing table.
tr:  `%1$s` tablosu mevcut değil. Eksik tabloyu oluşturmak için lütfen %2$sFormlar > Sistem durumu%3$s sayfasını ziyaret edin ve "Veritabanı yükseltmesini yeniden çalıştır" bağlantısını (veritabanı bölümünün altında) tıklayın.

en: The text entered contains invalid characters.
tr: Girilen metin geçersiz karakterler içeriyor.

en: The text entered exceeds the maximum number of characters.
tr: Girilen metin en fazla karakter sayısını aşıyor.

en: The text you have entered is not valid. For security reasons, some characters are not allowed.
tr: Girdiğiniz metin geçerli değildir. Güvenlik nedeniyle, bazı karakterlere izin verilmemektedir.

en: The transaction ID for the payment, if applicable.
tr: Ödeme için işlem kimliği, eğer uygulanabiliyorsa.

en: The type of the transaction, if applicable.
tr: İşlemin türü, eğer uygulanabiliyorsa.

en: The uploaded file type is not allowed.
tr: Yüklenen dosya türüne izin verilmiyor.

en: The uploaded file type is not allowed. Must be one of the following: %s
tr: Yüklenen dosya türüne izin verilmiyor. Aşağıdakilerden biri olmalıdır: %s

en: The user ID of the entry submitter.
tr: Girdiyi gönderenin kullanıcı kimliği.

en: The user agent string for the browser used to submit the entry.
tr: Girdiyi göndermek için kullanılan tarayıcının kullanıcı tanımlama dizesi.

en: The versions of the following add-ons you're running haven't been tested with Gravity Forms %s. Please update them or confirm compatibility before updating Gravity Forms, or you may experience issues:
tr: Çalıştırdığınız aşağıdaki eklentilerin sürümleri Gravity Forms %s ile test edilmemiştir. Lütfen bunları güncelleyin veya Gravity Forms'u güncellemeden önce uyumluluğunu kontrol edin, yoksa sorunlarla karşılaşabilirsiniz:

en: Theme
tr: Tema

en: There appears to be a problem with the formula.
tr: Formülle ilgili bir sorun var gibi görünüyor.

en: There appears to be an issue with one of the Gravity Forms database tables. Please get in touch with support.
tr: Gravity Forms veritabanı tablolarıdan biri ile ilgili bir sorun var gibi görünüyor. Lütfen destek ile iletişime geçin.

en: There appears to be an issue with the data in the Gravity Forms database tables. Please get in touch with support.
tr: Gravity Forms veritabanı tabloları ile ilgili bir sorun var gibi görünüyor. Lütfen destek ile iletişime geçin.

en: There are %d add-ons installed that are not compatible with this version of Gravity Forms. See the plugins list for further details.
tr: Gravity Forms'un bu sürümüyle uyumlu olmayan %d eklenti var. Daha fazla bilgi için eklentiler listesine bakın.

en: There are issues with your database.
tr: Veritabanınız ile ilgili sorunlar var.

en: There are no forms in the trash.
tr: Çöpte form bulunamadı.

en: There are unsaved changes to the current confirmation. Would you like to discard these changes?
tr: Mevcut onaylamada kayıt edilmemiş değişiklikler var. Bu değişiklikleri gözardı etmek ister misiniz?

en: There aren't any transactions that match your criteria.
tr: Kriterlerinize uyan herhangi bir işlem yok.

en: There hasn't been any sales in the specified date range.
tr: Belirtilen tarih aralığında herhangi bir satış olmamıştır.

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s or %5$supdate now%6$s.
tr: %1$s için yeni sürüm var. %2$sSürüm %3$sayrıntılarını%4$s görüntüleyin veya %5$sşimdi güncelleyin%6$s.

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s.
tr: %1$s için yeni sürüm var. %2$sSürümü %3$sayrıntılarını%4$s görüntüleyin.

en: There is a new version of %1$s available. %s.
tr: %1$s için yeni bir sürüm var. %s.

en: There is a new version of %s available.
tr: %s için yeni bir sürüm mevcut.

en: There is a new version of Gravity Forms available.
tr: Gravity Forms'un yeni bir sürümü mevcut.

en: There is an update available for Gravity Forms. %sView Details%s
tr: Gravity Forms için bir güncelleme var. %sAyrıntıları görüntüle%s

en: There was a problem while inserting one of the input values for the entry
tr: Girdi için giriş değerlerinden birini eklerken bir sorun oluştu

en: There was a problem while inserting the entry properties
tr: Girdi özelliklerini eklerken bir sorun oluştu

en: There was a problem while inserting the field values
tr: Alan değerlerini eklerken bir sorun oluştu

en: There was a problem while inserting the form
tr: Formu eklerken bir sorun oluştu

en: There was a problem while saving the file on the server
tr: Dosyalar sunucuya kayıt edilirken bir problem oluştu

en: There was a problem while updating one of the input values for the entry
tr: Girdi için giriş değerlerinden birini güncellerken bir sorun oluştu

en: There was a problem while updating the entry properties
tr: Girdi özelliklerini güncellerken bir sorun oluştu

en: There was a problem while updating the field values
tr: Alan değerlerini güncellerken bir sorun oluştu

en: There was a problem with your submission.
tr: Gönderiminizde bir sorun var.

en: There was an error updating this feed. Please review all errors below and try again.
tr: Bu özet akışını güncellerken bir hata oluştu. Lütfen aşağıdaki tüm hataları gözden geçirin ve yeniden deneyin.

en: There was an error while deleting feed id %s
tr: %s kimliğine sahip özet akışı silinirken hata oluştu

en: There was an error while inserting a feed
tr: Özet akışı eklenirken bir hata oluştu

en: There was an error while processing the entries. Please contact support.
tr: Girişleri işlerken bir hata oluştu. Lütfen desteğe başvurun.

en: There was an error while processing the form:
tr: Form işlenirken bir hata oluştu:

en: There was an error while resending the notifications.
tr: Bildirimleri yeniden gönderirken bir hata oluştu.

en: There was an error while saving your form.
tr: Formunuz kayıt edilirken bir hata oluştu.

en: There was an error while saving your settings.
tr: Ayarlarınızı kaydederken bir hata oluştu.

en: There was an error while updating feed id %s
tr: %s kimliğine sahip özet akışı güncellenirken bir hata oluştu

en: There was an error while uploading the file. Error code: %d
tr: Dosyayı yüklerken bir hata oluştu. Hata kodu: %d

en: There was an error while validating your license key. Gravity Forms will continue to work, but automatic upgrades will not be available. Please contact support to resolve this issue.
tr: Lisans anahtarınızı doğrularken bir hata oluştu. Gravity Forms çalışmaya devam edecektir, ancak otomatik yükseltmeler mevcut olmayacaktır. Bu sorunu çözmek için lütfen destek ile iletişim kurun.

en: There was an issue creating your form.
tr: Formunuz oluşturulurken bir hata oluştu.

en: There was an issue deleting this confirmation.
tr: Bu onaylamayı silerken bir problem oluştu.

en: There was an issue deleting this notification.
tr: Bu bildirimi silerken bir sorun oluştu.

en: There was an issue duplicating this notification.
tr: Bu bildirimi çoğaltırken bir sorun oluştu.

en: There was an issue saving this confirmation.
tr: Bu onaylama kayıt edilirken bir sorunla karşılaşıldı.

en: There was an problem while verifying your file.
tr: Dosyanız doğrulanırken bir sorun oluştu.

en: These form settings are currently locked. Click on the "Request Control" button to let %s know you'd like to take over.
tr: Bu form ayarları şu anda kilitli. Devralmak istediğinizi %s kullanıcısına bildirmek için "Denetim iste" düğmesine tıklayın.

en: These settings are currently locked. Click on the "Request Control" button to let %s know you'd like to take over.
tr: Bu ayarlar şu anda kilitli. Devralmak istediğinizi %s kullanıcısına bildirmek için "Denetim iste" düğmesine tıklayın.

en: These settings are required only if you decide to use the reCAPTCHA field.
tr: Bu ayarlar yalnızca reCAPTCHA alanını kullanmaya karar verirseniz gereklidir.

en: Third Choice
tr: Üçüncü tercih

en: Third Option
tr: Üçüncü seçenek

en: Third row
tr: Üçüncü satır

en: This add-on needs to be updated. Please contact the developer.
tr: Bu eklentinin güncellenmesi gerekir. Lütfen geliştirici ile iletişime geçin.

en: This custom choice name is already in use. Please enter another name.
tr: Bu özel seçim adı zaten kullanılıyor. Lütfen başka bir ad girin.

en: This date has already been taken. Please select a new date.
tr: Bu tarih zaten alınmış. Lütfen yeni bir tarih seçin.

en: This entry has been flagged as spam.
tr: Bu girdi istenmeyen olarak işaretlendi.

en: This entry is currently locked. Click on the "Request Control" button to let %s know you'd like to take over.
tr: Bu girdi şu anda kilitli. Devralmak istediğinizi %s kullanıcısına bildirmek için "Denetim iste" düğmesine tıklayın.

en: This feature is activated by default unless you opt to disable it below. We only recommend disabling background updates if you intend on managing updates manually.
tr: Bu özellik varsayılan olarak etkindir ve siz aşağıdan devre dışı bırakmadığınız sürece etkin olacaktır. Bu özelliği devre dışı bırakmanızı sadece güncelleştirmeleri kendiniz yapacaksanız öneriyoruz.

en: This field has accessibility issues.
tr: Bu alanda erişilebilirlik sorunları var.

en: This field has errors.
tr: Bu alanda hatalar var.

en: This field is for validation purposes and should be left unchanged.
tr: Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

en: This field is not associated with a product. Please add a Product Field to the form.
tr: Bu alan bir ürünle ilişkili değildir. Lütfen forma bir ürün alanı ekleyin.

en: This field is required.
tr: Bu alan gereklidir.

en: This field requires a unique entry and '%s' has already been used
tr: Bu alan benzersiz bir girdi gerektiriyor ve '%s' zaten kullanımda

en: This field requires a unique entry and the values you entered have already been used.
tr: Bu alan benzersiz bir girdi gerektirir ve girdiğiniz değerler zaten kullanılmış.

en: This form contains conditional logic dependent upon this choice. Are you sure you want to delete this choice? 'OK' to delete, 'Cancel' to abort.
tr: Formunuz bu seçeneğe bağlı mantıksal koşul içermektedir. Silmek istediğinize emin misiniz? Silmek için 'Tamam'. Vazgeçmek için 'İptal' düğmesine basınız.

en: This form contains conditional logic dependent upon this choice. Are you sure you want to modify this choice? 'OK' to delete, 'Cancel' to abort.
tr: Formunuz bu seçeneğe bağlı mantıksal koşul içermektedir. Değişiklik yapmak istediğinize emin misiniz? Silmek için 'Tamam'. Vazgeçmek için 'İptal' düğmesine basın.

en: This form contains conditional logic dependent upon this field. Are you sure you want to mark this field as Admin Only? 'OK' to confirm, 'Cancel' to abort.
tr: Formunuz bu alana bağlı mantıksal koşul içermektedir. "Sadece yönetici" olarak işaretlemek istediğinize emin misiniz? Onaylamak için 'Tamam'. Vazgeçmek için 'İptal' düğmesine basın1.

en: This form does not have any entries in the trash matching the search criteria.
tr: Bu formda arama kriterine uyan çöpe atılmış girdi yok.

en: This form does not have any entries in the trash.
tr: Bu formda hiç çöpe atılmış girdi yok.

en: This form does not have any entries matching the search criteria.
tr: Bu formda arama kriterine uyan hiç girdi yok.

en: This form does not have any entries yet.
tr: Bu formda henüz hiç girdi yok.

en: This form does not have any fields that can be used for results
tr: Bu form, sonuçlar için kullanılabilecek herhangi bir alan içermiyor

en: This form does not have any spam.
tr: Bu formda hiç istenmeyen yok.

en: This form does not have any starred entries matching the search criteria.
tr: Bu formda arama kriterine uyan yıldızlı girdi yok.

en: This form does not have any starred entries.
tr: Bu formda hiç yıldızlı girdi yok.

en: This form does not have any unread entries matching the search criteria.
tr: Bu formda arama kriterine uyan okunmamış girdi yok.

en: This form does not have any unread entries.
tr: Bu formda hiç okunmamış girdi yok.

en: This form doesn't have any notifications. Let's go %screate one%s.
tr: Bu formda herhangi bir bildirim yok. Haydi %sbir tane oluşturalım%s.

en: This form has legacy markup enabled and doesn’t support field resizing within the editor. Please disable legacy markup in the form settings to enable live resizing.
tr: Bu formda eski işaretleme etkindir ve düzenleyicide yeniden boyutlandırmayı desteklemez. Lütfen form ayarlarında eski işaretlemeyi devre dışı bırakın ve canlı yeniden boyutlandırmayı etkinleştirin.

en: This form has legacy markup enabled, which may prevent some new features from functioning.
tr: Bu formda, bazı yeni özelliklerin çalışmasını engelleyebilecek eski işaretleme biçimi etkinleştirilmiştir.

en: This form is currently locked. Click on the "Request Control" button to let %s know you'd like to take over.
tr: Bu form şu anda kilitli. Devralmak istediğinizi %s kulanıcısına bildirmek için "Denetim iste" düğmesine tıklayın.

en: This form is not yet available.
tr: Bu form henüz kullanılamıyor.

en: This form requires the Gravity Forms Survey Add-On. Important: Delete this tip before you publish the form.
tr: Bu form, Gravity Forms anket eklentisini gerektirir. Önemli: Formu yayımlamadan önce bu ipucunu silin.

en: This form requires the Gravity Forms User Registration Add-On. Important: Delete this tip before you publish the form.
tr: Bu form, Gravity Forms kullanıcı kayıt eklentisini gerektirir. Önemli: Formu yayımlamadan önce bu ipucunu silin.

en: This form uses deprecated Ready Classes. Adding columns is easier than ever with the new Drag and Drop Layout Editor.
tr: Bu form kullanımdan kalkan Hazır Sınıflar kullanıyor. Yeni Sürükle - Bırak Düzenleyici ile sütunları eklemek artık çok daha kolay.

en: This iframe contains the logic required to handle Ajax powered Gravity Forms.
tr: Bu iframe, Ajax destekli Gravity Forms işlemleri için gereken mantığı içerir.

en: This is a content placeholder. HTML content is not displayed in the form admin. Preview this form to view the content.
tr: Bu bir içerik yer tutucusudur. HTML içeriği yönetici biçiminde görüntülenmez. İçeriği görüntülemek için bu formu önizleyin.

en: This is my super awesome product. It's the best, so everyone should buy it!
tr: Bu benim süper harika ürünüm. En iyisi, bu yüzden herkes satın almalı!

en: This license key does not support multisite installations. Please use a different license.
tr: Bu lisans anahtarı, çoklu site kurulumlarını desteklemez. Lütfen farklı bir lisans kullanın.

en: This license key has already been activated on its maximum number of sites; please upgrade your license.
tr: Bu lisans anahtarı, azami sayıda sitede zaten etkinleştirildi; lütfen lisansınızı yükseltin.

en: This license key has expired; please visit your %1$sGravity Forms account%2$s to manage your license.
tr: Bu lisans anahtarının süresi doldu; lisansınızı yönetmek için lütfen %1$sGravity Forms hesabınızı%2$s ziyaret edin.

en: This operation deletes ALL %s settings.
tr: Bu işlem TÜM %s ayarlarını siler.

en: This operation deletes ALL Gravity Forms settings. If you continue, you will NOT be able to retrieve these settings.
tr: Bu işlem TÜM Gravity Forms ayarlarını siler. Devam ederseniz, bu ayarları geri alaMAyacaksınız.

en: This page is currently locked. Click on the "Request Control" button to let %s know you'd like to take over.
tr: Bu sayfa şu anda kilitli. Devralmak istediğinizi %s kullanıcısına bildirmek için "Denetim iste" düğmesine tıklayın.

en: This page is unsecured. Do not enter a real credit card number! Use this field only for testing purposes.
tr: Bu sayfa güvenli değil. Gerçek bir kredi kartı numarası girmeyin! Bu alanı yalnızca sınama amacıyla kullanın.

en: This theme will be used by default everywhere forms are embedded on your site.
tr: Bu tema sitenizde form gömülmüş olan her yerde varsayılan olarak kullanılacaktır.

en: This type of file is not allowed.
tr: Bu dosya tipine izin verilmemektedir.

en: This type of file is not allowed. Must be one of the following:
tr: Bu dosya tipine izin verilmemektedir. Şunlardan biri olmalıdır:

en: This version of the %1$s is not compatible with the version of Gravity Forms that is installed. Upgrade this add-on to version %2$s or greater to avoid compatibility issues and potential loss of data.
tr: %1$s eklentisinin bu sürümü şu an yüklü olan Gravity Forms sürümüyle uyumlu değil. Uyumluluk sorunlarını ve olası veri kaybını önlemek için bu eklentiyi %2$s veya daha üst bir sürüme yükseltin.

en: This webhook has already been processed (Event Id: %s)
tr: Bu web kancası zaten işlendi (Olay kimliği: %s)

en: Thumbnail
tr: Küçültülmüş hali

en: Thumbnail - Centered
tr: Küçük resim - Ortalanmış

en: Thumbnail - Left Aligned
tr: Küçük resim - Sola dayalı

en: Thumbnail - Right Aligned
tr: Küçük resim - Sağa dayalı

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Ticket Type
tr: Bilet türü

en: Time
tr: Zaman

en: Time Format
tr: Zaman biçimi

en: Timor-Leste
tr: Doğu Timor

en: Title
tr: Başlık

en: To accept donations via this form you will need to install one of our payment add-ons. To learn more about your payment add-on options, visit the following page (https://www.gravityforms.com/blog/payment-add-ons). Important: Delete this tip before you publish the form.
tr: Bu form aracılığıyla bağış kabul etmek için ödeme eklentilerimizden birini yüklemeniz gerekir. Ödeme eklentisi seçenekleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için şu sayfayı (https://www.gravityforms.com/blog/payment-add-ons) ziyaret edin. Önemli: Formu yayımlamadan önce bu ipucunu silin.

en: To accept payments on this form you will need to install one of our payment add-ons. To learn more about your payment add-on options, visit the following page (https://www.gravityforms.com/blog/payment-add-ons). Important: Delete this tip before you publish the form.
tr: Bu formda ödemeleri kabul etmek için ödeme eklentilerimizden birini yüklemeniz gerekiyor. Ödeme eklentisi seçenekleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için şu sayfayı (https://www.gravityforms.com/blog/payment-add-ons) ziyaret edin. Önemli: Formu yayımlamadan önce bu ipucunu silin.

en: To accept payments on this form you will need to install the PayPal Checkout payment add-on. Important: Delete this tip before you publish the form.
tr: Bu formdaki ödemeleri kabul etmek için PayPal Checkout ödeme eklentisini yüklemeniz gerekir. Önemli: Formu yayımlamadan önce bu ipucunu silin.

en: To accept payments on this form you will need to install the Stripe payment add-on. Important: Delete this tip before you publish the form.
tr: Bu formda ödemeleri kabul etmek için Stripe ödeme eklentisini yüklemeniz gerekir. Önemli: Formu yayımlamadan önce bu ipucunu silin.

en: To activate this option, please add a field to be used as the source.
tr: Bu seçeneği etkinleştirmek için lütfen kaynak olarak kullanılacak bir alan ekleyin.

en: To better comply with %1$sWCAG%2$s, we use the placeholder or description as a hidden label for screen readers.
tr: %1$sWCAG%2$s ile daha iyi uyum sağlamak için, yer tutucuyu veya açıklamayı ekran okuyucular için gizli bir etiket olarak kullanıyoruz.

en: To continue installation enter your email below and get 20% off any new license.
tr: Yüklemeye devam etmek için aşağıya e-postanızı girin ve yeni lisanslarda %20 indirim edinin.

en: To continue uninstalling this add-on click the settings button.
tr: Bu eklentiyi kaldırmaya devam etmek için ayarlar düğmesine tıklayın.

en: To get started, please configure your %s.
tr: Başlamak için lütfen %s yapılandırmasını yapın.

en: To get the most out of your form, we suggest that you sync this form with an email add-on. To learn more about your email add-on options, visit the following page (https://www.gravityforms.com/the-8-best-email-plugins-for-wordpress-in-2020/). Important: Delete this tip before you publish the form.
tr: Formunuzdan en iyi şekilde yararlanmak için bu formu bir e-posta eklentisiyle eşitlemenizi öneririz. E-posta eklenti seçenekleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için şu sayfayı ziyaret edin: (https://www.gravityforms.com/the-8-best-email-plugins-for-wordpress-in-2020/). Önemli: Formu yayımlamadan önce bu ipucunu silin.

en: To get the most out of your form, we suggest that you sync this form with an email add-on. To learn more about your email add-on options, visit the following page: (https://www.gravityforms.com/the-8-best-email-plugins-for-wordpress-in-2020). Important: Delete this tip before you publish the form.
tr: Formunuzdan en iyi şekilde yararlanmak için bu formu bir e-posta eklentisiyle eşitlemenizi öneririz. E-posta eklenti seçenekleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için şu sayfayı ziyaret edin: (https://www.gravityforms.com/the-8-best-email-plugins-for-wordpress-in-2020). Önemli: Formu yayımlamadan önce bu ipucunu silin.

en: To pass field data to the confirmation page, build a Query String using the 'Insert Merge Tag' drop down. %s..more info on querystrings &raquo;%s
tr: Alan verilerini onay sayfasına aktarmak için , 'Birleştirme etiketi ekle' açılır kutuyu kullanarak bir sorgu dizesi oluşturun. %s...sorgu dizeleri hakkında daha fazla bilgi &raquo;%s

en: To use conditional logic, please create a field that supports conditional logic.
tr: Koşullu mantığı kullanmak için lütfen koşullu mantığı destekleyen bir alan oluşturun.

en: To use notification routing, your form must have a field supported by conditional logic.
tr: Bildirim yönlendirmesini kullanmak için, formunuzun koşullu mantıkla desteklenen bir alana sahip olması gerekir.

en: To use reCAPTCHA v2 you must configure the site and secret keys on the %1$sreCAPTCHA Settings%2$s page.
tr: ReCAPTCHA v2'yi kullanmak için %1$sreCAPTCHA ayarları%2$s sayfasında site anahtarı ve gizli anahtarı yapılandırmanız gerekir.

en: To use the reCAPTCHA field you must do the following:
tr: reCAPTCHA alanını kullanmak için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

en: Today
tr: Bugün

en: Toggle %s Section
tr: %s bölümünü aç/kapa

en: Toggle Fullscreen
tr: Tam ekrana geçiş

en: Toolbar Menu
tr: Araç çubuğu menüsü

en: Top aligned
tr: Üste hizalı

en: Total
tr: Toplam

en: Total Score
tr: Toplam puan

en: Transaction ID
tr: İşlem no

en: Transaction Id
tr: İşlem no

en: Transaction Type
tr: İşlem türü

en: Translations
tr: Çeviriler

en: Transportation/Logistics
tr: Ulaşım/Lojistik

en: Trash
tr: Çöp

en: Trash entries automatically
tr: Girdileri otomatik çöpe taşı

en: Tree Surgery Services
tr: Ağaç cerrahisi hizmetleri

en: Trial
tr: Deneme

en: Trial Discount
tr: Deneme indirimi

en: Trial Period
tr: Deneme süresi

en: Trinidad and Tobago
tr: Trinidad ve Tobago

en: Tu
tr: Sa

en: Tuesday
tr: Salı

en: Tunisia
tr: Tunus

en: Turkish
tr: Türkçe

en: Turkmenistan
tr: Türkmenistan

en: Turks and Caicos Islands
tr: Turks ve Caicos Adaları

en: Turn off background updates
tr: Arkaplan güncellemelerini kapat

en: Type
tr: Tip

en: U.S. Dollar
tr: A.B.D. Doları

en: U.S. States
tr: B.D. Eyaletleri

en: U.S. Virgin Islands
tr: A.B.D. Virgin Adaları

en: US Minor Outlying Islands
tr: United States Minor Outlying Islands

[ctx: US State]
en: Georgia
tr: Gürcistan

en: Ukraine
tr: Ukrayna

en: Ukrainian
tr: Ukraynaca

en: Unable to disable logging.
tr: Günlük oluşturma devre dışı bırakılamıyor.

en: Unable to process request.
tr: İstek işlenemiyor.

en: Unable to render feed settings.
tr: Besleme ayarları işlenemiyor.

en: Unable to render form settings.
tr: Form ayarları işlenemiyor.

en: Unable to retrieve key.
tr: Anahtar alınamıyor.

en: Unable to save API key.
tr: API anahtarı kaydedilemiyor.

en: Undefined Service
tr: Tanımlanmamış hizmet

en: Under 18
tr: 18 yaş altı

en: Unexpected content in the response.
tr: Yanıtta beklenmeyen içerik.

en: Uninstall
tr: Kaldır

en: Uninstall %s
tr: %s kaldır

en: Uninstall %s Add-On
tr: %s eklentiyi kaldır

en: Uninstall Add-On
tr: Eklentiyi kaldır

en: Uninstall Gravity Forms
tr: Gravity Forms'u kaldır

en: Unique identifier for the feed.
tr: Özet akışı için benzersiz tanımlayıcı.

en: Unique identifier for the resource.
tr: Kaynak için benzersiz tanımlayıcı.

en: Unit Price
tr: Birim fiyat

en: United Arab Emirates
tr: Birleşik Arap Emirlikleri

en: Unknown request method.
tr: Bilinmeyen istek yöntemi.

en: Unread
tr: Okunmamış

en: Unsatisfied
tr: Memnun değilim

en: Unsaved Changes
tr: Kaydedilmemiş değişiklikler

en: Unsupported transaction type
tr: Desteklenmeyen işlem türü

en: Untitled
tr: Başlıksız

en: Untitled Confirmation
tr: Başlıksız onaylama

en: Untitled Form
tr: Başlıksız form

en: Update
tr: Güncelleme

en: Update Available
tr: Güncelleme mevcut

en: Update Form
tr: Formu güncelle

en: Update Notification
tr: Bildirimi güncelleştir

en: Update Settings
tr: Ayarları güncelle

en: Updated
tr: Güncellendi

en: Updates
tr: Güncellemeler

en: Updates will only be available if you have entered a valid License Key
tr: Güncelleştirmeler yalnızca geçerli bir lisans anahtarı girdiyseniz kullanılabilir olacaktır

en: Updating the id property is not supported
tr: id özelliğini güncellemek desteklenmemektedir.

en: Upgrade
tr: Yükselt

en: Upgrade database
tr: Veritabanını yükselt

en: Upgrading Gravity Forms
tr: Gravity Forms güncelleniyor

en: Upload Your Resume
tr: Özgeçmişinizi yükleyin

en: Upload folder
tr: Yükleme dizini

en: Upload folder is not writable. Export and file upload features will not be functional.
tr: Yükleme klasörü yazılabilir değildir. Dışa aktarma ve dosya yükleme özellikleri işlevsel olmayacaktır.

en: Upload folder permissions
tr: Yükleme dizini izinleri

en: Upload unsuccessful
tr: Yükle başarısız

en: Upload your resume in .pdf, .doc or .docx format
tr: Özgeçmişinizi .pdf, .doc veya .docx formatında yükleyin

en: Urdu
tr: Urduca

en: Usage
tr: Kullanım

en: Use Current User as Author
tr: Geçerli kullanıcıyı yazar olarak kullan

en: Use Form Setting (%s)
tr: Form ayarını kullan (%s)

en: Use Rich Text Editor
tr: Zengin metin düzenleyicisini kullan

en: Use Template
tr: Şablon kullan

en: Use Template %s
tr: %s şablonunu kullan

en: Use Values Submitted in a Different Field
tr: Farklı bir alanda gönderilen değerleri kullan

en: Use a '9' to indicate a numerical character.
tr: Sayısal bir karakteri belirtmek için '9' kullanın.

en: Use a lower case 'a' to indicate an alphabetical character.
tr: Alfabetik bir karakteri belirtmek için küçük harf 'a' kullanın.

en: Use a question mark '?' to indicate optional characters. Note: All characters after the question mark will be optional.
tr: İsteğe bağlı karakterleri belirtmek için '?' soru işareti kullanın. Not: Soru işaretinden sonraki tüm karakterler isteğe bağlı olacaktır.

en: Use an asterisk '*' to indicate any alphanumeric character.
tr: Herhangi bir alfasayısal karakteri belirtmek için yıldız işareti '*' kullanın.

en: Use logged in user as author
tr: Oturum açmış kullanıcıyı yazar olarak kullan

en: Use the Rich Text Editor
tr: Zengin metin düzenleyicisini kullan

en: Use these settings to keep entries only as long as they are needed. Trash or delete entries automatically older than the specified number of days. The minimum number of days allowed is one. This is to ensure that all entry processing is complete before deleting/trashing. The number of days setting is a minimum, not an exact period of time. The trashing/deleting occurs during the daily cron task so some entries may appear to remain up to a day longer than expected.
tr: Girdileri yalnızca gerekli olduğu sürece tutmak için bu ayarları kullanın. Belirtilen gün sayısından daha eski girdileri çöp kutusuna atın veya silin. İzin verilen en az gün sayısı birdir. Bu, silme/çöpe atma işleminden önce tüm girdi işlemlerinin tamamlandığından emin olmak içindir. Gün ayar sayısı en az olacak şekildedir, tam bir süre değildir. Çöpe atma/silme işlemi günlük rutin işler sırasında gerçekleşir, bu yüzden bazı girdiler beklenenden daha uzun süre görünür kalabilir.

en: Use this confirmation if
tr: Bu onaylamayı kullan, eğer

en: User
tr: Kullanıcı

en: User (ID: %d) Locale
tr: Kullanıcı (ID: %d) dili

en: User Agent
tr: Tarayıcı kimliği

en: User Defined Price
tr: Kullanıcı tanımlı fiyat

en: User Display Name
tr: Kullanıcı görünen adı

en: User Documentation
tr: Kullanıcı belgeleri

en: User Email
tr: Kullanıcı e-posta

en: User IP
tr: Kullanıcı IP

en: User IP Address
tr: Kullanıcı IP adresi

en: User Login
tr: Kullanıcı girişi

en: User Notification
tr: Kullanıcı bildirimi

en: User Registration Form
tr: Kullanıcı kayıt formu

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Users can enter a date in the field without using the date picker. Display the date format so they know what is the specified format.
tr: Kullanıcılar, tarih seçiciyi kullanmadan alana bir tarih girebilir. Tarih biçimini gösterin, böylece belirtilen biçimin ne olduğunu bilirler.

en: Uzbekistan
tr: Özbekistan

en: VIP Ticket
tr: VIP bilet

en: Valid
tr: Geçerli

en: Valid Input
tr: Geçerli giriş

en: Valid Key : Your license key has been successfully validated.
tr: Geçerli anahtar : Lisans anahtarınız başarıyla doğrulandı.

en: Validate Formula
tr: Formülü doğrula

en: Validate Keys
tr: Anahtarları doğrula

en: Validation Error
tr: Doğrulama hatası

en: Validation Message
tr: Doğrulama mesajı

en: Validation Summary
tr: Doğrulama özeti

en: Value
tr: Değer

en: Venezuela
tr: Venezuella

en: Version
tr: Sürüm

en: Very Important
tr: Çok önemli

en: Very Satisfied
tr: Çok memnunum

en: Very Unsatisfied
tr: Hiç memnun değilim

en: Very weak
tr: Çok zayıf

en: Viet Nam
tr: Vietnam

en: Vietnamese
tr: Vietnamca

en: View
tr: Görüntüle

en: View All Entries
tr: Tüm girdileri görüntüle

en: View All Forms
tr: Tüm formları görüntüle

en: View Entries
tr: Girdileri görüntüle

en: View Entry Notes
tr: Girdi notlarını görüntüle

en: View Form
tr: Formu görüntüle

en: View Plugin Settings
tr: Eklenti ayarlarını görüntüle

en: View System Status
tr: Sistem durumunu görüntüle

en: View entries generated by this form
tr: Bu form tarafından oluşturulan girdileri görüntüle

en: View file
tr: Dosyayı görüntüle

en: View results generated by this form
tr: Bu form tarafından oluşturulan sonuçları görüntüle

en: View the image
tr: Görseli görüntüle

en: View this entry
tr: Bu girdiyi görüntüle

en: View version %s details
tr: Sürüm %s ayrıntılarını görüntüle

en: Views
tr: Görüntülenme

en: Views for %s form have been reset. | Views for %s forms have been reset.
tr[0]: %s form için görüntülenme sayısı sıfırlandı.
tr[1]: %s form için görüntülenme sayısı sıfırlandı.

en: Virgin Islands, British
tr: Virgin Adaları, İngiliz

en: Virgin Islands, U.S.
tr: Virjin Adaları, A.B.D.

en: Visibility
tr: Görünürlük

en: Visible
tr: Görünür

en: Visible (%s)
tr: Görünür (%s)

en: Visit plugin page
tr: Eklenti sayfasını ziyaret et

en: Voided
tr: Kaldırıldı

en: WARNING! Re-running the upgrade process is only recommended if you are currently experiencing issues with your database. This process may take several minutes to complete. 'OK' to upgrade. 'Cancel' to abort.
tr: UYARI! Yükseltme işlemini yeniden çalıştırmanız yalnızca veritabanı ile şu anda sorun yaşıyorsanız önerilir. Bu işlemin tamamlanması birkaç dakika sürebilir. Yükseltmek için 'Tamam'. vazgeçmek için 'İptal'.

en: WARNING! This operation cannot be undone. Empty trash? 'Ok' to empty trash. 'Cancel' to abort.
tr: DİKKAT! Bu işlemin geri dönüşü yoktur. Çöp kutusu boşaltılsın mı? Boşaltmak için 'Tamam'. Vaz geçmek için 'İptal'.

en: WARNING! This operation cannot be undone. Permanently delete all spam? 'Ok' to delete. 'Cancel' to abort.
tr: DİKKAT! Bu işlemin geri dönüşü yoktur. Tüm istenmeyenler kalıcı olarak silinsin mi? Silmek için 'Tamam'. Vaz geçmek için 'İptal'.

en: WARNING: You are about to delete ALL entries associated with the selected forms.
tr: UYARI: Seçili formlarla ilişkili TÜM girdileri silmek üzeresiniz.

en: WARNING: You are about to delete these forms and ALL entries associated with them.
tr: UYARI: Bu formları ve bunlarla ilişkili TÜM girdileri silmek üzeresiniz.

en: WARNING: You are about to delete this confirmation.
tr: UYARI: Bu onaylamayı silmek üzeresiniz.

en: WARNING: You are about to delete this form and ALL entries associated with it.
tr: UYARI: Bu formu ve onunla ilişkili TÜM girdileri silmek üzeresiniz.

en: WARNING: You are about to delete this item.
tr: UYARI: Bu öğeyi silmek üzeresiniz.

en: WARNING: You are about to delete this notification.
tr: UYARI: Bu bildirimi silmek üzeresiniz.

en: Wallis and Futuna
tr: Wallis ve Futuna Adaları

en: Want to keep up-to-date with our latest news and announcements?
tr: En son haberlerimizden ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?

en: Warning
tr: Uyarı

en: Warning! ALL %s settings will be deleted. This cannot be undone. 'OK' to delete, 'Cancel' to stop
tr: Uyarı! TÜM %s verisi silinecektir. Bu geri alınamaz. Silmek için 'Tamam', durdurmak için 'Vazgeç'

en: Warning! ALL Gravity Forms data, including form entries will be deleted. This cannot be undone. 'OK' to delete, 'Cancel' to stop
tr: Uyarı! Form girişleri de dahil olmak üzere TÜM Gravity Forms verileri silinecektir. Bu işlem geri alınamaz. Silmek için 'Tamam', vazgeçmek için 'İptal'

en: Warning! Deleting this field will also delete all entry data associated with it. 'Cancel' to stop. 'OK' to delete.
tr: Uyarı! Bu alanın silinmesiyle birlikte ilişkili tüm girdi verileri de silinir. Silmek için 'Tamam', vazgeçmek için 'İptal' düğmesine basın.

en: Warning! This form contains conditional logic dependent upon this field. Deleting this field will deactivate those conditional logic rules and also delete all entry data associated with the field. 'OK' to delete, 'Cancel' to abort.
tr: Uyarı! Bu form, bu alana bağımlı koşullu mantık içerir. Bu alanı silmek, koşullu mantığı devre dışı bırakacaktır ve aynı zamanda alanla ilişkili tüm girdi verilerini silinecektir. Silmek için ‘Tamam’. Vazgeçmek için ‘İptal’ düğmesine basın.

en: Warning! This subscription will be canceled. This cannot be undone. 'OK' to cancel subscription, 'Cancel' to stop
tr: Uyarı! Bu abonelik iptal edilecektir. Bu işlem geri alınamaz. Aboneliği iptal etmek için 'Ok', vazgeçmek için 'İptal'

en: Warning! Using a third-party email in the From Email field may prevent your notification from being delivered. It is best to use an email with the same domain as your website. %sMore details in our documentation.%s
tr: Uyarı! E-postadan gelenler alanında bir üçüncü taraf e-postası kullanmak, bildiriminizin teslim edilmesini engelleyebilir. Web sitenizle aynı alan adına sahip bir e-posta kullanmak en iyisidir. %sDaha fazla ayrıntı için belgelerimizi inceleyin.%s

en: Warning! You're about to delete this field. 'Cancel' to stop. 'OK' to delete.
tr: Uyarı! Bu alanı silmek üzeresiniz. durdurmak için 'İptal'. silmek için 'Tamam'.

en: Warning: downgrading Gravity Forms is not recommended.
tr: Uyarı: Gravity Forms sürüm düşürme önerilmez.

en: Warning: this will affect all entries that are older than the number of days specified.
tr: Uyarı: Bu, belirtilen gün sayısından daha eski olan tüm girdileri etkiler.

en: Watch the video below to help you get started with Gravity Forms, or jump straight in and begin your form building journey!
tr: Gravity Forms kullanmaya başlamanıza yardımcı olması için aşağıdaki videoyu izleyin veya bu adımı atlayıp doğrudan form oluşturma yolculuğunuza başlayın!

en: We
tr: Ça

en: We are always striving to improve the performance of Gravity Forms. In this release, you’ll notice smaller CSS files so that you don’t have to sacrifice performance to have good-looking forms.
tr: Gravity Forms'un performansını artırmak için sürekli çaba gösteriyoruz. Bu sürümde, daha küçük CSS dosyaları görecek, böylece iyi görünümlü formlara sahip olmak için performanstan ödün vermek zorunda kalmayacaksınız.

en: We believe there's a better way to manage your data and forms. Are you ready to create a form? Let's go!
tr: Verilerinizi ve formlarınızı yönetmenin daha iyi bir yolu olduğuna inanıyoruz. Form oluşturmaya hazır mısınız? Haydi o zaman!

en: We have received your application.
tr: Başvurunuzu aldık.

en: We have received your inquiry
tr: Başvurunuzu aldık

en: We have received your registration.
tr: Kaydınızı aldık.

en: We love improving the form building experience for everyone in our community. By enabling data collection, you can help us learn more about how our customers use Gravity Forms. %1$sLearn more...%2$s
tr: Topluluğumuzdaki herkes için form oluşturma deneyimini geliştirmeyi seviyoruz. Veri toplamayı etkinleştirerek, müşterilerimizin Gravity Forms'u nasıl kullandıkları hakkında daha fazla bilgi edinmemize yardımcı olabilirsiniz. %1$sDaha fazla bilgi edinin...%2$s

en: We recommend you enable this feature to ensure Gravity Forms runs smoothly.
tr: Gravity Forms'un sorunsuz çalışmasını sağlamak için bu özelliği etkinleştirmenizi öneririz.

en: We would love to chat with you. How can we get in touch?
tr: Sizinle sohbet etmek isteriz. Nasıl iletişime geçebiliriz?

en: We would love to hear from you! Please fill out this form and we will get in touch with you shortly.
tr: Sizden haber almaya bayılırız. Lütfen bu formu doldurun ve biz de en kısa sürede sizinle iletişime geçelim.

en: Weak
tr: Zayıf

en: Web Server
tr: Web sunucusu

en: Webinar Registration Form
tr: Web semineri kayıt formu

en: Website
tr: Web sitesi

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Week
tr: Hafta

en: Weekly
tr: Haftada bir

en: Welcome to Gravity Forms
tr: Gravity Forms'a hoş geldiniz

en: West Virginia
tr: Batı Virginia

en: Western Sahara
tr: Batı Sahra

en: What types of forms do you want to create?
tr: Ne tür formlar oluşturmak istiyorsunuz?

en: What types of forms have you created with Acme Products?
tr: Acme ürünleri ile ne tür formlar oluşturdunuz?

en: What would you like to do next?
tr: Şimdi ne yapmak istersiniz?

en: What's on your mind?
tr: Aklınızdan ne geçiyor?

en: When conditions are enabled, form submissions will only be sent to the payment gateway when the conditions are met. When disabled, all form submissions will be sent to the payment gateway.
tr: Koşullar etkinleştirildiğinde, form gönderimleri ancak koşullar karşılandığında ödeme aracısına gönderilir. Devre dışı bırakıldığında, tüm form gönderimleri direk ödeme aracısına gönderilir.

en: When enabled, any files uploaded to File Upload fields will be attached to the notification email.
tr: Etkinleştirildiğinde, dosya yükleme alanlarına yüklenen tüm dosyalar bildirim e-postasına eklenir.

en: When enabled, auto-formatting will insert paragraph breaks automatically. Disable auto-formatting when using HTML to create email notification content.
tr: Etkinleştirildiğinde, otomatik biçimlendirme paragraf sonlarını otomatik olarak ekler. HTML kullanarak e-posta bildirimi içeriği oluştururken otomatik biçimlendirmeyi devre dışı bırakın.

en: When enabled, auto-formatting will insert paragraph breaks automatically. Disable auto-formatting when using HTML to create the confirmation content.
tr: Etkinleştirildiğinde, otomatik biçimlendirme paragraf sonlarını otomatik olarak ekler. Onay içeriğini oluşturmak için HTML kullanırken otomatik biçimlendirmeyi devre dışı bırakın.

en: When enabled, margins are added to properly align the HTML content with other form fields.
tr: Etkinleştirildiğinde, HTML içeriğinin diğer form alanlarıyla düzgün bir şekilde hizalamanması için kenar boşlukları eklenir.

en: When is the best time for us to reach you via telephone?
tr: Size telefonla ulaşmamız için en uygun zaman ne zamandır?

en: Whether or not to display the form description.
tr: Formun içeriğinin gösterilip gösterilmeyeceği.

en: Whether or not to display the form title.
tr: Formun başlığının gösterilip gösterilmeyeceği.

en: Whether the entry has been read.
tr: Girdinin okunup okunmadığı.

en: Whether the entry is starred.
tr: Girdinin yıldızlı olup olmadığı.

en: Whether the transaction has been fulfilled, if applicable.
tr: İşlemin yerine getirilip getirilmediği, eğer uygulanabiliyorsa.

en: Widowed
tr: Dul

en: Word of Mouth
tr: Ağızdan ağıza

en: WordPress (Local) Timezone
tr: WordPress (yerel) zaman dilimi

en: WordPress Alternate Cron
tr: WordPress alternatif zamanlı işi

en: WordPress Cron
tr: WordPress zamanlı işi

en: WordPress Debug Log
tr: WordPress hata ayıklama günlüğü

en: WordPress Debug Mode
tr: WordPress hata ayıklama modu

en: WordPress Environment
tr: WordPress Ortamı

en: WordPress Memory Limit
tr: WordPress bellek sınırı

en: WordPress Multisite
tr: WordPress çoklu site

en: WordPress Script Debug Mode
tr: WordPress betik hata ayıklama modu

en: WordPress Version
tr: WordPress sürümü

en: WordPress successfully passed the notification email to the sending server.
tr: WordPress, bildirim e-postasını gönderim sunucusuna başarıyla iletti.

en: WordPress was unable to send the notification email.
tr: WordPress bildirim e-postasını gönderemedi.

en: Working with Columns in the Form Editor in Gravity Forms 2.5
tr: Gravity Forms 2.5'ta Form düzenleyicide sütunlar ile çalışmak

en: Would You
tr: Olur mu

en: Would you like to delete this file? 'Cancel' to stop. 'OK' to delete
tr: Bu dosyayı silmek istiyor musunuz? “İptal” ile durdur. “Tamam” ile sil

en: Writable
tr: Yazılabilir

en: Write
tr: Yaz

en: YYYY dash MM dash DD
tr: YYYY tire MM tire DD

en: YYYY dot MM dot DD
tr: YYYY nokta MM nokta DD

en: YYYY slash MM slash DD
tr: YYYY eğik çizgi MM eğik çizgi DD

en: Year
tr: Yıl

en: Yes
tr: Evet

en: Yesterday
tr: Dün

en: You are about to delete this entry. 'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
tr: Bu girdiyi silmek üzeresiniz. Vazgeçmek için 'İptal', silmek için 'Tamam'.

en: You are about to move this form to the trash. 'Cancel' to stop, 'OK' to move to trash.
tr: Bu formu çöp kutusuna taşımak üzeresiniz. Durdurmak için 'İptal', çöp kutusuna taşımak için 'Tamam'.

en: You can <a href="%s">edit this post</a> from the post page.
tr: Yazı sayfasından <a href="%s">bu yazıyı düzenleyebilirsiniz</a>.

en: You can update to the latest version automatically or download the update and install it manually.
tr: En güncel sürüme otomatik olarak yükseltebilir veya güncellemeyi indirerek elle yükleyebilirsiniz.

en: You can update to the latest version automatically or download the update and install it manually. %sUpdate Automatically%s %sDownload Update%s
tr: En son sürüme otomatik olarak güncelleyebilir veya güncelleştirmeyi indirebilir ve el ile yükleyebilirsiniz. %sOtomatik güncelle%s %sGüncellemeyi indir%s

en: You cannot resend notifications for these entries because this form does not currently have any notifications configured.
tr: Bu kayıtlar için bildirim gönderemezsiniz çünkü bu form için herhangi bir bildirim tanımlanmamış.

en: You cannot resend notifications for this entry because this form does not currently have any notifications configured.
tr: Bu başvuru için yeniden bildirim gönderemezsiniz, çünkü bu form için herhangi bir bildirim tanımlanmamış.

en: You don't have adequate permission to delete entries.
tr: Kayıtları silmek için yeterli yetkiniz bulunmamaktadır.

en: You don't have adequate permission to delete forms.
tr: Formları silmek için yeterli izne sahip değilsiniz.

en: You don't have adequate permission to delete notes.
tr: Notları silmek için yeterli yetkiniz bulunmamaktadır.

en: You don't have adequate permission to duplicate forms.
tr: Formları çoğaltmak için yeterli izne sahip değilsiniz.

en: You don't have adequate permission to edit entries.
tr: Girdileri düzenlemek için yeterli izne sahip değilsiniz.

en: You don't have adequate permission to preview forms.
tr: Formları önizlemek için yeterli izne sahip değilsiniz.

en: You don't have adequate permission to restore entries.
tr: Girişleri geri yüklemek için yeterli yetkiniz bulunmamaktadır.

en: You don't have adequate permission to restore forms.
tr: Formları geri yüklemek için yeterli izne sahip değilsiniz.

en: You don't have adequate permission to trash entries.
tr: Girişleri çöpe göndermek için yeterli yetkiniz bulunmamaktadır.

en: You don't have adequate permission to trash forms.
tr: Formları çöpe atmak için yeterli izniniz yok.

en: You don't have adequate permission to uninstall Gravity Forms.
tr: Gravity Forms eklentisini kaldırmak için yeterli izniniz yok.

en: You don't have adequate permission to uninstall this add-on:
tr: Bu eklentiyi kaldırmak için yeterli izniniz yok:

en: You don't have adequate permission to view entries.
tr: Girdileri görüntülemek için yeterli izne sahip değilsiniz.

en: You don't have adequate permission to view this page
tr: Bu sayfayı görüntülemek için yeterli izniniz yok

en: You don't have adequate permissions to delete forms.
tr: Formları silmek için yeterli izine sahip değilsiniz.

en: You don't have adequate permissions to restore entries.
tr: Girişleri geri yüklemek için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: You don't have adequate permissions to restore forms.
tr: Formları geri yüklemek için yeterli izine sahip değilsiniz.

en: You don't have adequate permissions to trash entries.
tr: Girişleri çöpe atmak için yeterli izine sahip değilsiniz.

en: You don't have adequate permissions to trash forms.
tr: Formları çöpe atmak için yeterli izine sahip değilsiniz.

en: You don't have any API keys. Let's go %1$screate one%2$s!
tr: API anahtarlarınız yok. Haydi %1$sbir tane oluşturalım%2$s!

en: You don't have any active forms. Let's go %screate one%s
tr: Hiç etkin formunuz bulunmamakta. Haydi %sbir tane oluşturalım%s

en: You don't have any feeds configured. Let's go %screate one%s!
tr: Herhangi bir özet akışı yapılandırılmadı. Haydi %stane oluşturalım%s!

en: You don't have any forms. Let's go %screate one %s!
tr: Hiç formunuz yok. Hadi %sbir tane oluşturalım%s!

en: You don't have any forms. Let's go %screate one%s!
tr: Hiç formunuz yok. Haydi bir tane %soluşturalım%s!

en: You don't have permissions to view this page
tr: Bu sayfayı görüntüleme izniniz yok

en: You don't have sufficient permissions to update the form settings.
tr: Form ayarlarını güncelleştirmek için yeterli izine sahip değilsiniz.

en: You don't have sufficient permissions to update the settings.
tr: Ayarları güncellemek için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: You have received a new donation.
tr: Yeni bir bağış aldınız.

en: You have successfully entered our competition
tr: Yarışmamıza başarıyla katıldınız

en: You have successfully saved your form!
tr: Formunuzu başarıyla kaydettiniz!

en: You may override the default notification settings by entering a comma delimited list of emails to which the selected notifications should be sent.
tr: Seçili bildirimleri göndermek için, virgülle ayrılmış e-posta listesi girerek varsayılan bildirim ayarlarını ezebilirsiniz.

en: You might have noticed that we recently added a new setting so that you can use the beautiful and customizable Orbital form theme everywhere on your site, including shortcodes! Soon you’ll see Orbital in more places, and you’ll find more ways to customize it.
tr: Güzel ve özelleştirilebilir Orbital form temasını kısa kodlar da dahil olmak üzere sitenizin her yerinde kullanabilmeniz için yakın zamanda yeni bir ayar eklediğimizi fark etmiş olabilirsiniz! Yakında Orbital'i daha fazla yerde görecek ve özelleştirmek için daha fazla yol bulacaksınız.

en: You must add a Credit Card field to your form before creating a feed. Let's go %sadd one%s!
tr: Özet akışı oluşturmadan önce formunuza bir kredi kartı alanı eklemeniz gerekir. Haydi %sbir tane ekleyelim%s!

en: You must add a product field to the form first
tr: Önce forma bir ürün alanı eklemeniz gerekir

en: You must add an email address field to the form in order to enable this setting.
tr: Bu ayarı etkinleştirmek için forma bir e-posta adresi alanı eklemeniz gerekir.

en: You must be logged in to use this form.
tr: Bu formu kullanmak için oturum açmış olmalısınız.

en: You must provide a description.
tr: Bir açıklama sağlamalısınız.

en: You must select a valid hour.
tr: Geçerli bir saat seçmelisiniz.

en: You must select a valid minute.
tr: Geçerli bir dakika seçmelisiniz.

en: You must select at least one type of notification to resend.
tr: Yeniden göndermek için en az bir tane bildirim seçmeniz gerekmektedir.

en: You must select either am or pm.
tr: Öğleden önce veya öğleden sonra seçmelisiniz.

en: You must specify a valid Redirect URL.
tr: Geçerli bir yönlendirme adresi belirtmelisiniz.

en: You now have control
tr: Artık denetim sizde

en: Your Address
tr: Adresiniz

en: Your Comments/Questions
tr: Yorumlarınız/Sorularınız

en: Your Email
tr: E-posta adresiniz

en: Your Email Address
tr: E-posta adresiniz

en: Your Gravity Forms support license key is used to verify your support package, enable automatic updates and receive support.
tr: Gravity Forms destek lisans anahtarınız destek paketinizi doğrulamak, otomatik güncelleştirmeleri etkinleştirmek ve destek almak için kullanılır.

en: Your License Details
tr: Lisans bilgileriniz

en: Your Name
tr: Adınız

en: Your Personal Information
tr: Kişisel bilgileriniz

en: Your Phone
tr: Telefonunuz

en: Your Previous Employers
tr: Önceki işverenleriniz

en: Your confirmation message appears to contain a merge tag as the value for an HTML attribute. Depending on the attribute and field type, this might be a security risk. %sFurther details%s
tr: Onaylama mesajınız HTML özniteliği olarak bir birleştirme etiketi içeriyor görünüyor. Öznitelik ve alan türüne göre bu bir güvenik riski oluşturabilir. %sAyrıntılar%s

en: Your database is up-to-date.
tr: Veritabanınız güncel.

en: Your database version is out of date.
tr: Veritabanı sürümünüz güncel değil.

en: Your emails do not match.
tr: E-postalarınız uyuşmuyor.

en: Your form could not be found
tr: Formunuz bulunamadı

en: Your form currently has a product field with a blank label.
    Please enter a label for all product fields.
tr: Formunuz şu anda boş etiketli bir ürün alanına sahiptir.
    Lütfen tüm ürün alanları için bir etiket girin.

en: Your form currently has an option field without a product field.
    You must add a product field to your form.
tr: Formunuz şu anda ürün alanı olmayan bir seçenek alanına sahiptir.
    Formunuza bir ürün alanı eklemeniz gerekir.

en: Your form currently has one or more pages without any fields in it. Blank pages are a result of Page Breaks that are positioned as the first or last field in the form or right after each other. Please adjust your Page Breaks and try again.
tr: Formunuzda şu anda herhangi bir alan bulunmayan bir veya daha fazla sayfa bulunuyor. Boş sayfalar, formdaki ilk veya son alan olarak veya birbiri ardına konumlandırılmış sayfa sonlarının bir sonucudur. Lütfen sayfa sonlarını ayarlayın ve yeniden deneyin.

en: Your form does not have an email field. Add an email field to your form and try again.
tr: Formunuzda e-posta alanı yok. Formunuza bir e-posta alanı ekleyin ve yeniden deneyin.

en: Your form doesn't have any fields.
tr: Formunuzda hiç alan yok.

en: Your form was not submitted. Please try again in a few minutes.
tr: Formunuz gönderilmedi. Lütfen birkaç dakika içinde tekrar deneyin.

en: Your license key has been successfully validated.
tr: Lisans anahtarınız başarıyla doğrulandı.

en: Your license key was not updated.
tr: Lisans anahtarınız güncellenmedi.

en: Your password does not meet the required strength. %sHint: To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ %% ^ & ).
tr: Parolanız gerekli güçlülük kriterlerini karşılamıyor. %sİpucu: Daha güçlü hale getirmek için büyük ve küçük harfler, rakamlar ve ! " ? $ %% ^ & ) gibi semboller kullanın.

en: Your passwords do not match.
tr: Parolalarınız birbiriyle uyuşmuyor.

en: Your request has been sent to %s.
tr: İsteğiniz %s konumuna gönderildi.

en: Your request was rejected
tr: İsteğiniz reddedildi

en: Your system does not meet the minimum requirements for this Add-On (%d errors).
tr: Sisteminiz bu eklenti için en düşük gereksinimleri karşılamıyor (%d hata).

en: Your version of %s is up to date.
tr: %s sürümünüz güncel.

en: Your version of Gravity Forms is up to date.
tr: Gravity Forms sürümünüz güncel.

en: ZIP / Postal Code
tr: Posta kodu

en: ZIP Code
tr: Posta kodu

en: Zambia
tr: Zambiya

en: Zimbabwe
tr: Zimbabve

en: Zip
tr: Posta kodu

en: Zip / Postal Code
tr: Posta kodu

en: Zip Code
tr: Posta kodu

en: Zip Code w/ Optional Plus Four
tr: Posta kodu (opsiyonel +4)

en: Zulu
tr: Zulu dili

en: [deleted]
tr: [silindi]

en: \'Cancel\' to stop, \'OK\' to delete.
tr: Vazgeçmek için 'İptal', silmek için 'Tamam'.

en: add another rule
tr: bu kuralı ekle

en: added
tr: eklendi

en: and log all messages
tr: ve tüm mesajları günlükte tut

en: and log only error messages
tr: ve sadece hata mesajlarını günlükte tut

en: by
tr: tarafından

en: cURL Enabled
tr: cURL etkin

en: click to select columns to display
tr: görüntülemek istediğiniz sütunları seçmek için tıklayın

en: close window
tr: pencereyi kapat

en: complete.
tr: tamamlandı.

en: contains
tr: içeren

en: day(s)
tr: gün(ler)

en: delete
tr: sil

en: delete log
tr: günlüğü sil

en: delete this field
tr: bu alanı sil

en: dismiss
tr: gizle

en: display grid
tr: ızgarayı görüntüle

en: duplicate this field
tr: bu alanı çoğalt

en: eCommerce
tr: e-ticaret

en: eCommerce Form
tr: e-Ticaret Formu

en: ends with
tr: ile biten

en: enter name
tr: isim girin

en: entries
tr: girdiler

en: entry
tr: girdi

en: feeds
tr: özek atkışları

en: forms
tr: formlar

en: greater than
tr: daha büyük

en: if
tr: eğer

en: in progress
tr: devam ediyor

en: infinite
tr: süresiz

en: is
tr: olduğu

en: is no longer necessary.
tr: artık gerekli değil

en: is not
tr: değil

en: is not supported. Please enter one of the supported credit cards.
tr: desteklenmiyor. Lütfen desteklenen kredi kartlarından birini girin.

en: jump to this field's settings
tr: bu alanın ayarlarına git

en: less than
tr: daha küçük

en: max characters
tr: en fazla karakter

en: max.
tr: en fazla

[ctx: metabox title]
en: Filter
tr: Siz

en: month(s)
tr: ay(lar)

en: of
tr: /

en: of the following match:
tr: şunlar uydu:

en: options:
tr: seçenekler:

en: or
tr: ya da

en: or drag and drop
tr: ya da sürükleyip bırakın

en: orders
tr: siparişler

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
tr: %1$s / %2$s

en: per day
tr: günlük

en: per month
tr: aylık

en: per week
tr: haftalık

en: per year
tr: yıllık

en: reCAPTCHA Language
tr: reCAPTCHA dili

en: reCAPTCHA Secret Key
tr: reCAPTCHA gizli anahtar

en: reCAPTCHA Settings
tr: reCAPTCHA ayarları

en: reCAPTCHA Site Key
tr: reCAPTCHA site anahtarı

en: reCAPTCHA Theme
tr: reCAPTCHA teması

en: reCAPTCHA Type
tr: reCaptcha tipi

en: reCAPTCHA keys are invalid.
tr: reCAPTCHA anahtarları geçersiz.

[ctx: regarding a payment method]
en: Any
tr: Biri

en: remove this rule
tr: bu kuralı kaldır

en: sale
tr: satış

en: sales
tr: satışlar

en: show empty fields
tr: boş alanları göster

en: show structure
tr: yapıyı göster

en: starts with
tr: ile başlayan

en: subscriptions
tr: abonelikler

en: swatch
tr: kartela

en: this field if
tr: bu alanı eğer

en: this form button if
tr: bu form düğmesini göster, eğer

en: this page if
tr: eğer bu sayfa

en: this section if
tr: bu bölümü göster, eğer

[ctx: toolbar label]
en: Sales
tr: Satışlar

en: total entries
tr: toplam girdiler

en: version
tr: versiyon

en: view log
tr: günlüğü görüntüle

en: week(s)
tr: hafta(lar)

en: year(s)
tr: yıl(lar)

en: yyyy-mm-dd
tr: yyyy-aa-gg

en: {0} of the following match:
tr: Aşağıdaki eşleşmeden {0} tanesi:

en: {field_label} - {field_type}, jump to this field's settings
tr: {field_label} - {field_type}, bu alanın ayarlarına git

en: Åland Islands
tr: Åland adaları
